Konsument i zamrażarka

Dokumentacja dołączona do zamrażarki powinna opisywać wszystkie funkcje zamrażarki. W szczególności chodzi o użyteczną objętość. Ale niektórzy sprzedawcy celowo ukrywają figurę użytecznej objętości zamrażarki. Ale niektóre zamrażarki mają możliwość nie tylko zamrażania żywności, ale także zamrażania ścian zamrażarki. Liczba może się różnić o kilkadziesiąt litrów. Jeśli klasa ekonomiczna zamrażarki jest wystarczająco wysoka, jej ściany będą miały wystarczająco dużą grubość. Jednocześnie zmniejsza się użyteczna objętość takiej zamrażarki. Zdolność zamrażania żywności wskazuje na zdolność tej zamrażarki do zamrażania żywności do jej pełnej głębokości przez 24 godziny. Uwzględnia to temperaturę zamrażarki -18 stopni. Każde 10 litrów użytecznej objętości może zamrozić jeden kilogram żywności dziennie. Szybkość zamrażania można zwiększyć ze względu na obecność zimnych akumulatorów. Są to brykiety lub worki zawierające roztwór soli. Kosze z siatki drucianej ułatwiają również szybkie zamrażanie. Perforowane ściany zamrażarki umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza.
Bezpieczeństwo przechowywania żywności zależy od właściwości termoizolacyjnych poszczególnych zamrażarek. Pewną rolę odgrywa również akumulator zimna. Jeśli ściany zamrażarki są dość grube, wpłynie to pozytywnie na zużycie energii. Ultra ekonomiczne modele zamrażarek mają izolację termiczną równą 120 mm. Klasa efektywności ekonomicznej zamrażarki ma również siedem wskaźników, od A do G.Ale ze względu na to, że technologia produkcji zamrażarek stale się poprawia, istnieją obecnie zamrażarki, których klasa ekonomiczna ma wskaźnik A + lub A + +.
Zużycie energii przez taką zamrażarkę jest o połowę mniejsze niż w klasie G. Oczywiście te cechy wpływają na cenę lodówki. W rzeczywistości na zużycie energii wpływa wiele czynników. Należą do nich: temperatura zewnętrzna, uszczelnienie drzwi, stosowanie zamrażania, częstotliwość otwierania drzwi zamrażarki i ładowanie różnych produktów spożywczych do komory zamrażarki. Jeśli drzwi zamrażarki będą się stale otwierać, odpowiednio zwiększy się zużycie energii.

Konsument i zamrażarka
Konsument i zamrażarka
Konsument i zamrażarka
Konsument i zamrażarka Konsument i zamrażarka Konsument i zamrażarkaHome | Articles

November 28, 2022 04:30:04 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting