Malé práčky na vysokokvalitnú bielizeň

Podľa návrhu možno malé práčky rozdeliť do nasledujúcich troch kategórií:
- automatický ( "Tefal");
- neautomatické so spodným a vodorovným usporiadaním aktivátora ( " Mini-Vyatka ", " Fairy ");
- neautomatické s vertikálnym usporiadaním aktivátora ( " Desna ", " Samara ", " Baby ").
Je potrebné povedať, že neautomatické malé práčky sú určené na pranie 1,5 kg suchého bielizne a tiež nemajú žmýkacie zariadenie. Je veľmi rozumné ich používať pri praní drobných predmetov (ponožky, vreckovky, detské oblečenie). Stroj je umiestnený na stoličke alebo stoličke a samotné umývanie prebieha vďaka intenzívnej cirkulácii mydlového roztoku, ktorý preniká medzi póry a vrstvy hmoty bez toho, aby na ňu pôsobil mechanicky. V takýchto malých práčkach sa cirkulácia mydlového roztoku vytvára vírivými pohybmi excitovanými aktivátorom. Je to kvôli vírivému pohybu roztoku, keď sa bielizeň neustále otáča rôznymi smermi, čo prispieva k jej dôkladnému a rovnomernému vypraniu. Po skončení prania sa voda vypustí samospádom, bielizeň sa vyžmýka ručne alebo v autonómnej odstredivke.
Typická neautomatická malá práčka pozostáva z veka, nádrže a krytu, v ktorom je inštalované elektrické zariadenie stroja: kondenzátory, motor, ochranné tepelné relé. Plášť, veko a nádrž sú vyrobené z plastu. Aktivátor disku, ktorý poháňa elektromotor, je umiestnený vo vnútri nádrže na boku. Hriadeľ aktivátora je spojený s hriadeľom elektromotora malej práčky. Elektromotor je pripevnený pomocou skrutiek k stene nádrže a samotné skrutky sú pokryté elektricky izolačným tesniacim tmelom. Na kryte takejto práčky je vypínač elektrického obvodu a tiež otvor na vypúšťanie mydlového roztoku. Armatúru takého otvoru je možné uzavrieť plastovou zátkou alebo pripojiť k jednému koncu odtokovej hadice a jeho druhý koniec je za chodu stroja upevnený v špeciálnej štrbine na hornom okraji nádrže. Hladina vody v nádrži je riadená špeciálnou značkou. Veko pomáha zabrániť vyliatiu kvapaliny pri oplachovaní a praní odevov a je pripevnené západkami k telu nádrže.

Malé práčky na vysokokvalitnú bielizeň
Malé práčky na vysokokvalitnú bielizeň
Malé práčky na vysokokvalitnú bielizeň
Malé práčky na vysokokvalitnú bielizeň Malé práčky na vysokokvalitnú bielizeň Malé práčky na vysokokvalitnú bielizeňHome | Articles

November 28, 2022 16:05:35 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting