Och, mráz: princípy moderných chladničiek

Kedysi naši predkovia trávili v zime veľa času rezaním ľadu. Toto náročné a mimoriadne nebezpečné zamestnanie museli vykonať, len aby zaistili bezpečnosť mäsových výrobkov na jar a v lete, pretože z ľadu skladovaného na zimu vyrábali ľadovce - obdoby moderných chladničiek a chladiarenských komôr. Mimochodom, ako všeobecne chladnička funguje a na akom princípe funguje? Už ste nad tým niekedy premýšľali? Ak nie, tak márne - koniec koncov, bez znalosti čo i len základných princípov fungovania moderných mraziacich zariadení je takmer nemožné správne a informovane zvoliť chladničku pri jej kúpe a je oveľa ťažšie ju zistiť. príznaky porúch, ktoré sa môžu vyskytnúť počas jeho prevádzky. A preto - čítajte a vzdelávajte sa!
Najprv sa pozrime, z akých hlavných častí sa skladá. Jeho najdôležitejšou súčasťou je motorový kompresor, akési čerpadlo, ktoré cirkuluje špeciálne chladivo (najčastejšie freón). Na zadnej stene - na mieste, kde chladivo chladí, kondenzuje a mení sa na kvapalinu, je ukrytý kondenzátor. Ďalším dôležitým prvkom je výparník, kde sa odparuje kvapalina z kondenzátora, a tým vzniká chlad.
Ako teda tieto časti navzájom interagujú? Kompresor extrahuje výpary chladiva z výparníka a potom ich prečerpáva do kondenzátora, kde sa chladivo mení na kvapalné skupenstvo. Potom táto kvapalina vstupuje do výparníka cez filter a kapilárnu trubicu. V ňom chladivo vrie, odoberá teplo z povrchu výparníka a ochladzuje vnútro chladničky a všetko v nej. Vo výparníku sa kvapalné chladivo premieňa späť na paru a celý proces sa opakuje. Stáva sa to, kým teplota neklesne na požadovanú úroveň, potom sa motor vypne.
Tento jednoduchý proces fungovania chladničky môže byť narušený v podmienkach nesprávneho používania a môže viesť k jeho poruche. Ak sa tomu chcete vyhnúť, zvážte najproblematickejšie problémy chladničky.
Ako čistiť chladničku?
Chladnička je miesto, kde sú uložené naše potraviny, a samozrejme ich musíme udržiavať úplne čisté. Chladničku sa odporúča umývať najmenej raz za sezónu, pričom sa musí dodržať nasledujúci postup:
1. Pripravte si na umývanie roztok teplej vody a sódy bikarbóny (2 lyžice sódy bikarbóny na 1 liter vody).
2. Odpojte jednotku od zdroja napájania. Vyberte všetky potraviny a uložte ich na chladnom mieste.
3. Chladničku úplne rozmrazte.
4. Umyte ho pripraveným roztokom sódy, potom opláchnite čistou teplou vodou a osušte čistou suchou handričkou.
5. Kontajnery a police opláchnite oddelene rovnakým spôsobom ako interiér.

Och, mráz: princípy moderných chladničiek
Och, mráz: princípy moderných chladničiek
Och, mráz: princípy moderných chladničiek
Och, mráz: princípy moderných chladničiek Och, mráz: princípy moderných chladničiek Och, mráz: princípy moderných chladničiekHome | Articles

December 3, 2022 19:03:38 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting