O výbere robotického vysávača

Uznajte: s najväčšou pravdepodobnosťou sa vám ako dieťaťu páčila rozprávka o šťuke a Emelyi, ktorá ležala na sporáku, zatiaľ čo všetky domáce úlohy sa robili bez jeho účasti. Keď som po náročnom dni v práci prišiel domov, absolútne sa mi nechce robiť domáce práce: ako si nemôžete spomenúť na rozprávku, v ktorej boli všetky úlohy vykonávané automaticky. Ale preto je vekom špičkových technológií uskutočniť rozprávku ... aspoň jej časť. Roboti vysávače vám jednoducho môžu poskytnúť skutočnú pomoc pri udržiavaní čistoty a poriadku. Tieto úžasné autá samostatne jazdia po vašom dome, vysávajú podlahy a koberce, potom sami vytriasajú odpadky a začnú sa dobíjať! Ale aby sa taký užitočný pomocník objavil vo vašej domácnosti, musíte si ho najskôr kúpiť. Tu však môžu nastať problémy, pretože ani konzultanti v obchodných reťazcoch nie sú niekedy oboznámení s princípmi jeho výberu. Aby ste vyplnili medzery v znalostiach, odporúčame vám oboznámiť sa s materiálmi z nášho článku ...
Hneď si všimnime, že tento vynález nie je vhodný pre každého. Je nemožné dúfať, že toto zariadenie úplne prevezme funkcie usporiadania vecí v byte. Môže len pomôcť udržiavať čistotu. Ak nie ste fanúšikom dokonalého poriadku, kde sú všetky veci na svojich miestach a na podlahe nie je jediný drôt alebo rozptýlené veci, tento vynález nie je pre vás.
Technické vybavenie robota
Jednoducho povedané, aké vychytávky, štetce, senzory zariadenie má. Na kvalitné čistenie potrebuje najmenej tri kefy: hlavnú, do ktorej je nasávaný prach a veľmi malé nečistoty, kefku alebo dokonca dve na veľké nečistoty a bočnú kefu na čistenie soklov a rohov miestnosti .
Veľmi dôležité sú aj tie zariadenia robota, ktoré nie sú zodpovedné za čistenie, ale za jeho pohyb v priestore. Infračervené snímače sú štandardom, ktorý je obsiahnutý takmer vo všetkých takýchto zariadeniach. Umožňujú robotovi vyhnúť sa prekážkam na svojej ceste. Niektoré pokročilejšie modely sú tiež vybavené senzormi, ktoré detekujú miesta kontaminácie a smerujú dopravu na také miesto.
Zoznam pracovných programov
Rôzne modely majú rôzne programy na čistenie domu, napríklad koberec, drevo, dlaždice, koberec s dlhými vlasmi. Prirodzene, čím viac možností má zariadenie, tým užitočnejším a funkčnejším asistentom sa stane.
Kapacita batérie
Štandardné upratovanie v byte bude u robotického vysávača trvať asi 2 hodiny. Nie všetky modely batérie však na to budú mať dostatok času, budete musieť zariadenie neustále monitorovať: či sa počas čistenia nezastavilo.
Možnosť programovania
Niektoré modely majú schopnosť naprogramovať začiatok upratovania na konkrétny čas - to môže byť užitočné, ak ste zriedka doma alebo ak potrebujete mať čas na poriadok vo svojom byte pred príchodom hostí alebo na dôležitú udalosť.
Výrobca
V súčasnosti nie je toľko spoločností, ktoré vyrábajú robotické vysávače, najmä v porovnaní s výrobcami iných domácich spotrebičov. Jednou z najznámejších a najspoľahlivejších značiek je americká spoločnosť iRobot. Aktívnymi účastníkmi trhu sú tiež čínski a kórejskí výrobcovia, ale ich modely sa z väčšej časti ukážu ako kópie amerických zariadení. Ceny robotov sa samozrejme výrazne líšia.
Výber konkrétneho modelu robotického vysávača by mal vychádzať z vašich potrieb a finančných možností. Dnes sú tieto zariadenia veľmi drahé a ich nákup pre zábavu, ako zaujímavá hračka, sa neoplatí. Popremýšľajte, na čo to skutočne potrebujete, potom bude výber jednoduchšie.

O výbere robotického vysávača
O výbere robotického vysávača
O výbere robotického vysávača
O výbere robotického vysávača O výbere robotického vysávača O výbere robotického vysávačaHome | Articles

December 3, 2022 08:20:08 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting