Odkurzacze i ich typy: wszystko o wybranych subtelnościach

Wszyscy wiemy, jak ważny jest wysokiej jakości odkurzacz: oprócz tego, że pozwala nam czyścić dom, wysokiej jakości czyszczenie półek przy pomocy tego najbardziej użytecznego przedstawiciela sprzętu AGD pozwala uniknąć wielu problemów zdrowotnych. problemy. Problem polega jednak na tym, że nie wszystkie typy odkurzaczy mogą zapewnić tak doskonałe wyniki. W naszym artykule postaraliśmy się zebrać najbardziej praktyczne wskazówki dotyczące ich wyboru, które pozwolą Ci na zakup naprawdę wysokiej jakości i funkcjonalnego modelu, nie tylko spełniającego wszystkie Twoje wymagania, ale także zdolnego nie wybić dziury w Twojej rodzinie budżet.
Kryteria wyboru
Wszystkie odkurzacze są podzielone na dwie grupy - do czyszczenia na sucho lub na mokro. Sprzęt do czyszczenia na sucho wyróżnia się przystępną ceną, różnorodnością modeli, małymi wymiarami i wagą. Odkurzacz do prania jest niezbędny do czyszczenia podłóg, łączy w sobie zarówno czyszczenie na sucho, jak i na mokro, może służyć do czyszczenia dywanów i mebli tapicerowanych, jednak jego imponujące rozmiary, złożoność w utrzymaniu oraz wysokie zużycie energii nie pozwalają na zbyt częste użytkowanie.
Władza nie jest wadą. Producenci zwykle wskazują moc ssania i pobór mocy. Pobór mocy charakteryzuje klasę poboru energii przez odkurzacz (im wyższy, tym więcej dodatkowych opcji ma ten typ sprzętu), ale w żaden sposób nie wpływa na jakość sprzątania, która zależy od mocy ssania. Zdarza się, że przy tej samej klasie energetycznej stopień pochłaniania jest różny dla różnych modeli. Odkurzacze z regulatorem mocy są bardzo wygodne. Ogólnie rzecz biorąc, należy wybrać moc od 300 do 450 watów.
System filtrów. W pierwszej kolejności zasysane powietrze trafia do odpylacza. Może to być „ worek ” - w postaci woreczka tkaninowego lub papierowego - lub typu cyklonowego, w którym brud zbierany jest w specjalnym pojemniku. Obie mają wady: papierowe i materiałowe torby trzeba wymieniać, kupować nowe, a filtry cyklonowe powodują spowolnienie odkurzacza i zwiększają poziom hałasu. Oprócz odpylacza, nowoczesne odkurzacze wyposażone są w dodatkowe filtry, które oczyszczają i dezynfekują wydostające się powietrze.
Rodzaje załączników. Najważniejszymi akcesoriami są gładkie szczotki podłogowe i szczotki dywanowe, a także ssawka szczelinowa. Bardzo przydatna turboszczotka, wewnątrz której znajduje się obracający się wałek - pozwala na łatwe zbieranie sierści i sierści zwierzęcej z podłogi. Oprócz tych parametrów warto ocenić poziom hałasu emitowanego podczas pracy, długość węża i przewodu oraz obecność wskaźnika zapełnienia odpylacza. Każda dodatkowa opcja kosztuje, ale opłaca się podczas pracy naprawdę wygodnej i niezawodnej jednostki.

Odkurzacze i ich typy: wszystko o wybranych subtelnościach
Odkurzacze i ich typy: wszystko o wybranych subtelnościach
Odkurzacze i ich typy: wszystko o wybranych subtelnościach
Odkurzacze i ich typy: wszystko o wybranych subtelnościach Odkurzacze i ich typy: wszystko o wybranych subtelnościach Odkurzacze i ich typy: wszystko o wybranych subtelnościachHome | Articles

December 5, 2022 03:01:28 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting