Kiedy wybrać telewizor LCD

Kiedy przychodzi jasny moment na podjęcie świadomej decyzji o zmianie starego telewizora, od razu pojawia się pytanie, co nowego? Czy powinienem wybrać sprawdzony czas wyświetlania na „LCD”, czy lepiej kupić nasypową „ plazmę ”? przydatne staje się obiektywne zrozumienie zalet i obszarów problemowych każdej z opcji, aby dokonać najlepszego wyboru telewizora LCD lub dowolnego innego.
Znane jest działanie ekranu na monitorze CRT. Elektrony przechodzące przez lampę promieniową wybijają fotony. Każdy podświetlony punkt na ekranie przybiera inny kolor z powodu mieszania odcieni czerwieni, niebieskiego i zielonego. Wspólne działanie wszystkich punktów tworzy znaczący obraz na ekranie. Szybkość migotania ekranu powinna być standardowa - liczba klatek na sekundę. Telewizory CRT mają następujące główne wady:
- urządzenie wymiarowe;
- szkodliwy dla zdrowia przez promieniowanie elektromagnetyczne;
- obraz na ekranie może migotać.
Taka informacja może przyćmić wybór telewizora LCD. Ponadto telewizor LCD może nie być tak jasny, kontrastowy jak plazma. Mają mniejsze kąty widzenia.
Co może być przyjemniejszego spędzić wieczór w towarzystwie bratniej duszy, oglądając filmy na dużym telewizorze LCD i siedząc na miękkiej i wygodnej włoskiej sofie. Niezawodny dostawca włoskich mebli w stylu Elite pomoże Ci wybrać i kupić dobrą sofę do sypialni.
Ekran plazmowy nie ma migotania ani promieniowania, co jest bezpieczniejsze dla ludzkiego ciała. Ale telewizor LCD zużywa znacznie mniej energii elektrycznej. Wybór telewizora może być również uzależniony od kosztu urządzenia. W takim przypadku należy od razu nakreślić swoje preferencje dotyczące wielkości przekątnej ekranu. Jeśli celem zakupu jest duży szeroki telewizor, bardziej opłaca się kupić telewizor plazmowy, a przy małej przekątnej telewizor LCD.
Istotną wadą ekranu plazmowego jest jego wypalenie, w wyniku czego plazma wytrzymuje krócej lat w porównaniu z telewizorem LCD. Ten ostatni ma znacznie niższą temperaturę pracy urządzenia, a alokacja pikseli nie jest dla nich przerażająca.
Niezwykle trudno jest jednoznacznie faworyzować konkretną technologię i dokonać konkretnego wyboru telewizora. Warto pamiętać o ogólnej tendencji do obniżania cen, a także o konieczności zbadania całej podaży urządzeń.

Kiedy wybrać telewizor LCD
Kiedy wybrać telewizor LCD
Kiedy wybrać telewizor LCD
Kiedy wybrać telewizor LCD Kiedy wybrać telewizor LCD Kiedy wybrać telewizor LCDHome | Articles

November 28, 2022 17:04:50 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting