Pravidlá pre rozmrazovanie chladničiek

Ak ste sa niekedy aspoň raz v živote zaoberali starostlivosťou o chladničku, viete úplne dobre, že je potrebné ju odmraziť. Táto udalosť je z času na čas potrebná aj pre moderné high-tech modely, nehovoriac o zastaraných úpravách, ktoré je potrebné odmrazovať s depresívnou pravidelnosťou. Napriek jednoduchosti tejto operácie v skutočnosti nie je všetko také jednoduché a pri odmrazovaní by ste mali dodržiavať niektoré pravidlá, ktoré pomôžu udržať vašu chladničku v činnosti niekoľko rokov. O tom, čo sú tieto pravidlá, sa dočítate v našom článku.
Nie je to samozrejme ťažké, ak vám niektoré body neuniknú. Najskôr si musíte nájsť vhodné chladné miesto na jedlo a vyprázdniť z nich chladničku. Teraz môžete začať rozmrazovať:
1. uvoľniť chladničku;
2. odpojte ho od elektrickej siete;
3. pod chladničku vložte handry pohlcujúce vodu, nádoby na vodu a ľad;
4. Počkajte nejaký čas, kým sa ľad neroztopí, a včas utrite podlahu.
Nie je potrebné odlamovať kúsky ľadu z povrchu mrazničky rukami, pretože by ste mohli ľahko poškodiť prvky chladničky. Počkajte, kým sa ľad sám neroztopí. Tiež nie je dobrý nápad použiť na rozmrazenie chladničky ventilátor alebo sušič vlasov. Poškodiť tak môžete buď samotnú chladničku, alebo vykurovacie zariadenie. Rozmrazovanie môžete urýchliť jemnejšie - na police položte nádoby s teplou vodou. Po odstránení zvyšnej vlhkosti z chladničky ju utrite roztokom sódy bikarbóny alebo špeciálnym čistiacim prostriedkom. Postup rozmrazovania chladničky by sa mal opakovať každé tri mesiace v horúcej sezóne a raz za šesť mesiacov v chladnej sezóne.
Takže problém ako rozmraziť chladničku je vyriešený. Ak sa vám to zdá príliš náročné na čas, potom existuje iba jedna cesta: kúpiť si modernejší model a rozmrazovanie sa uskutoční automaticky a bez vašej účasti. Musíte ho iba raz ročne uvoľniť z jedla, aby ste ho mohli umyť a dezinfikovať.

Pravidlá pre rozmrazovanie chladničiek
Pravidlá pre rozmrazovanie chladničiek
Pravidlá pre rozmrazovanie chladničiek
Pravidlá pre rozmrazovanie chladničiek Pravidlá pre rozmrazovanie chladničiek Pravidlá pre rozmrazovanie chladničiekHome | Articles

November 28, 2022 18:14:37 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting