Różnice między Roombą a innymi modelami

Dzisiaj jest wiele gadżetów. Różne telefony, czytniki, budziki, aparaty fotograficzne i wiele innych.
Nawet zwykłe urządzenia gospodarstwa domowego coraz częściej stają się gadżetami. I to nie tylko telewizory, które coraz trudniej odróżnić od komputerów. Teraz stają się gadżetami, nawet odkurzaczami, uderzającym przykładem takiego gadżetu jest robot odkurzający roomba.
Pierwsze, co przychodzi na myśl, to pytanie, w jaki sposób odkurzacz może stać się gadżetem? Jest tylko silnik i szczotki z wężami. Ale to już przeszłość. W końcu noszenie odkurzacza po pokoju i wyciąganie własnymi rękami kurzu i gruzu z najciemniejszych zakamarków to raczej głupie zadanie. Po co marnować na to czas, skoro możesz zrobić coś bardziej pożytecznego i interesującego, pójść na zakupy i kupić sofy robione na zamówienie, pójść do kina, wyjść z przyjaciółmi lub bawić się w teatrze. A odkurzając możesz powierzyć samemu odkurzaczowi, który doskonale sobie z tym poradzi.
Bardzo często w filmach science fiction widzimy różne roboty sprzątające, które wykonują całą pracę za człowieka, a po zakończeniu się wyłączają. Okazuje się, że takie roboty istnieją, a nawet mają swoją nazwę, robot odkurzający roomba firmy iRobot. Taki robot odkurzający został stworzony specjalnie do samoczyszczenia pomieszczenia.
Opowiem Ci więcej o działaniu tego gadżetu.
Taki robot ma kilka trybów sprzątania mieszkania. Pierwszy tryb to „ wyczyść teraz ”. Aby to zrobić, wystarczy nacisnąć jeden przycisk Wyczyść, robot natychmiast się włączy i zacznie posprzątać pomieszczenie. Po uruchomieniu robot zaczyna się poruszać po pomieszczeniu, na pierwszy rzut oka wydaje się chaotyczny, ale tak naprawdę robot pracuje w zaplanowany sposób, zakończy sprzątanie całej powierzchni pomieszczenia w około 20-30 minut.
Trajektoria robota Roomba nie jest bynajmniej chaotyczna. Do wyboru trajektorii wykorzystywane są dość złożone algorytmy: robot na bieżąco otrzymuje nowe dane z umieszczonych na nim czujników, a później zaczyna analizować, jak najlepiej poruszać się po spirali, po obwodzie lub przechodząc przez pomieszczenie. W zależności od tego, jak duża jest powierzchnia sprzątania, robot oblicza czas do zakończenia swojej pracy.
Sam proces czyszczenia robota Roomba podzielony jest na trzy poziomy - szczotka boczna czyści podłogę wzdłuż listew przypodłogowych, a także w rogach pomieszczenia, gruz kierowany jest na szczotki główne, są dwie w robocie, z których każdy obraca się w różnych kierunkach, szczotki doskonale czyszczą powierzchnię ... Śmieci są zgarniane do specjalnie wyznaczonego pojemnika na śmieci, robot usuwa również pozostały brud, do usunięcia najmniejszych śmieci niezbędny jest dokładny filtr.

Różnice między Roombą a innymi modelami
Różnice między Roombą a innymi modelami
Różnice między Roombą a innymi modelami
Różnice między Roombą a innymi modelami Różnice między Roombą a innymi modelami Różnice między Roombą a innymi modelamiHome | Articles

December 6, 2022 15:35:54 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting