Jak wybrać pralkę i suszarkę

Jak w przypadku każdego urządzenia gospodarstwa domowego, produkty z funkcją suszenia są certyfikowane według kilku wskaźników: jakości prania, wirowania, suszenia i efektywności energetycznej. Według pierwszych trzech parametrów najnowocześniejsze urządzenia kombinowane należą do najwyższej klasy A. Rzadziej spotykane są modele z klasami prania, wirowania czy suszenia B lub C.
Są to głównie produkty z segmentu cen budżetowych.
Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku zużycia energii przez sprzęt do prania i suszenia. Aby wysuszyć rzeczy jakościowo, wymagana jest duża ilość energii elektrycznej, której nie zawsze można zmniejszyć. Dlatego zużycie energii wielu urządzeń tego typu wynosi około 0,19-0,23 kWh / kg i odpowiada klasie B.
Na rynku są urządzenia, które zużywają więcej energii elektrycznej. Pod względem zużycia energii zaliczane są do najniższej klasy C.
I tylko najbardziej zaawansowane modele charakteryzują się niskim zużyciem energii odpowiadającym klasie A (0,17-0,19 kWh / kg).
Korzystanie z pralki
Czasami po praniu i suszeniu pranie może pozostać wilgotne, suche lub pomarszczone, co szybko się zużywa. Dzieje się tak z różnych powodów: albo urządzenia gospodarstwa domowego są niesprawne i należy je zabrać do centrum serwisowego, albo, co najczęściej się zdarza, tryb pracy urządzenia został wybrany nieprawidłowo.
Możesz uniknąć tych problemów, przestrzegając prostych, ogólnie przyjętych zasad.
Programy prania, wirowania i suszenia należy zawsze dobierać w zależności od rodzaju tkaniny, z której wykonana jest odzież. Nigdy nie ładuj więcej rzeczy niż wskazano w dołączonej dokumentacji. Do suszenia grubych tkanin bawełnianych lub lnianych zaleca się stosowanie gorącego powietrza, ale cienkie rzeczy lepiej jest zanurzać chłodnym powietrzem.
Przed schowaniem rzeczy upewnij się, że nadają się do prania i suszenia w pralce. Wszystkie niezbędne informacje są zwykle podane na etykietach prania. Tak więc na świeżym powietrzu należy wieszać produkty z dużą ilością metalowych, drewnianych lub plastikowych elementów, szczególnie delikatnych rzeczy (zasłony syntetyczne, wełna, jedwab, nylonowe pończochy). Suszenie na maszynie do pisania nie jest zalecane w przypadku produktów z piankową wyściółką, przedmiotów nieporęcznych, takich jak ciepłe kurtki, narzuty, śpiwory, kołdry.

Jak wybrać pralkę i suszarkę
Jak wybrać pralkę i suszarkę
Jak wybrać pralkę i suszarkę
Jak wybrać pralkę i suszarkę Jak wybrać pralkę i suszarkę Jak wybrać pralkę i suszarkęHome | Articles

December 6, 2022 17:11:31 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting