Mini chladničky

Dopyt po malých chladničkách rastie každým dňom. Najčastejšie sa používajú v kanceláriách, hoteloch, zábavných komplexoch, nemocničných oddeleniach so zvýšeným komfortom. Hlavnou výhodou je, že zaberajú málo miesta, veľa modelov má dizajn, ktorý umožňuje ich umiestnenie v kancelárii alebo miestnosti. Vhodná je aj úzka chladnička v krajine alebo v akomkoľvek inom dočasnom bývaní.
Takéto domáce spotrebiče môžu byť prenosné alebo stacionárne, niektoré modely sú zabudované do baru alebo nábytku. Podľa typu chladenia môže byť malá chladnička absorpčná, termoelektrická alebo kompresná. Pri inštalácii zabudovaných spotrebičov je dôležité, aby bolo možné chladiť prvky ako kondenzátor (kompresné chladenie), výmenník tepla (absorpčná metóda) alebo platne tepelných komponentov.
Na ochladenie vnútorného priestoru sa používa výparník, každá jednokomorová minichladnička má pod výparníkom vaničku, vďaka ktorej sa upravuje aj teplotný režim v mrazničke, zvyčajne umiestnenej v hornej časti skrinky. Výparník slúži tiež ako nádoba pre mraziaci priestor. Pre umiestnenie v kancelárii bude optimálna malá chladnička s objemom najviac 85 cm, ktorú je možné dokonca umiestniť pod stôl.
Úroveň hluku
Niektoré modely kompresných chladničiek majú zníženú hladinu hluku. Slabší zvuk počas prevádzky vytvárajú absorpčné zariadenia, pretože nemajú kompresor a pohyblivé časti. Najtichšie, možno, termoelektrické chladničky, v ktorých nie sú kompresory, potrubia s chladivom alebo pohyblivé časti. Termoelektrické chladničky sú rozdelené do dvoch tried, prvá sa používa v interiéroch a druhá je prenosná a dá sa použiť kdekoľvek. Chladničky určené na použitie v doprave môžu mať špeciálne upevňovacie prvky, pomocou ktorých sa umiestňujú na korbu automobilov, autobusov, vlakov alebo plávajúcich vozidiel.
Ako si vybrať mini chladničku?
Najvýhodnejšie sú termoelektrické chladničky, ale ich cena je rádovo vyššia ako pri izotermických (kontajnery s tepelnou izoláciou, kde sú batérie vopred chladené), táto technika udržuje nízku teplotu dlhšie. Najvýkonnejšie sú modely na elektrický plyn a kompresné modely, sú možno najdrahšie, ale majú teplotný spínač.
Pri výbere prenosnej mini chladničky by ste mali predovšetkým rozhodnúť o požiadavkách na ňu. Takže výrobkami súvisiacimi s izotermickým typom sú nádoby s tepelnou izoláciou (zvyčajne polystyrénom), ktoré sú chladené špeciálnymi (predzmrazenými v mrazničke chladničky pre domácnosť) studenými akumulátormi.

Mini chladničky
Mini chladničky
Mini chladničky
Mini chladničky Mini chladničky Mini chladničkyHome | Articles

December 5, 2022 03:26:00 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting