Ktorú chladničku je lepšie kúpiť?

Nie tak ďaleko od nás boli naši predkovia nútení ísť na najrôznejšie triky, ktoré im umožňovali udržiavať čerstvé jedlo. Napríklad mnoho ľudí žijúcich na severe dodnes pokračuje v stavaní ľadovcov v suterénoch svojich domovov: na týchto miestach sa pravidelne stráca elektrina a nikto kvôli tomu nechce otravu jedlom ... Našťastie, my majú chladničky, čo je množstvo modelov, ktoré ohromujú aj náročných kupujúcich. A už to nie sú iba „ chladiace truhly “, ale najkomplexnejšie zariadenia, ktoré môžu nezávisle prechádzať na internet ... Pred zakúpením preto musíte trochu porozumieť teórii výberu chladničiek!
Okrem tradičných jednokomorových chladničiek existujú aj dvojpriestorové chladničky a viacpriestorové chladničky. Pomerne jednoduchá konštrukcia jednokomorových chladničiek im umožňuje kombinovať veľmi vysoký stupeň spoľahlivosti s dostupnou cenou. Najvýznamnejšou nevýhodou takýchto modelov je potreba pravidelného rozmrazovania „ plášťa “ ľadu na stenách mrazničky.
Mnoho moderných chladničiek má tri komory. Tretia komora je komora s nulovou teplotou alebo „ zóna na uchovanie čerstvosti “. Je určený na skladovanie rýchlo sa kaziacich potravín. Najrozšírenejšie sú kombinované dvojpriestorové chladničky s chladiacou a mraziacou komorou. Môžete si zvoliť ľubovoľnú kombináciu objemov komôr v závislosti od vašich potrieb skladovania potravín.
Dvojkomorové chladničky môžu pracovať z jedného kompresora alebo z dvoch. Posledná uvedená možnosť je menej ekonomická, ale pohodlnejšia, napríklad pri odmrazovaní môžete niektorú z kamier vypnúť. Mraznička umiestnená pod chladničkou, ktorá sa skladá z niekoľkých častí, vyžaduje priemerne 2 odmrazenia ročne.
Ak je chladnička vybavená systémom No Frost, potom vôbec nepotrebuje rozmrazovanie, odporúča sa ju však kvôli preventívnemu čisteniu aspoň raz ročne vypnúť. Chladiaci priestor pracuje u väčšiny modelov v režime automatického odmrazovania (alebo automatického rozmrazovania), to znamená, že sa chladnička zbavuje kondenzujúcej vlhkosti bez vašej účasti.
Ovládanie
Ovládanie chladničky sa deje dvoma spôsobmi: elektromechanickým a elektronickým. To znamená, že chladnička má elektronický ovládací panel s digitálnym displejom a diaľkové ovládanie, ktoré zobrazuje všetky potrebné údaje o jej činnosti. Elektromechanické ovládanie je mnohým známejšie. Uskutočňuje sa jednoduchým otočením gombíka termostatu vo vnútri chladiaceho priestoru alebo mimo neho v hornej rovine skrinky. Tieto základné vlastnosti vám pomôžu rýchlo sa zorientovať pri výbere chladničky v našom katalógu.
Najobľúbenejšie značky chladničiek: chladničky Atlant, Ariston, Stinol, Indesit, Bosch, Saratov, Siemens.
Spotreba energie je vlastnosť, ktorá zo všetkých ostatných parametrov chladničky bude mať najväčší vplyv na stav vašej peňaženky po zakúpení chladničky. Pri výbere modelu preto venujte osobitnú pozornosť tomuto parametru (niekedy sa používajú slová „ energetická účinnosť “ a „ trieda účinnosti “).
Energetická trieda je uvedená na štítku na chladničke a v popise produktu a je určená v rozmedzí hodnôt od A do G, kde:
z A do C - veľmi ekonomická a ekonomická trieda
D - stredná hodnota
od E po G - vysoká a veľmi vysoká spotreba energie.
Všetko ide k tomu, že po chvíli sa pojem " trieda Super A " bude tiež zavedená do medzinárodnej klasifikácie , chladničiek, ktoré už teraz existujú a ktorých spotreba energie ukazovatele sú oveľa nižšie, než je obvyklé triedy A.
Ak vezmeme do úvahy ruskú realitu, je možné poznamenať, že zvýšená spotreba elektriny pri relatívne nízkych platbách za ňu nebude mať na spotrebiteľa veľké nároky - zatiaľ čo vylepšené modely, ktoré šetria elektrinu, sú zvyčajne nákladnejšie.
Preto pri výbere medzi ekonomickým modelom a jeho „ neekonomickými “ bratmi skúste odhadnúť, čo je menej: rozdiel v ich nákladoch alebo náklady na konzumáciu extra kilowatthodiny / hodiny počas určitého obdobia (1 rok, 2 roky, 5 rokov, 10 rokov). Výpočet je dosť svojvoľný (elektrina môže rásť a možno aj klesať), ale umožní vám nejako sa zorientovať v suchých číslach charakteristík.
Existujú však aj ďalšie spôsoby, ako ušetriť náklady a energiu, ktoré nevyžadujú žiadne ďalšie úsilie:
1. Pred vložením do chladničky ohrejte teplé jedlo na izbovú teplotu;
2. Vyvarujte sa zbytočnému otváraniu dverí a nenechávajte ich dlho otvorené;
3. Zmeňte polohu termostatu v závislosti od naplnenia chladničky potravinami;
4. Ak sa nebudete chystať na niekoľko mesiacov skladovať potraviny v mrazničke, nenastavujte tam najnižšiu skladovaciu teplotu;
Neumiestňujte chladničku do blízkosti kachlí, sporákov, radiátorov alebo podobných zdrojov tepla.

Ktorú chladničku je lepšie kúpiť?
Ktorú chladničku je lepšie kúpiť?
Ktorú chladničku je lepšie kúpiť?
Ktorú chladničku je lepšie kúpiť? Ktorú chladničku je lepšie kúpiť? Ktorú chladničku je lepšie kúpiť?Home | Articles

November 26, 2022 21:31:24 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting