Jak wybrać wypiekacz do chleba?

Pierwotnie ukraińskie gospodynie piekły domowy chleb. Wstali o świcie, rozpalili piec, wyczarowali ciasto, ugniatali schludne bochenki i wkrótce po całym domu rozlał się aromat świeżego chleba. Pieczenie chleba wymagało dużo cierpliwości, uwagi i oczywiście czasu. Dlatego w naszych czasach, z jego zgiełkiem i ciągłymi zmartwieniami, nie zostało tak wiele rodzin, w których gospodynie domowe zachwycają swoich bliskich domowym chlebem. Większość po prostu kupuje wypieki w lokalnym sklepie. Ale nie odmawiaj sobie przyjemności!
W końcu wraz z pojawieniem się w Twoim domu wspaniałego wypiekacza do chleba będziesz mógł każdego dnia delektować się prawdziwymi domowymi wypiekami!
Dowiedzmy się więc więcej o wypiekaczu do chleba. Zewnętrznie wszyscy wypiekacze do chleba są do siebie podobni, różnią się tylko kolorem i materiałem korpusu - plastikiem lub stalą nierdzewną. Konstrukcja wypiekaczy ma również wiele wspólnego: każdy model to komora robocza z pokrywą, rurka grzewcza (element grzewczy) wewnątrz i silnik. Do takiego „piekarnika” wkłada się wiadro, które wyjmuje się za pomocą zapięcia na nóż (zwane też szpatułką). Wiaderko posiada wygodny uchwyt, nieprzywierającą powłokę i jest naczyniem do pieczenia. Łopatka miesza składniki, aby uformować ciasto, podczas gdy dziesięć zamienia ciasto w chleb. Twój udział w procesie gotowania jest zminimalizowany: wystarczy załadować składniki wskazane w przepisie do piekarnika bez ich mieszania. Wypiekacz do chleba zrobi resztę sam: wymieszać składniki, podgrzać, pozwolić, by ciasto się zaparzyło, ugniatać, upiec chleb. Gdy chleb będzie gotowy, wypiekacz do chleba powiadomi Cię o tym sygnałem dźwiękowym. To takie proste!
Oprócz bezpośredniego pieczenia chleba, wypiekacz do chleba może pomóc w przygotowaniu gotowego ciasta, jeśli nie masz czasu lub siły psychicznej, aby zrobić to sam. Dzięki funkcji wyrabiania bez pieczenia otrzymujesz doskonałe ciasto na paszteciki nadziewane, przaśne na pizzę i pierogi o optymalnej konsystencji. „Bułkę” wymieszaną przez piec wystarczy podzielić na placki, położyć na blasze do pieczenia, pozostawić do wyrośnięcia i upiec w piekarniku. Jest też funkcja wprost przeciwna - pieczenie bez ugniatania, która nadaje się do wypieków - muffinek, charlotte. Najpierw za pomocą miksera ciasto ubija się, a następnie wlewa do formy - i do wypiekacza do chleba! Będziesz potrzebował tej funkcji, jeśli piekarnik jest zajęty, powiedzmy, potrawami mięsnymi.
Oprócz funkcji chleba w niektórych modelach dostępna jest inna opcja „Dżem” o smacznej nazwie: można gotować dżem, dżem, marmoladę ze świeżych lub mrożonych owoców i jagód. Sekretem tego trybu jest połączenie niskiej temperatury, optymalnego czasu gotowania i ciągłego powolnego mieszania szpatułką.
Funkcjonalność wypiekaczy do chleba zależy od Twoich potrzeb i preferencji. Wybierając wypiekacz do chleba, należy zwrócić uwagę na następujące parametry:
Moc - od 400 do 1650 W w różnych modelach. Im wyższy wskaźnik, tym szybciej działa piekarnik. Większość współczesnych producentów chleba ma średnią moc co najmniej 600 watów. Waga i rozmiar bochenka. Dla 2-4-osobowej rodziny zazwyczaj wystarcza produkt o wadze od 500 g do 1 kg, ale niektórzy producenci chleba są w stanie wypiekać duże bochenki o wadze do 1,5 kg! Aby zapewnić, że chleb jest przygotowywany z umiarem za każdym razem, wypiekacz umożliwia ustawienie wielkości każdego bochenka - małego, średniego lub dużego.
Konstrukcja i liczba noży: istnieją modele o konstrukcji pionowej i poziomej, przeznaczone na jeden i dwa noże. Producenci zapewniają, że przy pomocy dwóch noży ciasto jest bardziej równomiernie zagniatane.
Wziernik: proces pieczenia odbędzie się na Twoich oczach, jeśli wybierzesz model z okienkiem inspekcyjnym. Co większe, tym lepsze: zaglądanie do malutkiego kwadratu będzie wyjątkowo niewygodne, z pewnością będziesz chciał otworzyć piekarnik, ale nie jest to zalecane. Jeśli nie zamierzasz kontrolować pracy wypiekacza do chleba, kup model z „pustą” pokrywką.
Liczba programów pieczenia.
Wypiekacze do chleba mogą mieć od 3 do 17 programów. Programy różnią się głównie temperaturą ugniatania, pieczenia i pracy. W nowoczesnych modelach można znaleźć zarówno „ standardowe ” programy do wypieku chleba „ podstawowego ” i „ pszennego ” , jak i programy autorskie np .: robienie dżemów, robienie muffinek, pieczenie chleba Borodino, wypiek chleba z różnymi program do wypieku chleba żytniego, ciast, wypieku chleba bez diety, wypieku chleba z kukurydzy, ryżu, pęczaku, mąki gryczanej, program do wypieku z grubej mąki, program do wypieku słodkich wypieków z rodzynkami, czekoladą, miodem, cukrem i inne dodatki itp.
Minutnik ułatwi ustawienie czasu, do którego wypieki powinny być gotowe: w zależności od modelu jest przeznaczony na 12-15 godzin. Oznacza to, że pobierając składniki i instalując aplikację np. Wieczorem otrzymasz świeże gorące wypieki na śniadanie. Luksusowo! Wypiekacz do chleba sam obliczy, w którym momencie powinien rozpocząć proces.
Wyświetlacz jest zawsze ciekłokrystaliczny, czasem z wygodnym podświetleniem. Im większy, tym lepszy: mały pokazuje tylko cyfry wskazujące początek i koniec procesu pieczenia. Duży, w pełni funkcjonalny wyświetlacz pokaże wszystkie informacje o ustawieniach piekarnika, czasie i aktualnym stanie procesu wypieku chleba czy bułek.
Funkcja pamięci chroni przed możliwymi przerwami w dostawie prądu. Prawie wszyscy wypiekacze chleba to mają: po wyłączeniu prądu piekarnik utrzymuje program od 30 sekund do 40 minut, w zależności od modelu, a po włączeniu zasilania automatycznie powraca do przerwanego cyklu i kontynuuje pracę .
Jak dodawać składniki: Chcesz zrobić słodkie bułeczki, babeczki z rodzynkami lub rustykalny chleb orzechowy? Te składniki są dodawane do gotowego ciasta, więc nadal musisz otworzyć pokrywę zwykłego wypiekacza do chleba. Aby mikroklimat wewnątrz piekarnika nie został zakłócony, lepiej kupić model z dozownikiem: wlać rodzynki, orzechy lub suszone owoce do małej komory w pokrywie, a we właściwym czasie są one automatycznie wlewane do wiadra ciasto, równomiernie rozprowadzone w całym cieście.
Akcesoria: do piekarnika dołączone są akcesoria takie jak miarka, kombinowana miarka z dwoma końcami, często z urządzeniem znajdziesz co oraz pędzel do pokrywania wypieków polewą. W modelach z funkcją robienia bagietek są specjalne stojaki. I na pewno - książka markowych przepisów na pieczenie chleba z dokładną dawką produktów i przydatnymi wskazówkami dla początkujących kucharzy.

Jak wybrać wypiekacz do chleba?
Jak wybrać wypiekacz do chleba?
Jak wybrać wypiekacz do chleba?
Jak wybrać wypiekacz do chleba? Jak wybrać wypiekacz do chleba? Jak wybrać wypiekacz do chleba?Home | Articles

December 3, 2022 07:44:38 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting