Prečo si zvoliť DVB-T

Prevádzka telecentier s prekrývajúcimi sa oblasťami spoľahlivého príjmu na jednej frekvencii v ATSC úplne absentuje a je odporúčaná na použitie v štandarde DVB-T. Tým sa zničí obvyklá koncepcia plánovania frekvencií, nebude potrebné budovať vysoké anténne štruktúry, zníži sa počet vysielačov o 6 - 7 krát a umožní sa ďalšie zníženie výkonu vysielača o 25 - 30%.
Odolnosť proti viacnásobným odrazom v prípade rovnosti hlavných a odrazených signálov poskytuje štandard DVB-T a v ATSC úplne chýba (úroveň odrazeného signálu je menšia ako 15 dB).
Štandard DVB-T nevyžaduje opustenie existujúcich analógových televíznych programov, pretože má vysokú úroveň zabezpečenia analógovej televízie. Menšia bezpečnosť štandardu ATSC, dokonca aj so zárezovými filtrami NTSC, prinútila vládu USA prijať úplný program prechodu na digitálne vysielanie.
Šírka pásma v štandarde DVB-T je plne prispôsobiteľná akejkoľvek krajine a je pevne stanovená v ATSC (iba 6 MHz).
Bitová rýchlosť v štandarde DVB-T sa pohybuje od 5 do 32 Mbps a je pevne stanovená v ATSC (19,3 Mbps).
Štandard DVB-T podporuje rovnako ako ATSC, HDTV a Dolby AC-3.
Skutočný výkon vysielača napríklad v Londýne je menej ako 10 kW a poskytuje spoľahlivý príjem štandardu DVB-T v okruhu 114 km, zatiaľ čo v New Yorku vysielač 350 kW neposkytuje 100% príjem ani v okruhu 10 km.
Príjem pomocou vnútornej antény alebo prenosnej televízie nespôsobuje problémy v štandarde DVB-T, v štandarde ATSC je to vo väčšine prípadov nemožné.
Parametre normy DVB-T sa dajú dobre prispôsobiť rozvoju miest. Je na výber: postupným zvyšovaním počtu prenášaných televíznych programov, keď sa objavia zóny neistoty, sa rozhodnite, či je výhodnejšie vylepšiť kabeláž v domoch alebo obmedziť počet dosiahnutých programov.
Štandard DVB-T umožňuje bez zmien používať bežné zastarané distribučné zariadenia antén, zatiaľ čo v ATSC je potrebné používať úzkopásmové televízne antény s možnosťou nastavenia (pomocou motora), čo nezaručuje spoľahlivý príjem .

Prečo si zvoliť DVB-T
Prečo si zvoliť DVB-T
Prečo si zvoliť DVB-T
Prečo si zvoliť DVB-T Prečo si zvoliť DVB-T Prečo si zvoliť DVB-THome | Articles

November 28, 2022 04:48:55 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting