Samsung Galaxy Tab 10.1

Fубители на модерните гаџети, беше многу curубопитно да се знае каков ќе биде новиот десет инчен таблет Samsung Galaxy. Првиот таблет со седум инчен екран, Galaxy Tab, не создаде голем ентузијазам кај корисниците, иако прегледите беа генерално добри. Цената на гаџетот беше јасно преценета, а големината на екранот е мала.
Спецификации
Бидејќи десет инчните таблети денес се достоен конкурент на нетбук-компјутерите и делумно на лаптопите, борбата меѓу водечките производители на гаџети е сериозна. Сепак, нашиот потрошувач, покрај функционалноста, секогаш е многу загрижен за цената. После скапиот модел од 7 инчи, за Самсинг беше прашање на чест да воведе нов таблет и да го освои пазарот.
Големината на Samsung Galaxy Tab 10.1 е мала: 256,6 mm x 175,3 mm x 9,7 mm, тежината на уредот е нешто под 600 грама. За таков модерен и „ паметен “ гаџет, тој тежи „ како пердув “. Покрај тоа, тежината од 75 грама не е во прилог на неговиот прв директен конкурент. Ова е добар потег, бидејќи наскоро корисниците ќе бараат гаџет дебел како пластична картичка.
Резолуцијата на екранот е стандардна за такви модели. И, тоа е во ред, сè додека нема смисла да се стремиме кон активни иновативни надградби. Најчестите апликации работат со наведените параметри, а повеќе „ бараните “ програми можат да го преоптоварат процесорот на уредот. Аглите на гледање на екранот и целокупниот квалитет на сликата се „ на ниво “, но на светлото сонце сликата се затемнува. Сепак, овој индикатор не е особено важен. Но, сјајната површина на екранот ќе послужи како одлично огледало за девојчињата.
Функционална
Новиот таблет Samsung Galaxy има многу модерно полнење. Оперативната меморија на уредот е 1 GB. 2-јадрен процесор со фреквенција од 1 GHz е одговорен за перформансите на уредот. Интерфејсот е опремен со Wi-Fi, директна опција за поврзување со други уреди. Камерата од 3 MP е дополнета со автоматски фокус за видео и високо квалитетно фотографирање. Исто така, постои камера од 2 MP за видео повици и конференциски повици. Вреди да се напомене дека таблетот Самсунг репродуцира видео со висока стапка на рамка. Ова ќе ви овозможи да гледате филмови во кој било квалитет на Full HD.
Општо земено, гаџетот Samsung Galaxy Tab 10.1 е доста способен да се натпреварува со слични уреди, изгледот и внатрешната мека се претставени на добро ниво.

Samsung Galaxy Tab 10.1
Samsung Galaxy Tab 10.1
Samsung Galaxy Tab 10.1
Samsung Galaxy Tab 10.1 Samsung Galaxy Tab 10.1 Samsung Galaxy Tab 10.1Home | Articles

December 3, 2022 18:07:53 +0200 GMT
0.008 sec.

Free Web Hosting