Jak wybrać komputer typu tablet

Popularność tabletów obecnie tylko nabiera tempa. Ich rozmiar, waga i funkcja stale ewoluują i dotrzymują kroku rozwojowi technologii komputerowej. Coraz więcej firm oferuje na rynku tablety i zwykłemu człowiekowi czasem trudno jest dokonać wyboru spośród tak różnorodnych urządzeń. Tutaj postaramy się pomóc i odpowiedzieć na pytanie: jak wybrać tablet?
Czy warto zacząć od definicji i zastanowić się, czym właściwie jest tablet? W rzeczywistości kilka typów urządzeń jest ukrytych pod jedną nazwą. Rozważmy te najczęstsze. Jest to komputer typu Tablet i tablet internetowy.
Pierwszy typ to normalny pełnoprawny komputer, różnica w stosunku do zwykłego stacjonarnego komputera osobistego polega tylko na jego obudowie, w prostych słowach wygląda bardzo podobnie do dużego tabletu. Do pracy z urządzeniami zewnętrznymi posiada wszystkie możliwe interfejsy i można podłączyć zarówno klawiaturę jak i mysz oraz wszystkie typowe urządzenia do pracy w biurze. Na takim komputerze są zainstalowane pełne wersje systemów operacyjnych Windows, Linux lub Mac OS.
Osobno należy powiedzieć o tablecie internetowym. Łączy w sobie dwa urządzenia, smartfon i laptop, i ma niezaprzeczalną zaletę, jest kompaktowy. Pomimo rozmiarów, współczesne tablety internetowe są dość funkcjonalne i nastawione głównie na pracę w Internecie i aplikacjach webowych. Każdy tablet internetowy jest kompatybilny z komputerem osobistym i ma możliwość łączenia się z nim w celu wymiany plików i innych operacji. Najpopularniejsze systemy operacyjne dla tych tabletów to Android i iOS. To właśnie na tych systemach produkowana jest przytłaczająca większość nowoczesnych tabletów.
Po ustaleniu różnicy między tabletami internetowymi a tabletami możesz bardziej szczegółowo przyjrzeć się tabletom internetowym i dowiedzieć się, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze.
Jednym z głównych pytań przy zakupie dowolnego urządzenia cyfrowego, na które sam musisz odpowiedzieć, jest pytanie, dlaczego go potrzebuję? Do jakich zadań potrzebujesz tabletu? Jeśli szukasz niewielkiej wagi, zwartości, mobilności, wygody korzystania z internetu i surfowania po sieci z grami, to to urządzenie jest dla Ciebie.
Wygląd i ergonomia
Jednym z głównych kryteriów dla kupującego jest wygląd urządzenia. Jak mówią, witają ich ubrania. Dziś do wyboru są setki modeli różnych producentów, wszystkie mają własne chipy, z których jednym może być piękno urządzenia. Innymi słowy, nie ma towarzyszy w smaku i kolorze. Tutaj trzeba zrobić zastrzeżenie, że za zewnętrzną atrakcyjnością może kryć się nieszczęśliwe wypełnienie lub inne nieprzyjemne chwile, na przykład zła ergonomia tabletu. Aby się o tym przekonać, są dwa sposoby, pierwszy to przeczytanie opinii o urządzeniu na specjalistycznych forach i stronach internetowych z pomocą ekspertów lub osobista weryfikacja wygody użytkowania urządzenia poprzez obejrzenie go i zbadanie.
procesor
Wypełnienie tabletki to kolejny ważny szczegół. Procesor jest sercem tabletu, oczywiście nie ma on takiej samej mocy jak w komputerach stacjonarnych, bo nie wykonuje skomplikowanych operacji matematycznych. Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem i zwykle surfujesz po Internecie w poszukiwaniu interesujących informacji, procesor o częstotliwości zegara 600-800 MHz jest dla Ciebie odpowiedni. Jeśli zamierzasz grać i oglądać filmy, zwróć uwagę na mocniejsze modele.
Pamięć
Przede wszystkim warto rozróżnić pamięć RAM od pamięci wbudowanej. Pierwsza wpływa na szybkość operacji, a druga odpowiada za przechowywanie danych. Z pamięcią RAM wszystko jest jasne, im więcej, tym lepiej, a także z drugim. Należy pamiętać, że aby zwiększyć pamięć do przechowywania informacji, produkowane są karty pamięci, dzięki czemu można zwiększyć jej objętość.
System operacyjny
Jak wspomniano powyżej, liderami na rynku systemów operacyjnych tabletów są Google z Androidem oraz Apple z iOS. Windows Phone ma deptać im po piętach, ale pod względem popularności znacznie ustępuje dwóm pierwszym. Istnieje wiele opinii na temat zalet jednego lub drugiego systemu operacyjnego, oto kilka punktów, na które należy zwrócić uwagę:
Kupując iPada, stajesz się dumnym posiadaczem iOS. Jest szybka, stabilna w pracy i niezwykle atrakcyjna. Do jego wad należy duża liczba płatnych aplikacji, niedogodność pobierania plików z komputera oraz brak kompatybilności z odtwarzaczem Flash, czyli różne animacje z rozszerzeniem swf na tablecie iOS nie będą się wyświetlać.
Jeśli masz urządzenie z Androidem, jesteś właścicielem prawdopodobnie najpopularniejszego obecnie systemu operacyjnego. Jest pozbawiony wszystkich powyższych wad, elastyczny w ustawieniach, ma możliwość aktualizacji i mnóstwo aplikacji na Android Market.
Istnieją inne systemy operacyjne na tablety, ale nie są one tak popularne w Rosji i nie będziemy na nie zwracać uwagi.
Ekran i przekątna
Ta specyfikacja może wynosić od 4 do 11 cali. Cena urządzenia może w dużej mierze zależeć od tego parametru. Jeśli chcesz wygodnie surfować po Internecie, 10-calowy tablet jest dla Ciebie odpowiedni.
Tablety mają ekran dotykowy, warto zauważyć, że istnieją pojemnościowe i rezystancyjne typy ekranów dotykowych. Pojemnościowe reagują na lekkie dotknięcie palcami, ale nie nadają się do dotykania rysikiem, a rezystancyjne są przeznaczone do rysika, ale istnieje również możliwość dotykania palcami, ale będziesz musiał z wysiłkiem naciskać na ekran. w tym czasie pojemnościowe ekrany stały się bardziej rozpowszechnione.
Żywotność baterii
Bardzo ważny parametr, na który należy zwrócić szczególną uwagę. Najbardziej energochłonną częścią tabletu jest oczywiście ekran, im jest większy, tym szybciej rozładowuje się bateria. Zwróć uwagę na pojemność baterii, pożądane jest, aby była to co najmniej 2400 mAh, wystarczy to na 4-6 godzin ciągłej pracy.
Kolejną ważną kwestią jest waga, wszystko zależy od twoich preferencji, dziś producenci dzięki technologii znacznie zmniejszyli swoje modele i nie będzie dużego problemu z wyborem.
Adaptery bezprzewodowe
Praca w Internecie i aplikacjach webowych jest głównym celem tabletów, dlatego muszą być wyposażone w adaptery Wi-Fi i 3G. Obecnie sieci trzeciej generacji i bezprzewodowe Wi-Fi są dostępne w Rosji w prawie każdym miejscu.
Pokrowiec na tablet
Z reguły korpus jest wykonany z metalu lub tworzywa sztucznego. Oczywiście metalowa obudowa jest znacznie mocniejsza niż plastikowa. Zwróć uwagę, aby ciało nie „chrupało” w dłoniach i wyglądało na całe. Jednak na wszystkie tablety internetowe bez wyjątku warto kupić pokrowiec. Uratuje Twój tablet przed cerapinami i niechcianymi plamami.

Jak wybrać komputer typu tablet
Jak wybrać komputer typu tablet
Jak wybrać komputer typu tablet
Jak wybrać komputer typu tablet Jak wybrać komputer typu tablet Jak wybrać komputer typu tabletHome | Articles

November 29, 2022 14:02:58 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting