Mini lodówki

Zapotrzebowanie na małe lodówki rośnie z każdym dniem. Najczęściej stosowane są w biurach, hotelach, kompleksach rozrywkowych, oddziałach szpitalnych o podwyższonym komforcie. Główną wygodą jest to, że zajmują mało miejsca, wiele modeli ma konstrukcję, która pozwala na umieszczenie ich w biurze lub pokoju. Odpowiednia jest również wąska lodówka na wsi lub w jakimkolwiek innym tymczasowym mieszkaniu.
Takie urządzenia gospodarstwa domowego mogą być przenośne lub stacjonarne, niektóre modele są wbudowane w bar lub meble. Ze względu na rodzaj chłodzenia mała lodówka może być absorpcyjna, termoelektryczna lub kompresyjna. Podczas montażu urządzeń do zabudowy ważne jest, aby elementy takie jak skraplacz (chłodzenie kompresyjne), wymiennik ciepła (metoda absorpcyjna) lub płyty elementów termicznych mogły być chłodzone.
Do chłodzenia przestrzeni wewnętrznej służy parownik, każda minilodówka jednokomorowa posiada tacę pod parownikiem, dzięki czemu regulowany jest również reżim temperaturowy w zamrażarce znajdującej się najczęściej w górnej części obudowy. Parownik służy również jako pojemnik do zamrażarki. Do umieszczenia w biurze optymalna będzie mała lodówka o pojemności nie większej niż 85 cm, którą można nawet umieścić pod stołem.
Poziom hałasu
Niektóre modele lodówek kompresyjnych mają obniżony poziom hałasu. Słabszy dźwięk podczas pracy wytwarzają urządzenia pochłaniające, ponieważ nie mają one kompresora i ruchomych części. Najcichsze chyba lodówki termoelektryczne, w których nie ma kompresorów, rur czynnika chłodniczego ani ruchomych części. Lodówki termoelektryczne są podzielone na dwie klasy, pierwsza jest używana w pomieszczeniach, a druga jest przenośna, może być używana w dowolnym miejscu. Lodówki przeznaczone do użytku w transporcie mogą mieć specjalne mocowania, za pomocą których są umieszczane na karoseriach samochodów, autobusów, pociągów lub pojazdów pływających.
Jak wybrać małą lodówkę?
Najwygodniejsze są lodówki termoelektryczne, ale ich koszt jest o rząd wielkości wyższy niż izotermicznych (pojemniki z izolacją termiczną, w których baterie są wcześniej schładzane), technika ta dłużej utrzymuje niską temperaturę. Najpotężniejsze są modele elektrogazowe i modele kompresyjne, są prawdopodobnie najdroższe, ale mają przełącznik temperatury.
Wybierając przenośną mini lodówkę, przede wszystkim powinieneś zdecydować o jej wymaganiach. Tak więc produkty związane z typem izotermicznym to pojemnik z izolacją termiczną (najczęściej styropian), który jest chłodzony specjalnymi (wstępnie zamrożonymi w zamrażarce domowej lodówki) akumulatorami zimna.

Mini lodówki
Mini lodówki
Mini lodówki
Mini lodówki Mini lodówki Mini lodówkiHome | Articles

November 27, 2022 04:09:04 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting