Porządkowanie samochodu, czyli jak wybrać odpowiedni odkurzacz samochodowy

Samochody, którymi jeździmy na co dzień, wymagają czasami wysokiej jakości czyszczenia nawet bardziej niż domy, w których mieszkamy. Jest to zrozumiałe: ilość kurzu i brudu na drogach jest ogromna, a nie wszystkie samochody mają normalne filtry kabinowe. Po kilku miesiącach takiej jazdy na desce rozdzielczej zbiera się prawie kilka centymetrów kurzu i nie da się usiąść na siedzeniu bez wywołania czegoś w rodzaju eksplozji w postaci małych chmur pyłu. Oczywiście można iść do myjni i zapłacić za uporządkowanie auta, ale nie zawsze chce się na to wydawać, a myjnie w naszym kraju nie na każdym rogu. Mądrzej jest mieć w samochodzie odkurzacz samochodowy, za pomocą którego zawsze i wszędzie można uporządkować swojego wiernego „ żelaznego konia ” .
Największą zaletą tych urządzeń jest ich niewielki rozmiar. Kompaktowość odkurzaczy samochodowych pozwala usunąć najbardziej niedostępne zakamarki pojazdu z brudu i gruzu. Takie urządzenia można podzielić na dwie główne kategorie: odkurzacze zasilane z sieci pokładowej pojazdu „ z zapalniczki ” oraz odkurzacze zasilane własnym akumulatorem.
Odkurzacze samochodowe „ z zapalniczki ”
Są w stanie poradzić sobie z ogólnym czyszczeniem całego pojazdu. Ich dość przyzwoita moc (do 180 watów) oraz długość przewodu dochodzącego do 3 metrów pozwalają z powodzeniem rozwiązać ten problem. Te parametry wyeliminują problemy z gruzem w bagażniku lub okruchami i sierścią zwierząt na wszystkich siedzeniach samochodu. Wadą takich urządzeń jest ich stosunkowo duża waga i gabaryty. A problem rozładowania akumulatora rozwiązuje się, włączając silnik i zasilając urządzenie z generatora. Ale to zużywa paliwo.
Bezprzewodowe odkurzacze samochodowe
Są bardziej kompaktowe, ale jednocześnie mniej wydajne niż urządzenia z poprzedniej kategorii. Bezprzewodowe odkurzacze samochodowe radzą sobie z czyszczeniem takich nieprzyjemnych drobiazgów jak popiół, okruchy, łuski nasion.
Jedno ładowanie akumulatora takich urządzeń wystarcza z reguły na 15 minut czyszczenia, co jest dość akceptowalnym czasem na uporządkowanie rzeczy w kabinie. Niektóre modele odkurzaczy samochodowych z tej kategorii mogą działać z pokładowego źródła zasilania pojazdu poprzez adapter lub mieć zapasowe akumulatory.
Zalety akumulatorowych odkurzaczy samochodowych to po pierwsze brak zaplątania się przewodu pod stopami, a po drugie obecność baterii, która sprawia, że ​​urządzenie to jest nieulotne z zewnętrznych źródeł zasilania. Wada takich urządzeń jest oczywista: każdemu czyszczeniu musi towarzyszyć przygotowanie go do ponownego naładowania, ale ponieważ wymaga 220 V, jest to niemożliwe w warunkach „ polowych ” .
Odpylacze
Pojemniki i worki służą jako odpylacze w odkurzaczach samochodowych. Pierwsze z nich są bardziej preferowane ze względu na łatwość obsługi. Zwykle objętość kontenerów waha się od 200 do 700 metrów sześciennych. patrz W przypadku stosowania przezroczystych pojemników właściciel samochodu, który czyści swój pojazd, może kontrolować ich napełnienie.
Oprócz obecności odpylaczy, konstrukcja niektórych odkurzaczy samochodowych umożliwia również zbieranie rozlanej cieczy (na przykład model Heyner Cyclonic Power 240 000). Przesłona umieszczona na drodze przepływu powietrza zapobiegnie przedostawaniu się wody do komory silnika odkurzacza.
Dysze
Jak każdy inny odkurzacz, wersja samochodowa takiego urządzenia jest wyposażona w różne nasadki. Większość modeli wyposażona jest m.in. w ssawkę szczelinową, elastyczny wąż ze szczotką, okrągłą szczotkę z włosiem, elektryczną turboszczotkę. „ Amunicję ” w odkurzaczach podtrzymujących na mokro zawiera również dyszę do zbierania rozlanych cieczy, jak i mokrych osadów. Wybierając takie urządzenie, nie zapominaj, że obecność pokrowca pozwoli Ci go nie uszkodzić i zachować porządek we wnętrzu samochodu.

Porządkowanie samochodu, czyli jak wybrać odpowiedni odkurzacz samochodowy
Porządkowanie samochodu, czyli jak wybrać odpowiedni odkurzacz samochodowy
Porządkowanie samochodu, czyli jak wybrać odpowiedni odkurzacz samochodowy
Porządkowanie samochodu, czyli jak wybrać odpowiedni odkurzacz samochodowy Porządkowanie samochodu, czyli jak wybrać odpowiedni odkurzacz samochodowy Porządkowanie samochodu, czyli jak wybrać odpowiedni odkurzacz samochodowyHome | Articles

December 2, 2022 01:49:41 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting