Jak wybrać tablet?

Komputery osobiste, laptopy, telefony komórkowe - wszystkie te urządzenia zrobiły furorę swoim wyglądem, ponieważ na zawsze zmieniły wyobrażenie człowieka o nowoczesnej technologii i jej możliwościach. Ale to wszystko blednie przed pojawiającymi się niedawno tabletami, które w końcu urzekły wszystkie marzenia i myśli miłośników nowoczesnych gadżetów. Do niedawna było ich nie więcej niż kilkadziesiąt modeli tabletów, dziś jest ich ponad tysiąc. W takiej różnorodności nic dziwnego, że nawet doświadczony technik, nie wspominając o prostym nabywcy, może się zdezorientować. Na co więc zwrócić uwagę kupując tablet? Jeśli chcesz to wiedzieć, przeczytaj ten artykuł!
Komputery typu Tablet obejmują:
E-booki, ten tablet zyskuje coraz większą publiczność. E-book ma wiele zalet. W porównaniu ze zwykłymi książkami zajmuje mało miejsca, ma bardzo pojemną pamięć, a wiele ebooków posiada funkcję odtwarzacza. Jest bardzo odpowiedni dla osób uczących się języków obcych. Porozmawiajmy teraz trochę o charakterystyce technicznej. Wiele osób uważa, że ​​ekran e-booka powinien być duży, ale nie jest to do końca prawdą. Najważniejsze to dobra rozdzielczość ekranu. Dla wygodniejszego czytania przekątna powinna wynosić 5,6 cala, a rozdzielczość powinna wynosić 320 * 460 pikseli. Również przy wyborze ebooka zwróć uwagę na powłokę ekranu, musi ona być antyrefleksyjna i mieć dobry kąt widzenia. Wybierając książkę, trzymaj ją w dłoniach, włącz, sprawdź, czy wygodnie jest ci ją przeczytać, zobacz ustawienia, czy wszystko ci odpowiada. Nie ścigaj marek, często zawyżają cenę, dotyczy to również rosyjskich sklepów. Ceny wahają się od 1800 do 15000 rubli.
Komputer osobisty typu Tablet jest jedną z odmian laptopów z ekranem dotykowym, takie tablety mają pełną kompatybilność z komputerami IBM PC i kompletnym systemem operacyjnym. Jako OS używane są głównie systemy Windows, Linux, Apple Mac OS X. Jest odpowiedni dla osób, które zawsze chcą być w kontakcie i być na bieżąco z wydarzeniami. Przekątna wynosi od 6 do 11,6 cala. Częstotliwość procesora od 1 GHz do 800 MHz, pamięć RAM od 1 GB do 512 MB, pamięć stała 4 GB - 64 GB, modem 3G może być wbudowany lub nie. Kupując komputer osobisty tabletu, koniecznie zapoznaj się z nim trochę w sklepie: podeprzyj go w dłoniach, włącz, przejdź do ustawień.
Tablet internetowy łączy w sobie cechy laptopa i smartfona, może być stale połączony z Internetem za pośrednictwem systemów 3G i Wi-Fi, bardzo wygodnie jest go używać do przeglądania wszelkiego rodzaju witryn i stron, ekran dotykowy umożliwia do sterowania tabletem jednym dotknięciem palca. Różnica między tabletem internetowym a tabletem: po pierwsze, jest to koszt, waha się od 4500 do 15000 rubli; po drugie, internet bezprzewodowy; po trzecie, działa bardzo długo bez ładowania; nie jest podatny na ataki hakerów.
Jak wybrać tablet?
Istnieją 2 rodzaje technologii ekranu: rezystancyjna i pojemnościowa.
Wyświetlacz rezystancyjny to ekran składający się z panelu ciekłokrystalicznego. Na wierzch nałożone są dwie przezroczyste płytki, oddzielone od siebie dielektrykiem. Zaletami takiego ekranu są: niski koszt w porównaniu z innymi materiałami, wysoka czułość ekranu oraz możliwość sterowania ekranem dowolnym przedmiotem.
Wady technologii: niewystarczająca przepuszczalność światła, w wyniku której konieczne będzie dodatkowe podświetlenie; takie ekrany również szybko się zużywają.
Wyświetlacz pojemnościowy - ekran dotykowy, szklany panel, na który cienką warstwą nałożony jest materiał oporowy. W rogach panelu zainstalowane są elektrody, które dostarczają napięcie przemienne niskiego napięcia do warstwy przewodzącej.
Wadą takiego ekranu jest to, że trzeba będzie dokupić do niego specjalny rysik.
Zwróć szczególną uwagę na chińskich producentów, mają bardzo dobre i wysokiej jakości modele, chociaż mają jedną małą wadę. W wielu modelach klawisz dźwiękowy tonie, czasem sam dźwięk zawodzi, ale jeśli słucha się przez słuchawki, wszystko słychać dobrze, jak na jakość obrazu jest po prostu znakomita. I jeszcze jedna mała sztuczka „ Chińczyka ”, aby zrozumieć instrukcje, będziesz musiał przestudiować Internet, ponieważ w załączonej instrukcji nie ma ani słowa po rosyjsku.
I jeszcze jedna wskazówka, zanim kupisz tablet, przejdź przez kilka sklepów, porozmawiaj ze sprzedawcami, pozwól im wszystko szczegółowo wyjaśnić, opowiedzieć i pokazać. A co najważniejsze, pospaceruj po Internecie, tutaj możesz nie tylko znaleźć wszystkie interesujące Cię informacje (zarówno pozytywne, jak i negatywne recenzje), ale także kupić tablet za niższą cenę. Życzymy udanych zakupów.

Jak wybrać tablet?
Jak wybrać tablet?
Jak wybrać tablet?
Jak wybrać tablet? Jak wybrać tablet? Jak wybrać tablet?Home | Articles

November 27, 2022 04:39:13 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting