Rosyjski piec w Twojej kuchni. Jak wybrać fryer

Od czasów starożytnych potrawy gotowane w rosyjskim piekarniku były szczególnie cenione ze względu na ich niezrównany smak i aromat. Piec konwekcyjny to jedna z prób odtworzenia metod gotowania w piekarniku we współczesnej kuchni.
Co to jest airfryer i jak działa
Piec konwekcyjny lub, jak pierwotnie nazywano, piec konwekcyjny to domowe urządzenie elektryczne do gotowania na różne sposoby przy użyciu strumieni gorącego powietrza, wynalezione w USA w latach 80. ubiegłego wieku i zaprojektowane w tamtym czasie jako zamiennik kuchenek mikrofalowych. Nazwa „ airfryer ” została po raz pierwszy użyta w Rosji w 1996 roku i od tego czasu stała się powszechnie znaną nazwą tej techniki kuchennej.
Zewnętrznie airfryer jest szklanym naczyniem-kolbą ze stojakiem i pokrywką, w którą wbudowany jest element grzejny i wentylator. Element grzejny podgrzewa powietrze wewnątrz kolby do określonej temperatury, a wentylator równomiernie rozprowadza krążące w nim prądy gorącego powietrza i przygotowując potrawę. Na zewnątrz jest panel sterowania.
Zalety urządzenia Airfryer
Obecność słowa „ grill ” w imieniu naszego „ bohatera ” nie oznacza tak wąskiej specjalizacji. Wręcz przeciwnie, to wspaniałe urządzenie będzie w stanie częściowo lub całkowicie zastąpić wiele sprzętów kuchennych, ponieważ może smażyć, przyrumieniać, gotować grilla, wymienić podwójny bojler i toster, stworzyć efekt czajnika lub garnka, a nawet zrobić ryazhanka! Istnieją również niestandardowe opcje korzystania z airfryer - można nim wędzić ryby i mięso, gotować zapiekanki i ciasta, sterylizować słoiki, suszone owoce i zioła, rozmrażać i po prostu odgrzewać gotowe dania. Ponadto można gotować kilka różnych potraw jednocześnie, oszczędzając czas i energię, umieszczając w szklanej misce kilka pojemników z dowolnego żaroodpornego materiału.
Ważne jest, aby pamiętać, że na airfryer można gotować bez dodawania oleju i tłuszczów, metoda gotowania gorącym powietrzem zachowuje w produktach maksimum przydatnych substancji i witamin, dzięki czemu Twoje potrawy będą nie tylko smaczne i apetycznie wyglądające, ale także zdrowe.
Airfryer przygotowuje się szybko: np. Grillowanego kurczaka o wadze 1 kg można podać na stole w ciągu 40 minut od rozpoczęcia gotowania. Dzięki przezroczystości kolby proces gotowania może być stale monitorowany. Z reguły urządzenie powiadomi Cię o zakończeniu pracy sygnałem dźwiękowym.
Funkcje urządzenia Airfryer. Na co zwrócić uwagę przy zakupie
Chociaż w zasadzie wszystkie aerogrille są takie same, mogą różnić się od siebie obecnością lub brakiem wielu dodatkowych funkcji i akcesoriów.
Do głównych funkcji airfryer należą:
Timer (obecny w prawie wszystkich modelach, tylko jego czas pracy może się różnić - od 1 do 24 godzin z możliwością opóźnionego startu)
Wspomniana już sygnalizacja dźwiękowa i świetlna rozpoczęcia i zakończenia pracy
Możliwość regulacji mocy (temperatura nagrzewania elementu grzejnego)
Regulowana prędkość wentylatora
Rodzaj osłony - zdejmowana lub mocowana za pomocą specjalnego wspornika. Pierwszy rodzaj jest nieco wygodniejszy w pielęgnacji, drugi jest bardziej niezawodny i bezpieczny (mniejsze ryzyko poparzenia gorącą powierzchnią wieczka lub przypadkowego upuszczenia)
Funkcja samooczyszczania (obecna w drogich modelach)
Rodzaj sterowania (mechaniczny lub elektroniczny)
Liczba programów gotowania
Jeśli chodzi o akcesoria, może to być dodatkowa nasadka zwiększająca objętość kolby, różne podstawki, szczypce, szpatułki i uchwyty do wyciągania gotowych potraw, książka kucharska. Zwróć uwagę na kompletny zestaw airfryer, który planujesz kupić.
Podsumowując, kilka praktycznych wskazówek. W przypadku niektórych metod gotowania produktów airfryer radzi sobie szczególnie. W zrozumieniu zawiłości jego pracy pomogą opinie i porady właścicieli frytkownicy.
Dowiedzieliśmy się więc, że airfryer to nowoczesne kompaktowe i wielofunkcyjne urządzenie kuchenne do przygotowywania różnorodnych, pysznych i zdrowych potraw.
Smacznego!

Rosyjski piec w Twojej kuchni. Jak wybrać fryer
Rosyjski piec w Twojej kuchni. Jak wybrać fryer
Rosyjski piec w Twojej kuchni. Jak wybrać fryer
Rosyjski piec w Twojej kuchni. Jak wybrać fryer Rosyjski piec w Twojej kuchni. Jak wybrać fryer Rosyjski piec w Twojej kuchni. Jak wybrać fryerHome | Articles

November 28, 2022 04:04:22 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting