Rozdiely medzi robotom Roomba a inými modelmi

V súčasnosti existuje veľa pomôcok. Rôzne telefóny, čítačky, budíky, fotoaparáty a mnoho ďalších.
Aj bežné domáce spotrebiče sa čoraz viac stávajú vychytávkami. A nejde len o televízory, ktoré sa čoraz ťažšie odlišujú od počítačov. Teraz sa z nich stávajú vychytávky, dokonca aj vysávače, pozoruhodným príkladom takýchto vychytávok je robotický vysávač roomba.
Prvá vec, ktorá mi napadne, je otázka, ako sa z vysávača môže stať vychytávka? K dispozícii je iba motor a kefy s hadicami. Ale toto je už minulosť. Nakoniec, nosiť po miestnosti vysávač a vlastnými rukami dostať prach a trosky z najtemnejších zákutí je dosť hlúpa úloha. Prečo na to strácať čas, keď môžeš robiť niečo užitočnejšie a zaujímavejšie, ísť nakupovať a kúpiť pohovky na mieru, ísť do kina, ísť s priateľmi alebo si vychutnať divadlo. A vysávaním môžete poveriť samotný vysávač, ktorý si s tým dokonale poradí.
Veľmi často vo sci-fi filmoch vidíme rôznych čistiacich robotov, ktorí robia všetku prácu pre človeka a po dokončení sa vypnú. Ukázalo sa, že takéto roboty existujú a dokonca majú svoje vlastné meno, robotický vysávač roomba, od spoločnosti iRobot. Takýto robotický vysávač bol vytvorený špeciálne pre samočistenie miestnosti.
Poďme si povedať viac o práci tohto modulu gadget.
Takýto robot má niekoľko režimov upratovania bytu. Prvý režim sa nazýva „ teraz vyčistiť “. Ak to chcete urobiť, stačí stlačiť jedno tlačidlo Čistiť, robot sa okamžite zapne a ide vyčistiť miestnosť. Po spustení sa robot začne pohybovať po miestnosti, pretože sa to na prvý pohľad zdá chaotické, ale v skutočnosti robot pracuje plánovaným spôsobom, dokončí čistenie celej oblasti miestnosti asi za 20 - 30 minút.
Dráha robota roomba nie je v žiadnom prípade chaotická. Na výber trajektórie sa používajú celkom zložité algoritmy: robot neustále prijíma nové údaje zo senzorov, ktoré sú na ňom umiestnené, a neskôr začne analyzovať, ako najlepšie sa pohybovať po špirále, pozdĺž obvodu alebo prechodom cez miestnosť. Podľa toho, aká veľká je čistiaca plocha, robot vypočítava čas do konca svojej práce.
Samotný proces čistenia je pre robota Roomba rozdelený do troch úrovní - bočná kefa čistí podlahu pozdĺž soklových líšt, rovnako ako v rohoch miestnosti sú nečistoty smerované k hlavným kefám, sú dve z nich v robote, z ktorých sa každý otáča rôznymi smermi, kefy dokonale čistia povrch ... Odpadky sa zhrnú do špeciálne určenej nádoby na odpadky, robot odstráni aj zvyšné nečistoty, na odstránenie najmenších odpadkov je potrebný jemný filter.

Rozdiely medzi robotom Roomba a inými modelmi
Rozdiely medzi robotom Roomba a inými modelmi
Rozdiely medzi robotom Roomba a inými modelmi
Rozdiely medzi robotom Roomba a inými modelmi Rozdiely medzi robotom Roomba a inými modelmi Rozdiely medzi robotom Roomba a inými modelmiHome | Articles

November 29, 2022 12:33:54 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting