Och, mróz: zasady nowoczesnych lodówek

Dawno, dawno temu nasi przodkowie spędzali dużo czasu zimą tnąc lód. To trudne i niezwykle niebezpieczne zajęcie musieli wykonywać tylko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo produktów mięsnych wiosną i latem, ponieważ z lodu przechowywanego na zimę robili lodowce - analogi nowoczesnych lodówek i komór chłodniczych. Swoją drogą, jak ogólnie działa lodówka i na jakiej zasadzie działa? Czy kiedykolwiek o tym myślałeś? Jeśli nie, to na próżno - w końcu nie znając nawet podstawowych zasad działania nowoczesnych urządzeń zamrażających, dokonanie prawidłowego i świadomego wyboru lodówki przy jej zakupie jest prawie niemożliwe, ao wiele trudniej jest się tego dowiedzieć objawy nieprawidłowego działania, które mogą wystąpić podczas jego działania. A zatem - czytaj i ucz się!
Najpierw zobaczmy, z jakich głównych części się składa. Jego najważniejszą częścią jest silnik-sprężarka, rodzaj pompy, w której krąży specjalny czynnik chłodniczy (najczęściej freon). Na tylnej ścianie schowany jest skraplacz - miejsce, w którym czynnik chłodniczy schładza się, skrapla i zamienia w ciecz. Kolejnym ważnym elementem jest parownik, w którym wyparowuje ciecz ze skraplacza, a tym samym generowane jest zimno.
Jak więc te części współdziałają ze sobą? Sprężarka wyciąga opary czynnika chłodniczego z parownika, a następnie pompuje je do skraplacza, gdzie czynnik chłodniczy przechodzi w stan ciekły. Następnie ta ciecz wpływa do parownika przez filtr i rurkę kapilarną. W nim czynnik chłodniczy wrze, pobierając ciepło z powierzchni parownika i chłodząc wnętrze lodówki i wszystko w niej. W parowniku ciekły czynnik chłodniczy jest zamieniany z powrotem w parę i cały proces jest powtarzany. Dzieje się tak, dopóki temperatura nie spadnie do pożądanego poziomu, po czym silnik się wyłączy.
Ten prosty proces funkcjonowania lodówki może zostać zakłócony w warunkach niewłaściwego użytkowania i może doprowadzić do jej awarii. Aby tego uniknąć, rozważ najbardziej problematyczne problemy dotyczące lodówki.
Jak czyścić lodówkę?
Lodówka to miejsce, w którym przechowywane jest nasze jedzenie i oczywiście musimy utrzymywać ją w całkowitej czystości. Zaleca się mycie lodówki przynajmniej raz w sezonie, przestrzegając następującej procedury:
1. Przygotuj do mycia roztwór ciepłej wody i sody oczyszczonej (2 łyżki sody na 1 litr wody).
2. Odłącz urządzenie od zasilania. Wyjmij całą żywność i przechowuj w chłodnym miejscu.
3. Całkowicie rozmrozić lodówkę.
4. Umyj go przygotowanym roztworem sody, następnie spłucz czystą, ciepłą wodą i osusz czystą, suchą szmatką.
5. Płukać pojemniki i półki oddzielnie w taki sam sposób jak wnętrze.

Och, mróz: zasady nowoczesnych lodówek
Och, mróz: zasady nowoczesnych lodówek
Och, mróz: zasady nowoczesnych lodówek
Och, mróz: zasady nowoczesnych lodówek Och, mróz: zasady nowoczesnych lodówek Och, mróz: zasady nowoczesnych lodówekHome | Articles

November 26, 2022 21:16:22 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting