Małe pralki do wysokiej jakości prania

Z założenia małe pralki można podzielić na następujące trzy kategorie:
- automatyczne ( „Tefal”);
- nieautomatyczny z dolnym i poziomym układem aktywatora ( „ Mini-Vyatka ”, „ Wróżka ”);
- nieautomatyczny z pionowym układem aktywatora ( „ Desna ”, „ Samara ”, „ Baby ”).
Trzeba powiedzieć, że nieautomatyczne małe pralki są przeznaczone do prania 1,5 kg suchej bielizny, a także nie mają urządzenia do wyciskania. Bardzo rozsądnie jest ich używać do prania drobnych rzeczy (skarpetki, chusteczki do nosa, ubranka dziecięce). Maszyna umieszczona jest na stołku lub krześle, a samo mycie odbywa się dzięki intensywnej cyrkulacji roztworu mydła, który wnika między pory i warstwy materii bez żadnego mechanicznego oddziaływania na nią. W takich małych pralkach cyrkulacja roztworu mydła jest wytwarzana przez ruchy wirowe wzbudzane przez aktywator. To dzięki wirowemu ruchowi roztworu pranie jest stale obracane w różnych kierunkach, co przyczynia się do jego dokładnego i równomiernego prania. Po zakończeniu prania woda jest spuszczana grawitacyjnie, pranie jest wykręcane ręcznie lub w autonomicznej wirówce.
Typowa nieautomatyczna pralka o niewielkich rozmiarach składa się z pokrywy, zbiornika i obudowy, w której zainstalowane jest wyposażenie elektryczne maszyny: kondensatory, silnik, zabezpieczający przekaźnik termiczny. Obudowa, pokrywa i zbiornik są wykonane z tworzywa sztucznego. Aktywator dyskowy, który napędza silnik elektryczny, znajduje się wewnątrz zbiornika z boku. Wałek aktywatora jest połączony z wałem silnika elektrycznego małej pralki. Silnik elektryczny mocowany jest śrubami do ściany zbiornika, a same śruby są pokryte izolującą elektrycznie masą uszczelniającą. Na obudowie takiej pralki znajduje się wyłącznik obwodu zasilania, a także otwór do spuszczania roztworu mydlanego detergentu. Mocowanie takiego otworu można zamknąć korkiem z tworzywa sztucznego lub podłączyć do jednego końca węża spustowego, a jego drugi koniec zamocować w specjalnym gnieździe na górnej krawędzi zbiornika podczas pracy maszyny. Poziom wody w zbiorniku kontrolowany jest za pomocą specjalnego znaku. Pokrywka zapobiega rozpryskiwaniu się cieczy podczas płukania i prania odzieży i jest mocowana zatrzaskami do korpusu zbiornika.

Małe pralki do wysokiej jakości prania
Małe pralki do wysokiej jakości prania
Małe pralki do wysokiej jakości prania
Małe pralki do wysokiej jakości prania Małe pralki do wysokiej jakości prania Małe pralki do wysokiej jakości praniaHome | Articles

December 2, 2022 02:13:26 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting