Naziemna telewizja cyfrowa T2 na Ukrainie. Wybór telewizora

Wielu z Państwa dzięki szeroko zakrojonej kampanii informacyjno-reklamowej w mediach wie, że na Ukrainie od 2011 roku rozpoczęło się i jest aktywnie kontynuowane wdrażanie naziemnej sieci cyfrowej w standardzie DVB-T2. Sygnał analogowy jest nadal dostępny do odbioru, ale powoli odchodzi w przeszłość i zostanie oficjalnie całkowicie wyłączony do 2015 roku. W rzeczywistości „ digitalizacja ” eteru przebiega znacznie szybciej - większość krajowych kanałów telewizyjnych nadaje już swoje programy w „ figurze ”, a niektóre są dostępne w formacie HD. Głównym problemem szybkiego przejścia naszego kraju na nadawanie telewizji cyfrowej jest brak tunerów do odbioru sygnału cyfrowego dla większości abonentów.
Telewizor należy do trwałych urządzeń gospodarstwa domowego, dlatego planując dziś zakup nowoczesnego telewizora, dość logiczne jest zwrócenie uwagi na jego wyposażenie, możliwości komunikacyjne i możliwość odbioru sygnału telewizyjnego w różnych formatach (wbudowany tuner) z rezerwa „ na przyszłość ”.
Ku naszemu szczęściu producenci telewizorów śledzą zmiany na rynku i już oferują szeroką gamę modeli z wbudowanym tunerem DVB-T2. Przede wszystkim dotyczy to popularnych telewizorów Samsunga, LG i innych marek. Wybierając telewizor, możesz zobaczyć odpowiednie oznaczenia na wielu nowych produktach z gamy modeli 2012, wskazujące na możliwość odbioru sygnału DVB-T2 lub wyjaśnić charakterystykę swojego ulubionego modelu telewizora z wbudowanym tunerem DVB-T2 od nasi menedżerowie.
Jednym z najczęstszych pytań naszych klientów są skargi dotyczące niemożności odbioru naziemnych sygnałów telewizji cyfrowej bezpośrednio przez wbudowany tuner.
Odpowiedź jest prosta: monopolistyczny operator naziemnej telewizji cyfrowej - firma „ Zeonbud ” koduje sygnał telewizyjny, więc do oglądania telewizji potrzebny będzie dodatkowy sprzęt - dekoder DVB-T2 dekodera, lub moduł CAM DVB -T2, których nie ma i są obliczane na podstawie zasięgu sieci „ Zeonbud ”.
Taka możliwość pojawia się w przypadku tunerów oficjalnie importowanych i certyfikowanych na Ukrainie za pomocą specjalnego oprogramowania układowego, które jest „ przesyłane ” do tunerów i modułów w fabryce. Taki monopol ma też zalety - brak podróbek i łatwość podłączenia.
Pierwsza metoda odbioru sygnału - za pomocą tunera STB - jest bardziej tradycyjna, ale jednocześnie droższa, niewygodna i uciążliwa. Tuner zajmuje osobne miejsce, wymaga osobnego gniazdka, łączy się z TV kablami, jest w naszym przypadku „ przywiązany ” do konkretnego operatora i wreszcie można nim sterować osobnym pilotem oprócz telewizora.
CAM (Conditional Access Module) to elektroniczna karta dostępu, która jest instalowana w gnieździe CI (Common Interface) telewizora, a także umożliwia odbiór zakodowanego sygnału operatora.
Nie zajmuje jednak osobnego miejsca, nie wymaga przewodów i gniazd, a wszystkimi funkcjami można sterować z jednego pilota. Ponadto, w razie potrzeby, do gniazda można łatwo włożyć moduł innego operatora telewizji satelitarnej lub naziemnej telewizji cyfrowej.
Większość nowoczesnych telewizorów LCD i LED oraz paneli plazmowych jest wyposażona w gniazda CI.
Należy zauważyć, że obecnie na Ukrainie brakuje modułów CAM „ Zeonbud ”, jednak ze względu na dostępność sygnału analogowego radzimy poczekać i nie spieszyć się z zakupem konsoli, biorąc pod uwagę zalety moduł. Dziś zasięg naziemnej sieci cyfrowej obejmuje około 95% terytorium naszego kraju i oferuje widzom 28 bezpłatnych kanałów telewizyjnych, których lista operator obiecuje wkrótce rozszerzyć się do 32.

Naziemna telewizja cyfrowa T2 na Ukrainie. Wybór telewizora
Naziemna telewizja cyfrowa T2 na Ukrainie. Wybór telewizora
Naziemna telewizja cyfrowa T2 na Ukrainie. Wybór telewizora
Naziemna telewizja cyfrowa T2 na Ukrainie. Wybór telewizora Naziemna telewizja cyfrowa T2 na Ukrainie. Wybór telewizora Naziemna telewizja cyfrowa T2 na Ukrainie. Wybór telewizoraHome | Articles

December 5, 2022 02:25:09 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting