Którą lodówkę lepiej kupić?

Nie tak daleko od nas nasi przodkowie byli zmuszeni do wykonywania wszelkiego rodzaju sztuczek, które pozwoliłyby im zachować świeżość jedzenia. Na przykład wiele osób mieszkających na północy do dziś buduje lodowce w piwnicach swoich domów: elektryczność w tych miejscach jest regularnie tracona i nikt nie chce z tego powodu zatruć pokarmowych ... Na szczęście my mają lodówki, bogactwo modeli, które zadziwia nawet wymagających nabywców. A to już nie tylko „ szafy chłodnicze ”, ale najbardziej złożone urządzenia, które mogą samodzielnie przejść do trybu online… Dlatego przed zakupem trzeba trochę zrozumieć teorię doboru lodówek!
Oprócz tradycyjnych lodówek jednokomorowych istnieją lodówki dwukomorowe i wielokomorowe. Stosunkowo prosta konstrukcja lodówek jednokomorowych pozwala im łączyć bardzo wysoki stopień niezawodności z przystępną ceną. Najbardziej istotną wadą takich modeli jest konieczność okresowego rozmrażania „ powłoki ” lodu na ścianach zamrażarki.
Wiele nowoczesnych lodówek ma trzy komory. Trzecia komora to komora o zerowej temperaturze, czyli „ strefa zachowania świeżości ”. Przeznaczony jest do przechowywania łatwo psującej się żywności. Najbardziej rozpowszechnione są połączone lodówki dwukomorowe z komorami chłodniczymi i zamrażalniczymi. Możesz wybrać dowolną kombinację objętości komory w zależności od potrzeb przechowywania żywności.
Lodówki dwukomorowe mogą pracować z jednej sprężarki lub z dwóch. Ta ostatnia opcja jest mniej ekonomiczna, ale wygodniejsza np. Podczas rozmrażania można wyłączyć dowolną z kamer. Zamrażarka, umieszczona pod lodówką i składająca się z kilku sekcji, wymaga średnio 2 rozmrażania w ciągu roku.
Jeśli lodówka ma system No Frost, to w ogóle nie wymaga rozmrażania, ale zaleca się jej wyłączenie przynajmniej raz w roku w celu czyszczenia zapobiegawczego. Komora chłodziarki w większości modeli działa w trybie automatycznego rozmrażania (lub automatycznego rozmrażania), to znaczy lodówka usuwa kondensującą się wilgoć bez Twojego udziału.
Kontrola
Lodówka jest sterowana na dwa sposoby: elektromechaniczny i elektroniczny. To ostatnie oznacza, że ​​lodówka ma elektroniczny panel sterowania z cyfrowym wyświetlaczem i pilotem, który wyświetla wszystkie niezbędne dane dotyczące jej działania. Sterowanie elektromechaniczne jest bardziej znane wielu osobom. W tym celu wystarczy obrócić pokrętło termostatu wewnątrz komory lodówki lub na zewnątrz w górnej płaszczyźnie szafki. Te podstawowe cechy pomogą Ci w szybkim wyborze lodówki z naszego katalogu.
Najpopularniejsze marki lodówek: lodówki Atlant, Ariston, Stinol, Indesit, Bosch, Saratov, Siemens.
Zużycie energii to cecha, która ze wszystkich pozostałych parametrów lodówki będzie miała największy wpływ na stan Twojego portfela po zakupie lodówki. Dlatego przy wyborze modelu należy zwrócić szczególną uwagę na ten parametr (czasem używa się słów „ efektywność energetyczna ” i „ klasa efektywności ”).
Klasa energetyczna jest podana na naklejce na lodówce oraz w opisie produktu i jest określana w zakresie wartości od A do G, gdzie:
od A do C - klasa bardzo ekonomiczna i ekonomiczna
D - wartość pośrednia
od E do G - wysokie i bardzo wysokie zużycie energii.
Wszystko sprowadza się do tego, że po pewnym czasie pojęcie „ klasy Super A ” zostanie również wprowadzone do międzynarodowej klasyfikacji , dla już istniejących lodówek, których wskaźniki zużycia energii są znacznie niższe niż zwykła klasa A.
Biorąc pod uwagę rosyjskie realia, można zauważyć, że zwiększone zużycie energii elektrycznej przy relatywnie niskich opłatach nie uderzy mocno w kieszeń konsumenta - podczas gdy ulepszone modele oszczędzające energię elektryczną są zwykle droższe.
Dlatego wybierając między ekonomicznym modelem a jego „ nieekonomicznymi ” braćmi, staraj się oszacować, co jest mniejsze: różnica w ich koszcie lub koszt zużywania dodatkowych kilowatogodzin przez pewien okres (1 rok, 2 lata, 5 lat, 10 lat). Obliczenia są raczej arbitralne (cena energii elektrycznej może wzrosnąć, a może nawet spaść), ale pozwoli ci w jakiś sposób zorientować się w suchych liczbach charakterystyk.
Istnieją jednak inne sposoby oszczędzania kosztów i oszczędzania energii, które nie wymagają dodatkowego wysiłku:
1. Przed włożeniem do lodówki gorące potrawy ostudzić do temperatury pokojowej;
2. Unikaj niepotrzebnego otwierania drzwi i nie pozostawiaj ich otwartych na długi czas;
3. Zmienić położenie termostatu w zależności od napełnienia lodówki żywnością;
4. Jeśli nie zamierzasz przechowywać żywności w zamrażarce przez kilka miesięcy, nie ustawiaj tam najniższej temperatury przechowywania;
Nie umieszczaj lodówki w pobliżu pieców, pieców, grzejników lub podobnych źródeł ciepła.

Którą lodówkę lepiej kupić?
Którą lodówkę lepiej kupić?
Którą lodówkę lepiej kupić?
Którą lodówkę lepiej kupić? Którą lodówkę lepiej kupić? Którą lodówkę lepiej kupić?Home | Articles

December 3, 2022 08:40:02 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting