Ruský sporák vo vašej kuchyni. Ako si vybrať fritézu

Odpradávna sa jedlá varené v ruskej peci oceňujú najmä pre ich neprekonateľnú chuť a arómu. Teplovzdušná rúra je jedným z pokusov o opätovné vytvorenie metód varenia v modernej kuchyni.
Čo je to fritéza a ako funguje
Teplovzdušná rúra alebo, ako sa pôvodne hovorilo, teplovzdušná rúra je elektrický spotrebič pre domácnosť na varenie rôznymi spôsobmi pomocou prúdov horúceho vzduchu, ktorý bol vynájdený v USA v 80. rokoch minulého storočia a v tom čase bol navrhnutý ako náhrada za mikrovlnné rúry. Názov „ fritéza “ sa v Rusku začal používať prvýkrát v roku 1996 a odvtedy sa stal pojmom pre túto kuchynskú techniku.
Externe je fritézou sklenená nádoba so stojanom a vekom, do ktorej je zabudovaný vyhrievací článok a ventilátor. Vykurovacie teleso ohrieva vzduch vo vnútri banky na určitú teplotu a ventilátor rovnomerne rozdeľuje v ňom cirkulujúce prúdy horúceho vzduchu a pripravuje misku. Vonku je ovládací panel.
Výhody fritézy
Prítomnosť slova „ gril “ v mene nášho „ hrdinu “ neznamená tak úzku špecializáciu. Naopak, toto úžasné zariadenie bude schopné čiastočne alebo úplne nahradiť veľa kuchynských spotrebičov, pretože dokáže vyprážať, opekať, grilovať, vymeniť dvojitý kotol a hriankovač, vytvoriť efekt kanvice alebo hrnca a dokonca priprav ryazhanku! Existujú aj neštandardné možnosti použitia fritézy - môžete ju použiť na údenie rýb a mäsa, varenie pekáčov a koláčov, sterilizáciu nádob, sušenie ovocia a bylín, rozmrazovanie a jednoduché ohrievanie hotových jedál. Okrem toho môžete variť niekoľko rôznych jedál súčasne, čo šetrí čas a energiu tým, že do sklenenej misy vložíte niekoľko nádob s akýmkoľvek tepelne odolným materiálom.
Je dôležité si uvedomiť, že na fritéze môžete variť bez pridania oleja a tukov. Spôsob prípravy horúcim vzduchom zachováva vo výrobkoch maximum užitočných látok a vitamínov, takže vaše pokrmy budú nielen chutné a chutné, ale aj zdravé.
Airfryer sa pripravuje rýchlo: napríklad grilované kuracie mäso s hmotnosťou 1 kg môžete na stôl podať do 40 minút po začiatku varenia. Vďaka priehľadnosti banky je možné proces varenia nepretržite monitorovať. Na koniec práce vás zariadenie spravidla upozorní zvukovým signálom.
Funkcie fritézy. Čo treba hľadať pri kúpe
Aj keď sú v zásade všetky aerogrilly rovnaké, môžu sa navzájom líšiť v prípade prítomnosti alebo neprítomnosti množstva ďalších funkcií a príslušenstva.
Medzi hlavné funkcie fritézy patrí:
Časovač (k dispozícii takmer vo všetkých modeloch, iba jeho prevádzková doba sa môže líšiť - od 1 do 24 hodín s možnosťou oneskoreného spustenia)
Už spomínaná zvuková a svetelná indikácia začiatku a konca práce
Schopnosť nastaviť výkon (teplota vykurovania vykurovacieho telesa)
Nastaviteľné otáčky ventilátora
Typ krytu - odnímateľný alebo pripevnený špeciálnou konzolou. Prvý typ je starostlivosť o niečo pohodlnejšia, druhý je spoľahlivejší a bezpečnejší (menšie riziko popálenia od horúceho povrchu viečka alebo jeho náhodného spadnutia)
Funkcia samočistenia (k dispozícii u drahých modelov)
Typ ovládania (mechanický alebo elektronický)
Počet programov varenia
Pokiaľ ide o príslušenstvo, môže to obsahovať ďalší doplnok, ktorý zvyšuje objem banky, rôzne tácky, kliešte, lopatky a držiaky na hrnce na extrakciu hotových jedál, knihu receptov. Venujte pozornosť kompletnej sade fritézy, ktorú plánujete kúpiť.
Na záver niekoľko praktických rád. Pri niektorých metódach varenia si fritéza poradí zvlášť. Aby sme pochopili zložitosť jeho práce, pomôžu vám recenzie a rady od majiteľov airfryer.
Zistili sme, že fritéza je moderný kompaktný a multifunkčný kuchynský spotrebič na prípravu rôznych chutných a zdravých jedál.
Dobrú chuť!

Ruský sporák vo vašej kuchyni. Ako si vybrať fritézu
Ruský sporák vo vašej kuchyni. Ako si vybrať fritézu
Ruský sporák vo vašej kuchyni. Ako si vybrať fritézu
Ruský sporák vo vašej kuchyni. Ako si vybrať fritézu Ruský sporák vo vašej kuchyni. Ako si vybrať fritézu Ruský sporák vo vašej kuchyni. Ako si vybrať fritézuHome | Articles

December 3, 2022 13:23:59 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting