Którą zamrażarkę wybrać?

W naszych czasach, kiedy ludzie w końcu nauczyli się cenić swoje zdrowie, coraz ważniejsze stają się pomagające im w tym sprzęty AGD. Na przykład obejmuje to zamrażarki. I nie chodzi tu nawet o konserwację wysokiej jakości żywności, ale o ilość przechowywanej żywności. Przyznaj: w końcu latem pewnie nie raz wpadłeś na pomysł, że fajnie byłoby zamrozić jak najwięcej owoców i warzyw na zimę. Jedynym problemem jest to, że standardowa zamrażarka zwykłej lodówki po prostu nie może pomieścić wszystkiego ... Ale znane zamrażarki mają taką możliwość!
Architektura zamrażarki
Istnieją zamrażarki pionowe i poziome. Te pierwsze, zwane także zamrażarkami, mają wysokość od 65 do 200 cm i wyglądem przypominają lodówki. Niektórzy producenci produkują lodówki i zamrażarki o tej samej konstrukcji: takie urządzenia, ustawione obok siebie, bardzo dobrze uzupełniają wnętrze kuchni.Zamrażarki poziome lub zamrażarki skrzyniowe to szuflady otwierane do góry. Przy równych wymiarach objętość poziomej zamrażarki jest nieco większa niż pionowej, a pobór prądu jest mniejszy, ale może być trudno „ zarejestrować ” takie urządzenie w domu.
Liczba sprężarek
Zaleca się, aby kupowana zamrażarka miała dwa kompresory. W takim przypadku zasób zamrażarki będzie większy. Ponadto zamrażarki z dwoma kompresorami mają czasami również dwie niezależne komory, co pozwala na przechowywanie różnych produktów spożywczych w różnych temperaturach lub rozmrażanie ich pojedynczo.
Klasa zamrażania w zamrażarkach
Aby wskazać klasę zamrażania, zwykle używa się symboli w postaci symboli *. W tym przypadku klasa zamrażania wpływa również na maksymalny okres trwałości żywności. Obecnie przyjmuje się następujące oznaczenia:
* - 6 ° С i okres trwałości do 7 dni
** - 12 ° С i okres trwałości do 30 dni
*** - 18 ° С i okres trwałości do 90 dni
**** - temperatura poniżej -18 ° C. Trwałość do jednego roku
Istnieją również zamrażarki, w których wszystkie pudełka pracują w różnych trybach. Te zamrażarki są bardzo łatwe w użyciu i zalecamy przyjrzenie się im bliżej.
Umiejętność zamrażania
Zdolność zamrażania zamrażarki charakteryzuje się ilością żywności, którą można zamrozić w ciągu 24 godzin i zależy od mocy sprężarki oraz klasy chłodniczej.
Funkcja akumulacji zimna
W przypadku przerwy w dostawie prądu zamrażarka, która ma funkcję akumulacji chłodu, jest w stanie długo pełnić swoje funkcje. Komory mają taką możliwość ze względu na obecność pojemników ze specjalnym płynem w nich. Ciecz ta ma dużą pojemność cieplną, chłodzi się bardzo wolno, a potem równie wolno „ wydziela zimno ”. W miejscach, w których zasilanie jest niestabilne, zaleca się zakup zamrażarek, w których zapewniona jest ta funkcja.
Tryb szybkiego zamrażania
Ten tryb umożliwia jak najszybsze zamrażanie żywności, a tym samym zapobiega utracie witamin i innych substancji biologicznie czynnych. Aby maksymalnie zwiększyć prędkość zamrażania żywności, na 4-5 godzin przed załadowaniem żywności do zamrażarki należy włączyć tryb szybkiego zamrażania. W takim przypadku załadowana żywność bardzo szybko ostygnie i nie będzie miała czasu na podgrzanie warzyw i owoców, które zostały wcześniej zamrożone.

Którą zamrażarkę wybrać?
Którą zamrażarkę wybrać?
Którą zamrażarkę wybrać?
Którą zamrażarkę wybrać? Którą zamrażarkę wybrać? Którą zamrażarkę wybrać?Home | Articles

November 27, 2022 04:30:48 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting