Jak wybrać zamrażarkę?

Od samego początku zauważamy, że nie mówimy o zamrażarkach, ale o zamrażarkach. Zamrażarka jest integralną częścią lodówki. Zamrażarka to osobna zamrażarka przeznaczona do długotrwałego przechowywania dużych ilości żywności. Należy zauważyć, że nie każda rodzina potrzebuje zamrażarki.
Obecnie na rynku krajowym prezentowane są lodówki, w których zamrażarki są bardzo pojemne i zaspokajają potrzeby większości nabywców. Więc dla kogo są przeznaczone zamrażarki? Pojemna zamrażarka potrzebuje ludzi, których na co dzień nie stać na chodzenie do sklepu i kupowanie produktów nie częściej niż raz w tygodniu (ale chcą, żeby w ich domu zawsze było coś do jedzenia w „ przypadku wojny nuklearnej ”), a także jako chałupnicy zajmujący się zaopatrzeniem zimowym.
Po wstępnym przetworzeniu zalecaną ilość produktu umieszcza się w przygotowanych woreczkach foliowych (zwykle od 200 do 600 g każdy). Worki są uszczelnione tak, aby jak najmniej powietrza pozostało w nich (między jagodami, porcjami produktu, plastrami), oznakowane (nazwa produktu, termin przydatności do spożycia) i umieszczone w zamrażarce.
Jak określić wymaganą objętość?
Oczywiście wszystko zależy od Twoich codziennych nawyków. Zwykle pojemność zamrażarki do przechowywania żywności wynosi 50 litrów na osobę. Niektórzy są przyzwyczajeni do kupowania dużych ilości artykułów spożywczych raz w tygodniu, podczas gdy inni wolą kupować codziennie małe ilości artykułów spożywczych. Jeśli jesteś przyzwyczajony do zamrażania warzyw i owoców, twoja zamrażarka powinna być większa. Jeśli nie zamierzasz robić takich wywarów, a mięso lub kurczak pojawia się w zamrażarce tylko sporadycznie, to 50 litrów. głośność jest wystarczająca.
Funkcje zamrażarki
W nowoczesnej zamrażarce można zostawić dowolną żywność. Dzięki systemowi Non-frost nie trzeba go rozmrażać. Zadba o oszczędzanie energii elektrycznej. Dobrze komponuje się z meblami kuchennymi. Bardzo wygodnym dodatkiem jest obecność akumulatorów zimna w zamrażarce. W przypadku przerwy w dostawie prądu baterie te utrzymają temperaturę zamrażarki wewnątrz zamrażarki przez 9-24 godzin (w zależności od modelu).
Jeśli wcześniej freon był używany jako czynnik chłodniczy, teraz używają przyjaznych dla środowiska związków chemicznych R-134a i R-600a.
Producenci nowoczesnych zamrażarek dążą do stworzenia optymalnych warunków do przechowywania żywności, w które zaangażowane są najnowsze osiągnięcia technologiczne. Każdy nowy model jest wyposażony we wszystkie nowe opcje i ma wiele fajnych funkcji.
Prawie na każdym panelu zamrażarki znajduje się regulator i wskaźnik temperatury, przełącznik trybu i kolorowe wskaźniki. Zielony - oznacza stan pracy magazynu, żółty oznacza tryb szybkiego zamrażania, czerwony oznacza wysoką temperaturę lub otwarte drzwi (w niektórych modelach wskaźnik ten uzupełniony jest sygnałem dźwiękowym).
Należy pamiętać, że z czasem wskaźniki mogą zacząć wykazywać niższą temperaturę niż w rzeczywistości. Dlatego raz w roku ich dane należy zweryfikować danymi innego (dokładnego) termometru. Czasami panel wskazuje tryb „E” (na przykład jest dostępny w prawie wszystkich modelach BOSCH). Jest to tryb oszczędzania energii używany, gdy zamrażarka jest napełniona tylko do połowy.
Metoda szybkiego zamrażania pozwala zachować maksimum składników odżywczych i witamin. Ponadto, jeśli żywność natychmiast zamarza, nie tworzą się w niej kryształki lodu, które rozrywają błonę tkanki komórkowej, jak ma to miejsce przy stopniowym chłodzeniu. Konieczne jest włączenie trybu szybkiego zamrażania na 5 godzin przed włożeniem żywności do zamrażarki. Sprężarka będzie pracować w sposób ciągły, a temperatura w komorze spadnie. Następnie możesz włożyć świeżą żywność - szybko zamarzną i nie ogrzewają już przechowywanych zapasów swoim ciepłem. Po 24 godzinach włącz tryb „Pamięć”.
Istnieją zamrażarki dwukomorowe: jedna komora działa normalnie, druga jest przeznaczona do szybkiego zamrażania. Takie urządzenia mają dwie sprężarki, co jest rzadkością w zamrażarkach. Metoda szybkiego zamrażania wymaga dodatkowego zużycia energii. Dodatkowo w tym trybie sprężarka pracuje bez zatrzymywania się, co przyspiesza jej zużycie.
Zamrażarki dostępne są w postaci szafek, szafek i skrzyń.
Zamrażarki-szafy
Osiągają wysokość 2 mi szerokość 60 cm, zajmując stosunkowo niewielką powierzchnię. Duża pojemność użytkowa (aż 280 l) pozwala na przechowywanie w nich wielu produktów. Szafy mają kilka poziomów, zaprojektowanych w postaci wysuwanych szuflad lub półek z drzwiczkami. Piktogramy na panelach przednich wskazują zalecany okres trwałości różnych produktów. Niektóre modele mają specjalne tace do zamrażania jagód, owoców i warzyw. Owoce układa się na blasze i równomiernie chłodzi, nie zamarzając.
Zamrażarki-cokoły
Dobrze komponują się z meblami kuchennymi, można je zamontować pod blatem lub inną powierzchnią roboczą. Zwykle mają małą objętość i 3-4 przegródki.
Zamrażarki-lari
Wydłużony i otwarty. W takim pojemniku wygodnie jest zamrażać duże porcje mięsa lub ryb. Często użyteczna objętość skrzyń jest znacznie większa niż objętość szafek i sięga około 370 litrów. Najnowszy model zamrażarki skrzyniowej ma wymiary 850 * 1560 * 600 cm i prawie nie może się czołgać przez drzwi. Zasadniczo zamrażarka skrzyniowa to mobilna piwnica w Twoim mieszkaniu. Można go postawić na loggii lub balkonie, a zimno utrzyma się nawet przy temperaturach otoczenia do +40 ° C.
Zauważalną wadą tego typu urządzeń jest to, że skrzynia jest wystarczająco głęboka i nie zawsze wygodnie jest z niej wyciągać jedzenie. To prawda, że ​​do przechowywania zapakowanych produktów wiele modeli zapewnia specjalne pudełka i wiszące kosze. Ponadto można używać partycji typu plug-in. Ze względu na swoją konstrukcję, skuteczną izolację termiczną oraz dobrze umiejscowiony obieg czynnika chłodniczego, skrzynie są bardziej ekonomiczne niż zamrażarki pionowe (mogą pomieścić więcej żywności na litr objętości). Podczas przerwy w dostawie prądu przez długi czas pozostają zimne. Jednak w życiu codziennym nie otrzymywali dużej dystrybucji. W naszych małych kuchniach zamrażarka jest zbyt nieporęczna.
Kilka wskazówek
Zamrażarkę należy napełnić w taki sposób, aby nie utrudniać swobodnej cyrkulacji powietrza, co zapewnia równomierne chłodzenie na wszystkich półkach i we wszystkich komorach. Mrożone cząstki owoców i jagody można wykorzystać jako ozdobne kostki lodu. W tym celu umieszcza się je na tacy i wcześniej zamraża, a następnie pakuje w worki do głębokiego zamrażania. Dzięki tej metodzie jagody nie są zamrażane i każda jest przechowywana osobno.
Następnie lepiej przechowywać mięso pokrojone na kawałki o wymaganej wielkości, a ryby - obrane i całe. Żywności zawierającej żelatynę nie należy umieszczać w zamrażarce.
Nie zaleca się zamrażania ogórków, bananów, rzodkiewki, sałaty, dżemu, jajek, nabiału, niskotłuszczowych serów.
W zamrażarce można jednocześnie włożyć od 4 do 10 kg świeżej żywności i zamrozić 18-36 kg dziennie. Ale wszystko ma swoje granice. Nie przeciążaj urządzenia chłodniczego, w przeciwnym razie może po prostu zawieść.
Nie ryzykuj umieszczania napojów w szklanych pojemnikach w zamrażarce - mogą pęknąć. Wszystkie produkty spożywcze należy schłodzić do temperatury pokojowej przed umieszczeniem ich w komorze do gotowania.
Zamrażarka nie lubi przebywać w pobliżu kuchenki (zarówno gazowej, jak i elektrycznej) i narażać się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Gdy tryb szybkiego zamrażania wykona swoje zadanie, pamiętaj o przywróceniu zamrażarki do normalnego stanu pracy. W przeciwnym razie kompresor ulegnie awarii i przepali się.
Szczęśliwe zakupy!

Jak wybrać zamrażarkę?
Jak wybrać zamrażarkę?
Jak wybrać zamrażarkę?
Jak wybrać zamrażarkę? Jak wybrać zamrażarkę? Jak wybrać zamrażarkę?Home | Articles

November 26, 2022 21:11:36 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting