Mycie i nowoczesne technologie

Jaki proszek do prania? W jakiej temperaturze? Którą pralkę wybrać? Te pytania dotyczą każdej osoby. Ważna jest nie tylko jakość prania, ale także wygląd pranych rzeczy, na które negatywnie wpływają nowoczesne detergenty i wysokie temperatury, jest to szczególnie obraźliwe, gdy markowe drogie ubrania stają się bezużyteczne.
Delikatne pranie. Czy to się w ogóle dzieje?
Który cykl prania wybrać, aby ubrania wyglądały jak nowe? Niedawno na rynku AGD pojawiły się maszyny do baniek mydlanych. Która pralka jest lepsza - konwencjonalna czy pralka z pęcherzykami powietrza? Poniższe informacje pozwolą Ci samodzielnie odpowiedzieć na to pytanie.
Główne zalety, które zapewnia pralka bąbelkowa:
podłącza się do centralnego zaopatrzenia w wodę, jeden wlot na zimną wodę, drugi na ciepłą wodę (każda sztuka zawiera komplet adapterów);
racjonalne wykorzystanie czasu, najdłuższy cykl trwa nie dłużej niż godzinę, a wynik jest doskonały;
ekonomiczne wykorzystanie energii elektrycznej;
oprócz wytwarzania bąbelków wykorzystywana jest energia przepływów wody wytwarzanych przez pulsator, dzięki czemu ciecz lepiej się miesza, a brud jest intensywniej usuwany z tkaniny;
duża objętość prania, nieograniczona do 5 kg suchego prania, niektóre modele mogą pomieścić do 10 kg;
istnieje funkcja opóźnionego startu;
optymalne zużycie proszku (przy użyciu generatora pęcherzyków powietrza rzeczy myje się minimalną ilością detergentu);
znaczne zmniejszenie tarcia przedmiotów o siebie io korpus zbiornika przyczynia się do zachowania atrakcyjnego wyglądu odzieży podczas wielokrotnego prania;
Z czego składa się myjka bąbelkowa?
Głównym elementem wyróżniającym taką maszynę na tle innych jest znajdujący się w dnie maszyny generator bąbelków, który pobiera powietrze i zamienia je w strumień bąbelków. Kolejnym ważnym elementem jest pulsator, czyli element z łopatkami, które tworzą asymetryczne przepływy wody, zapobiegające tworzeniu się stref ze stojącą wodą. Pozostałe szczegóły są standardowe dla większości typów pralek automatycznych: mechanizm blokujący pokrywę, dozownik dodatku i filtr zbierający drobne kłaczki, włókna tkaniny i kłaczki.
Na co należy zwrócić uwagę?
Jak określić, która pralka jest lepsza? Najważniejsze parametry modeli: pojemność, funkcjonalność, niezawodność. Szczególną uwagę należy zwrócić na zbiornik sprzętu AGD, który w maszynie do pęcherzyków powietrza różni się od zwykłego obecnością wybrzuszeń i wgłębień, co tworzy efekt tarki - poprawia to jakość mycia, przyczynia się do szybszego usuwania brudu. Zbiornik należy zabezpieczyć przed korozją, ten element w niektórych maszynach może mieć powłokę ceramiczną, która nie pozwala na powstawanie elektryczności statycznej, a także niszczy bakterie.
Maszyny z pęcherzykami powietrza mają również wady, jest ich kilka:
brak zaufania konsumentów do nich;
obsługa serwisowa takiego sprzętu jest niedostatecznie rozwinięta, ale w najbliższej przyszłości problem ten zniknie.
Generalnie doświadczenie w korzystaniu z maszyn do pęcherzyków powietrza jest pozytywne, są one szczególnie dobre dla rodzin wielodzietnych, osób cierpiących na alergie (ponieważ używa się minimum chemii, niektóre myje się w takich maszynach za pomocą orzechów mydlanych).

Mycie i nowoczesne technologie
Mycie i nowoczesne technologie
Mycie i nowoczesne technologie
Mycie i nowoczesne technologie Mycie i nowoczesne technologie Mycie i nowoczesne technologieHome | Articles

November 28, 2022 16:22:23 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting