Ktorý mraziaci box si zvoliť?

V našej dobe, keď sa ľudia konečne naučili vážiť si svoje zdravie, sú domáce spotrebiče, ktoré im v tom pomáhajú, čoraz dôležitejšie. Patria sem napríklad mrazničky. A nejde tu o kvalitné uchovanie potravín, ale o množstvo skladovaných potravín. Uznajte: koniec koncov, v lete ste asi neraz tušili, že by bolo fajn na zimu zamraziť čo najviac ovocia a zeleniny. Jediným problémom je, že štandardný mraziaci priestor bežnej chladničky jednoducho nemôže obsahovať všetko ... Ale notoricky známe mrazničky majú takúto príležitosť!
Mraziarenská architektúra
K dispozícii sú vertikálne a horizontálne mrazničky. Prvé menované, tiež nazývané mrazničky, majú výšku 65 až 200 cm a svojím vzhľadom pripomínajú chladničky. Niektorí výrobcovia vyrábajú chladničky a mrazničky rovnakého dizajnu: také spotrebiče, ak sú umiestnené vedľa seba, veľmi dobre dopĺňajú interiér kuchyne.Horizontálne alebo hrudníkové mrazničky sú zásuvky, ktoré sa otvárajú nahor. Pri rovnakých rozmeroch je objem horizontálnej mrazničky o niečo väčší ako vertikálny a spotreba energie je nižšia, ale môže byť ťažké „ zaregistrovať “ takéto zariadenie vo vašej domácnosti.
Počet kompresorov
Odporúča sa, aby zakúpená mraznička mala dva kompresory. V takom prípade bude zdroj mrazničky väčší. Okrem toho majú dvojkompresorové mrazničky niekedy aj dve nezávislé priehradky, čo umožňuje skladovať rôzne potraviny pri rôznych teplotách alebo ich po jednom rozmrazovať.
Trieda mrazenia v mrazničkách
Na označenie triedy zmrazenia je obvyklé používať symboly vo forme * symbolov. V takom prípade trieda mrazenia ovplyvňuje aj maximálnu trvanlivosť potravín. V súčasnosti sa prijímajú tieto označenia:
* - 6 ° С a trvanlivosť až 7 dní
** - 12 ° С a trvanlivosť až 30 dní
*** - 18 ° С a trvanlivosť až 90 dní
**** - teplota pod -18 ° C. Čas použiteľnosti až jeden rok
Existujú aj mrazničky, v ktorých všetky boxy pracujú v rôznych režimoch. Používanie týchto mrazničiek je veľmi jednoduché a odporúčame vám pozrieť sa na ne bližšie.
Zmrazovacia schopnosť
Mraziaca kapacita mrazničky je charakterizovaná množstvom potravín, ktoré je možné zmraziť do 24 hodín, a závisí od výkonu kompresora a triedy chladenia.
Funkcia akumulácie chladu
V prípade výpadku prúdu je mraznička, ktorá má funkciu akumulácie chladu, schopná dlhodobo vykonávať svoje funkcie. Komory majú takúto príležitosť kvôli prítomnosti nádob so špeciálnou kvapalinou v nich. Táto kvapalina má veľkú tepelnú kapacitu, ochladzuje sa veľmi pomaly a potom rovnako pomaly „ vydáva chlad “. V oblastiach s nestabilným napájaním sa odporúča zakúpiť mrazničky, v ktorých je táto funkcia k dispozícii.
Režim rýchleho zmrazenia
Tento režim umožňuje čo najrýchlejšie zmraziť jedlo a zabrániť tak strate vitamínov a iných biologicky aktívnych látok. Aby ste rýchlosť mrazenia potravín zvýšili na maximum, musíte 4 až 5 hodín pred vložením potravín do mrazničky zapnúť režim rýchleho zmrazovania. V takom prípade naložené jedlo veľmi rýchlo vychladne a nebude mať čas ohriať predtým zmrazenú zeleninu a ovocie.

Ktorý mraziaci box si zvoliť?
Ktorý mraziaci box si zvoliť?
Ktorý mraziaci box si zvoliť?
Ktorý mraziaci box si zvoliť? Ktorý mraziaci box si zvoliť? Ktorý mraziaci box si zvoliť?Home | Articles

December 5, 2022 03:32:41 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting