Przeznaczenie zamrażarki

Zamrażarka to miejsce, w którym mrożonki można przechowywać nawet przez krótki czas. Specjaliści uważają, że zamrażarka powinna być w stanie nie tylko szybko zamrażać, ale także przechowywać zamrożoną żywność przez dłuższy czas. Jeśli na zamrażarce są cztery gwiazdki, spełnia te parametry. W przypadku, gdy mrożonki można przechowywać w zamrażarce przez krótki czas, ale nie można jej zamrozić, taka zamrażarka musi mieć trzy gwiazdki. Co więcej, jego temperatura nie może być wyższa niż -18 stopni. Aby zachować witaminy i składniki odżywcze w mrożonkach, konieczne jest szybkie zamrażanie. Im niższa ogólna temperatura w komorze, tym szybciej zamrożona żywność będzie zamrażać. Tryb szybkiego chłodzenia obniża temperaturę o sześć stopni w celu szybkiego zamrażania. Po włączeniu takiego trybu wskaźnik informuje o tym zapalając się na czerwono.
Jeśli zamrażarka zapewnia naturalne zamrażanie, temperatura w komorze nie powinna być wyższa niż -24 stopnie. Ale są też takie modele zamrażarek, których temperatura wynosi -32 stopnie. Ten tryb można również przypisać super zamrażaniu. Szybkie schładzanie zapobiega tworzeniu się kawałków lodu w potrawie. W przeciwnym razie podczas rozmrażania wszystkie soki zostaną utracone w wyniku takiego uszkodzenia. Walory smakowe takich produktów mają raczej niskie właściwości.
Eksperci uważają, że najlepiej przechowywać mrożonki w temperaturze -18 ° C. W tej temperaturze mięso można przechowywać przez 12 miesięcy. Jeśli temperatura w zamrażarce wynosi -12 stopni, warzywa i mięso można w niej przechowywać przez trzy miesiące. A tylko dwa tygodnie można przechowywać żywność w zamrażarce w temperaturze -6 stopni. W przypadku gdy temperatura w komorze jest wyższa niż -18 stopni to model ten należy do niskotemperaturowych BHP. Te zamrażarki są oznaczone dwiema gwiazdkami. Takie lodówki powinny mieć temperaturę nie wyższą niż -12 stopni. Wszystkie zamrażarki wyposażone w funkcję szybkiego zamrażania są chłodzone kompresyjnie.

Przeznaczenie zamrażarki
Przeznaczenie zamrażarki
Przeznaczenie zamrażarki
Przeznaczenie zamrażarki Przeznaczenie zamrażarki Przeznaczenie zamrażarkiHome | Articles

November 28, 2022 17:54:38 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting