Pripravovaný postup výmeny ložiska v práčke

Opotrebovanie ložísk je pomerne častým poškodením práčok. Táto časť sa opotrebováva v dôsledku korózie. Po 6 - 8 rokoch sa hriadeľové tesnenie opotrebuje a presakuje, voda vstupuje do ložiska, čo spôsobuje koróziu v častiach ložiska. Výmena ložiska v práčke je dosť namáhavý proces a prebieha demontáž takmer celého stroja. Potrebujete na to nasledujúce nástroje: skrutkovač s tryskami, ozubené kolesá, kliešte, račňu so sadou hláv, kladivo, sekáč na odstránenie ložiska, tmel.
Pri demontáži starého ložiska a olejového tesnenia sa obráťte na svojho odborného predajcu.
Samoobsluha tejto časti zahŕňa niečo ako nasledujúci proces:
Demontáž sa začína odstránením horného krytu, ktorý je pripevnený dvoma skrutkami. Po odstránení krytu je dávkovač vytiahnutý. Potom sa odskrutkujú a odstránia skrutky, ktoré držia ovládací panel. Potom sú dvere odstránené, ktoré sú držané pružinou. Vo výsledku je potrebné odpojiť prednú stenu puzdra od samotnej práčky. Odpojte všetky hadice, ktoré pracujú na prívode vody. Skrutky, ktoré pripevňujú protizávažia k stroju, sa musia odskrutkovať, potom sa musia odpojiť samotné betónové protizávažia. Pre uľahčenie ďalšej montáže môžete označiť potrebné podrobnosti, aby ste neurobili chybu.
Pripojené je aj elektrické zariadenie stroja. Pri demontáži bubna a hriadeľa musíte skontrolovať aj ich stav. Pri demontáži bubna musíte vziať polovicu, na ktorej je umiestnené ložisko. Pri inštalácii na pevný povrch jemne vyrazte ložisko dlátom. Spolu so starým ložiskom nechajte olejové tesnenie. Potom sa povrch umyje a očistí od korózie a nečistôt. Nové ložisko je inštalované ľahkými údermi pomocou kladiva a dláta.
Po namontovaní ložiska zostáva dokončiť proces namontovaním olejového tesnenia. Pred inštaláciou musí byť namazaný. Nádrž sa potom zmontuje a nastaví na miesto pripevnené k základni. Výmena ložiska v práčke je teraz dokončená. Proces montáže sa vykonáva v opačnom poradí.
Vo výsledku je možné takúto prácu vykonať nezávisle, hlavnou vecou je vykonať proces demontáže a montáže s vysokou kvalitou a zodpovednosťou, čo zabráni ďalším finančným investíciám.

Pripravovaný postup výmeny ložiska v práčke
Pripravovaný postup výmeny ložiska v práčke
Pripravovaný postup výmeny ložiska v práčke
Pripravovaný postup výmeny ložiska v práčke Pripravovaný postup výmeny ložiska v práčke Pripravovaný postup výmeny ložiska v práčkeHome | Articles

November 27, 2022 04:16:24 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting