Pripravená na HDTV?

Ak ste boli v obchode s elektronikou posledný rok, určite ste si už na televízore všimli štítky „HDTV READY“. Táto skratka však vôbec neznamená, že televízor bude zobrazovať HDTV. Väčšina televízorov, ktoré sa v súčasnosti predávajú (leto 2006), môže skutočne prijímať televízny signál vo vysokom rozlíšení a ... komprimovať ho na obvyklé rozlíšenie 720 x 576 pixelov.
True HDTV bude fungovať iba na televízoroch s „ natívnym “ rozlíšením 1920 * 1080. Ale také televízory stoja minimálne 2 - 3 tisíc dolárov. Navyše, doteraz v Rusku vôbec neboli. Iba v júli 2006 som označil LCD televízory Acer a Philips v maloobchodnom reťazci KEY v Petrohrade. Cena televízora Acer bola asi 2 500 dolárov.
Preto, ak je váš rozpočet obmedzený, odporúčam venovať pozornosť LCD televízorom s rozlíšením 1280 x 720, ktoré stoja okolo 1 000 dolárov.
Môžete tiež vidieť monitory s veľkou uhlopriečkou, ktoré stoja približne 300 dolárov.
Vybavenie určené pre HDTV stojí viac ako bežné vybavenie, ale nie veľa.
Televízory HDTV sú rozdelené do dvoch skupín: HDTV upgradovateľné a HDTV zabudované. Prvá skupina môže zobrazovať programy HD iba pomocou externého prijímača HDTV, ktorý stojí asi 700 dolárov. HDTV Vstavané televízory môžu zobrazovať kanály HDTV bez ďalšieho vybavenia. Tu je potrebné poznamenať, že sa predpokladá inštalácia zabudovaného prijímača (t. J. Prijímača) na príjem HDTV signálu pozemnej televízie. V súčasnosti môžete televíziu HDTV zachytiť iba prostredníctvom bezdrôtovej antény v USA, Francúzsku a Anglicku. V Rusku môžete sledovať HDTV iba satelitné kanály HDTV. Otvorenie káblových kanálov je iba plánované. Preto je nákup zabudovaného televízora HDTV mimoriadne nerozumný. Pre úplnosť je potrebné poznamenať, že od júna 2004 sa v USA predávajú iba televízory so zabudovanými tunermi.

Pripravená na HDTV?
Pripravená na HDTV?
Pripravená na HDTV?
Pripravená na HDTV? Pripravená na HDTV? Pripravená na HDTV?Home | Articles

December 3, 2022 13:36:12 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting