Rishikimi i modelit iPhone 2g me specifikimet

Komunikuesit e iPhone janë mjaft të njohur sot. Një nga produktet e reja është modeli iPhone 2G. Versioni i ri i këtij modeli përfshin navigimin GPS, mbështetjen për rrjetet 3D. Në lidhje me shitjet në Rusi, vëllimi është afërsisht 3 milion.
Më konkretisht në lidhje me modelin iPhone 2G. Ky komunikues ka një memorje prej 4 GB, ka edhe versione me një memorje prej 16 GB. Ekrani është mjaft i madh dhe është 3.5 inç me një rezolucion prej 320 x 480 pikselë. Ndërfaqet janë mjaft standarde: Bluetooth, Wi-Fi, USB. Kamera është mjaft e dobët dhe është 2 megapiksel. Pesha e një telefoni të tillë është 135 gram. Pakoja e paketës së një telefoni të tillë është mjaft standarde.
Pamja e iPhone 2G është mjaft elegant dhe tërheqëse. Modeli përdor një larmi pajisjesh, të cilat në përdorim japin një efekt shtesë të këndshëm. Performanca e këtyre komunikuesve mund të thuhet se bëhet sipas standardeve më të fundit inovative.
Kontrolli kryhet me gishta. meqenëse majë shkruese në këtë model nuk është përdorur dhe nuk punon aspak. Ekrani është mjaft i madh dhe i mbuluar me një gotë mbrojtëse për të shmangur gërvishtjet e keqe. Në anën e majtë ka një buton të vetëm që vepron për të zvogëluar ose rritur volumin.
Iphone konsiderohet një dhuratë shumë prestigjioze dhe e shtrenjtë, por nëse doni të surprizoni dhe t'i bëni të dashurës tuaj një dhuratë origjinale për ditëlindjen, atëherë patjetër që duhet t'i kushtoni vëmendje bizhuterive Pandora.
Sistemi operativ në komunikues përdoret nga Mac OS X, i cili përdoret në zhvillimet më të fundit nga Apple.
Aplikacionet e paracaktuara në iPhone 2G janë si më poshtë:
Duke punuar në internet me burime postare nga Yahoo, GMail, .mac dhe AOL, ju gjithashtu mund të konfiguroni çdo kuti postare tjetër. Shfletuesi Safari në iPhone sigurisht që nuk është një gjë e zëvendësueshme. Mjaft multifunksionale dhe i përshtatshëm për çdo përdorues.
Luajtësi i audios është gjithashtu mjaft i dobishëm dhe praktik. Luajtja nga çdo fragment, një larmi efektesh, si tingulli ashtu edhe video, shumë formate.
SMS u bë mjaft thjesht dhe mund të thuhet në mënyrë primitive. Zhvilluesit vendosën të mos shtojnë ndonjë risi në këtë aplikacion.
Albumi fotografik mburret me funksionet e tij të shikimit të imazheve të marra me kamerën, një prezantim i përshtatshëm rrëshqitës.
Por kamera nuk është e fuqishme, por ka një blic, fokus automatik dhe ekuilibër bardh e zi. Fotografitë janë të pasura, të qarta dhe me cilësi të lartë.
Rezultati është një komunikues tërheqës dhe shumëfunksional nga APPLE.

Rishikimi i modelit iPhone 2g me specifikimet
Rishikimi i modelit iPhone 2g me specifikimet
Rishikimi i modelit iPhone 2g me specifikimet
Rishikimi i modelit iPhone 2g me specifikimet Rishikimi i modelit iPhone 2g me specifikimet Rishikimi i modelit iPhone 2g me specifikimetHome | Articles

December 3, 2022 17:03:20 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting