Nákup televízora určeného na použitie v kuchyni

V 40-palcových monitoroch sú dnes najpokročilejšie technológie LCD a plazma. Ceny za displeje každej z technológií sú približne rovnaké. Obrazovky je možné porovnávať z hľadiska sýtosti farieb, odolnosti, kontrastu, požiadaviek na napätie atď.
1. Kontrast
V plazmových monitoroch sa zobrazenie tmavých a čiernych oblastí dosahuje znížením prietoku prúdu do určitých oblastí panelu. Táto metóda vytvára obraz s vysokým kontrastom. Kontrastný pomer plazmových monitorov môže byť až 3000: 1.
Displeje z tekutých kryštálov vytvárajú tmavé škvrny zvýšením energie dodávanej pixelu. Najnovší technologický pokrok umožňuje kontrastný pomer približne 700: 1.
2. Sýtosť farieb
Plazmové monitory reprodukujú celý farebný rozsah veľmi zreteľne. Vysokej sýtosti displejov sa dosahuje tým, že každá bunka panelu obsahuje červené, zelené a modré komponenty. Plazmová technológia poskytuje najpresnejšiu reprodukciu farieb.
Displeje z tekutých kryštálov používajú technológiu polarizácie kryštálov a vďaka malej veľkosti matice pixelov sa dosahuje veľmi vysoká jasnosť a živosť obrazu. Ale sú nižšie ako plazmové panely, keď je potrebné zobrazovať scény vysokou rýchlosťou meniacich sa obrázkov.
3. Trvanlivosť
LCD monitory môžu pracovať až 75 000 hodín. V skutočnosti životnosť displeja z tekutých kryštálov určuje životnosť žiarovky, vďaka ktorej sa po premene svetla vytvorí obraz. Ak lampa nefunguje, je možné ju vymeniť.
Plazmový panel vytvára obraz pomocou elektrického impulzu ovplyvňujúceho vzácne plyny (neón, xenón, argón). Jadrá plynov sa časom rozpadajú a práve tie ovplyvňujú životnosť displeja, ktorá je asi 30 000 hodín.
4. Vyhorenie obrazovky
Faktor, ktorý je potrebné zohľadniť pri výbere monitora. V tomto ohľade sú LCD monitory nadradené plazmovej technológii, pretože sa prakticky nespália. Plazmové displeje za určitých podmienok začnú horieť po 15 minútach.
5. Spotreba energie
Žiarivka LCD monitora spotrebuje menej energie ako elektródy článkov plazmového panelu.
Po objasnení podmienok, v ktorých sa bude táto technika používať, nie je ťažké rozhodnúť sa o voľbe zobrazenia.
Osvetlenie má veľký význam v každej miestnosti. To je to, čo vytvára osobitnú náladu, atmosféru v miestnosti. Vhodný luster alebo lampu nájdete v bežnom obchode aj v internetovom obchode. Aká je výhoda virtuálneho obchodu? Tu môžete za krátky čas vidieť množstvo možností. Vyzdvihnite veľkosť, farbu, dizajn - čokoľvek chcete. A zároveň ušetríte veľa času zbytočným presunom z jedného obchodu do druhého.

Nákup televízora určeného na použitie v kuchyni
Nákup televízora určeného na použitie v kuchyni
Nákup televízora určeného na použitie v kuchyni
Nákup televízora určeného na použitie v kuchyni Nákup televízora určeného na použitie v kuchyni Nákup televízora určeného na použitie v kuchyniHome | Articles

December 3, 2022 08:51:11 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting