O wyborze odkurzacza automatycznego

Przyznaj się: najprawdopodobniej podobała ci się opowieść o szczupaku i Emelii, która leżała na piecu, podczas gdy cała praca domowa była odrabiana bez jego udziału, jako dziecko. Wracając do domu po ciężkim dniu w pracy, absolutnie nie chcę wykonywać prac domowych: jak możesz nie pamiętać bajki, w której wszystkie zadania były wykonywane automatycznie. Ale właśnie dlatego nadeszła era wysokich technologii, aby bajka stała się rzeczywistością ... przynajmniej jej część. Roboty-odkurzacze mogą po prostu zapewnić całkiem realną pomoc w utrzymaniu czystości i porządku. Te niesamowite samochody samodzielnie jeżdżą po Twoim domu, odkurzają podłogi i dywany, a następnie same wytrząsają śmieci i same się ładują! Ale aby tak przydatny asystent pojawił się w twoim domu, musisz go najpierw kupić. Ale tu mogą pojawić się problemy, ponieważ nawet konsultanci w sieciach handlowych czasami nie są zaznajomieni z zasadami jej wyboru. Aby uzupełnić braki w wiedzy, radzimy zapoznać się z materiałami z naszego artykułu ...
Zauważmy od razu, że ten wynalazek nie jest odpowiedni dla każdego. Nie można mieć nadziei, że to urządzenie całkowicie przejmie funkcje porządkowania mieszkania. Może tylko pomóc w utrzymaniu czystości. Jeśli nie jesteś fanem idealnego porządku, gdzie wszystkie rzeczy są na swoim miejscu, a na podłodze nie ma ani jednego drutu ani porozrzucanych rzeczy, ten wynalazek nie jest dla Ciebie.
Wyposażenie techniczne robota
Mówiąc najprościej, jakie gadżety, pędzle, czujniki ma urządzenie. Do wysokiej jakości czyszczenia musi mieć co najmniej trzy szczotki: główną, za pomocą której zasysany jest kurz i bardzo małe zanieczyszczenia, szczotkę lub nawet dwie do dużych zanieczyszczeń oraz szczotkę boczną do czyszczenia listew przypodłogowych i narożników pomieszczenia .
Bardzo ważne są również te urządzenia robota, które nie są odpowiedzialne za sprzątanie, ale za jego przemieszczanie się w przestrzeni. Czujniki podczerwieni są standardem, które znajdują się w prawie wszystkich tego typu urządzeniach. Pozwalają robotowi omijać przeszkody na swojej drodze. Niektóre, bardziej zaawansowane modele wyposażone są również w czujniki, które wykrywają miejsca skażenia i kierują do nich ruch.
Lista programów pracy
Różne modele mają różne programy do czyszczenia domu, np. Dywan, drewno, płytki, dywan z długim włosiem. Oczywiście im więcej opcji ma urządzenie, tym bardziej przydatny i funkcjonalny będzie asystent.
Pojemność baterii
Standardowe sprzątanie w mieszkaniu zajmie około 2 godzin w przypadku robota odkurzającego. Jednak nie wszystkie modele baterii będą miały na to wystarczająco dużo czasu, będziesz musiał stale monitorować urządzenie: czy zatrzymało się w trakcie czyszczenia.
Możliwość programowania
Niektóre modele mają możliwość zaprogramowania rozpoczęcia sprzątania o określonej godzinie - może to być przydatne, jeśli rzadko jesteś w domu lub potrzebujesz czasu na uporządkowanie mieszkania przed przybyciem gości lub ważnym wydarzeniem.
Producent
Nie ma dziś tak wielu firm, które produkują odkurzacze automatyczne, zwłaszcza w porównaniu z producentami innych urządzeń gospodarstwa domowego. Jedną z najbardziej znanych i niezawodnych marek jest amerykańska firma iRobot. Aktywnymi uczestnikami rynku są również producenci chińscy i koreańscy, ale ich modele w większości okazują się kopiami urządzeń amerykańskich. Oczywiście roboty różnych marek różnią się znacznie ceną.
Wybór konkretnego modelu odkurzacza robota powinien opierać się na Twoich potrzebach i możliwościach finansowych. Dziś te urządzenia są bardzo drogie, a kupowanie ich dla przyjemności, jak ciekawej zabawki, nie jest tego warte. Zastanów się, do czego naprawdę go potrzebujesz, wtedy wybór będzie łatwiejszy.

O wyborze odkurzacza automatycznego
O wyborze odkurzacza automatycznego
O wyborze odkurzacza automatycznego
O wyborze odkurzacza automatycznego O wyborze odkurzacza automatycznego O wyborze odkurzacza automatycznegoHome | Articles

December 6, 2022 15:59:35 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting