Koľko bude majiteľa stáť výmena tienidla v práčke

Ak práčka počas prania zastaví ohrev vody, problém s najväčšou pravdepodobnosťou spočíva v rozpade vykurovacieho telesa - vykurovacieho telesa. Príčinou poruchy sú zvyčajne usadeniny vodného kameňa alebo nečistoty na vykurovacom telese. Zhoršujú prestup tepla, v dôsledku čoho dochádza k vyhoreniu špirály vykurovacieho telesa. V takom prípade budete musieť vymeniť vykurovacie teleso v práčke.
Vykurovacie teleso v automatických práčkach je inštalované na dne nádrže, pretože počas prevádzky musí byť ponorené do vody. Ak je umiestnený v zadnej časti nádrže, potom výmena vykurovacieho telesa v práčke začína odpojením od elektrickej siete a odstránením zadného krytu. Aby ste to dosiahli, musíte odskrutkovať skrutky. Vykurovacie teleso je umiestnené pod elektromotorom alebo bubnovou kladkou. Pre uľahčenie výmeny vykurovacieho telesa v práčke demontujte hnací remeň. Potom musia byť zo svoriek vykurovacieho telesa odstránené dva napájacie vodiče a jeden uzemňovací vodič a konektor musí byť tiež odstránený zo snímača teploty, ak je na vykurovacom telese jeden. Potom musíte uvoľniť maticu na centrálnej skrutke, zatlačiť ju smerom dovnútra a vytiahnutím vykurovacieho telesa ju vypustiť dvoma plochými skrutkovačmi. Vrstva vodného kameňa alebo iných usadenín sťažuje výmenu vykurovacieho telesa v práčke. Vyberte vykurovací článok z tela stroja veľmi opatrne, aby ste predišli poškodeniu nádrže. Potom musíte cez jeho otvor odstrániť zvyšky nečistôt a vodného kameňa.
Pre inštaláciu je vhodné zvoliť nové vykurovacie teleso od tej istej spoločnosti alebo sa nechať viesť veľkosťou tesniacej gumy. Musia sa zhodovať. Inštalácia nového vykurovacieho telesa do práčky sa vykonáva v opačnom poradí.
Po výmene vykurovacieho telesa v práčke je potrebné ju skontrolovať a skontrolovať, či sa voda ohrieva a či nedochádza k úniku. V domácom prostredí je vhodné monitorovať činnosť vykurovacieho telesa pomocou elektromera. So začiatkom ohrevu vody sa spotreba energie dramaticky zvýši.
Výmena výhrevného telesa v práčkach s predným umiestnením výhrevného telesa je rovnaká, pre prístup je demontovaná iba predná časť telesa práčky.

Koľko bude majiteľa stáť výmena tienidla v práčke
Koľko bude majiteľa stáť výmena tienidla v práčke
Koľko bude majiteľa stáť výmena tienidla v práčke
Koľko bude majiteľa stáť výmena tienidla v práčke Koľko bude majiteľa stáť výmena tienidla v práčke Koľko bude majiteľa stáť výmena tienidla v práčkeHome | Articles

November 26, 2022 21:22:43 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting