Lodówki z dwoma sprężarkami pomogą dobrej gospodyni domowej

Główną zaletą lodówek z dwiema sprężarkami jest ich zwiększona wydajność w porównaniu z modelami z jedną sprężarką. Lodówki dwusprężarkowe i lodówki jednosprężarkowe o tych samych wymiarach różnią się znacznie ilością zużywanej energii elektrycznej. Jednostki dwusprężarkowe zużywają go znacznie mniej. Jeśli obliczymy różnicę w zużywanej energii elektrycznej przez cały okres użytkowania lodówki, wówczas kwota okaże się bardzo znacząca. Lodówki z dwiema sprężarkami są szczególnie istotne w krajach europejskich, ponieważ koszt energii elektrycznej jest dość wysoki. Najwyraźniej właśnie dlatego modele lodówek dwusprężarkowych są najczęściej produkowane w Europie.
Jednostki dwusprężarkowe posiadają niezależną kontrolę temperatury w każdej komorze. Jeżeli temperatura w jednej z komór wzrośnie, to zaczyna w niej pracować ekonomiczna sprężarka małej mocy, która wyłącza się natychmiast po osiągnięciu optymalnej temperatury w komorze. Ten system sterowania zapewnia znaczne oszczędności energii w lodówkach z dwoma sprężarkami. Jednostka z jedną sprężarką, w przeciwieństwie do jednostki z dwiema sprężarkami, nie ma oddzielnej regulacji temperatury. Jedyna mocna, energochłonna sprężarka w podobnej sytuacji zapewnia dodatkowe i niepotrzebne chłodzenie w zamrażarce, marnując dodatkową energię.
Lodówka z dwoma kompresorami posiada pełnoprawny tryb super zamrażania w zamrażarce oraz możliwość chwilowego wyłączenia jednej z komór, co dodatkowo oszczędza energię. Ponadto dwie sprężarki małej mocy są znacznie cichsze niż jedna mocna, dlatego lodówki z dwiema sprężarkami są znacznie mniej hałaśliwe podczas pracy.
Lodówki jednosprężarkowe nie mają powyższych zalet lodówek dwusprężarkowych, ale rekompensują ten fakt niższym kosztem. Ponadto nowe modele jednostek z jedną sprężarką mają specjalny zawór elektromagnetyczny, który kontroluje przepływ czynnika chłodniczego krążącego w urządzeniu. Pozwala na oddzielne chłodzenie komór, oszczędzając również energię.

Lodówki z dwoma sprężarkami pomogą dobrej gospodyni domowej
Lodówki z dwoma sprężarkami pomogą dobrej gospodyni domowej
Lodówki z dwoma sprężarkami pomogą dobrej gospodyni domowej
Lodówki z dwoma sprężarkami pomogą dobrej gospodyni domowej Lodówki z dwoma sprężarkami pomogą dobrej gospodyni domowej Lodówki z dwoma sprężarkami pomogą dobrej gospodyni domowejHome | Articles

December 5, 2022 03:21:47 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting