Rodzaje odkurzaczy ze szczegółową charakterystyką

Pod nazwą „ Odkurzacz ” jest to urządzenie, które za pomocą powietrza rozcieńczonego przez kompresor zasysa brud i kurz gromadzący się w filtrze odkurzacza. Jest powszechnie używany do czyszczenia podłóg i dywanów w pomieszczeniach.
Głównymi elementami odkurzacza są wentylator i silnik elektryczny, które są wbudowane w korpus. Dla wygody odkurzacz jest wyposażony w specjalny elastyczny wąż i nasadki do różnych potrzeb.
Istnieją takie typy odkurzaczy, w zależności od zakresu: odkurzacze podłogowe, plecakowe, ręczne, szczotkowe, samochodowe itp. Za najpopularniejsze uważa się odkurzacze podłogowe. Odkurzacze są również podzielone ze względu na sposób utylizacji: z workiem z pojemnikiem i filtrem do wody.
Odkurzacz z wymiennym workiem na kurz
Są to modele, które używają worka na kurz, podczas czyszczenia gromadzi się w nim kurz i małe cząsteczki gruzu. Z reguły odpylacz montowany jest wewnątrz odkurzacza, może być wykonany z tkaniny, która stale znajduje się w odkurzaczu i jest wolna od zanieczyszczeń podczas wypełniania, a także wymienna - wykonana z papieru lub włókniny . Ponieważ stałe odpylacze są wykonane z tkaniny, są nieskuteczne, ponieważ są w stanie zatrzymać tylko duże cząsteczki kurzu, a małe cząsteczki są rozpylane w powietrzu. Wymienne odpylacze są skuteczniejsze podczas czyszczenia, ponieważ mogą zatrzymywać kurz o wielkości do 0,3 mikrona (zarazki, alergeny, a nawet zapachy).
Odkurzacz cyklonowy
Do takich odkurzaczy należą modele, w których wbudowany jest specjalny filtr cyklonowy, w którym podczas czyszczenia za pomocą siły odśrodkowej zbiera się kurz i brud, a także inne cząsteczki zanieczyszczeń. W 1986 roku wprowadzono na rynek pierwszy odkurzacz cyklonowy Dyson. Pod względem wydajności odkurzacze cyklonowe nie są szczególnie lepsze od klasycznych odkurzaczy, czego nie można powiedzieć o cenie, która często jest o rząd wielkości wyższa.
Odkurzacz z akwafiltrem
Są to typy odkurzaczy, w których filtracja następuje poprzez rozpylenie strumienia powietrza w specjalnym pojemniku z wodą, dzięki czemu gruby pył zostaje zatrzymany przez zmieszanie w pojemniku z wodą, a silnie zdyspergowany drobny pył pozostaje w specjalnym separatorze. W separatorze powstaje ciąg wsteczny, z tego powodu przechodzą przez niego tylko cząsteczki powietrza, ale zatrzymywany jest pył i woda.

Rodzaje odkurzaczy ze szczegółową charakterystyką
Rodzaje odkurzaczy ze szczegółową charakterystyką
Rodzaje odkurzaczy ze szczegółową charakterystyką
Rodzaje odkurzaczy ze szczegółową charakterystyką Rodzaje odkurzaczy ze szczegółową charakterystyką Rodzaje odkurzaczy ze szczegółową charakterystykąHome | Articles

December 3, 2022 07:31:20 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting