Jak wybrać e-book

Ten e-book wyświetla na ekranie zapisane pliki tekstowe z różnymi rozszerzeniami i zastępuje zwykłą książkę papierową. Po przeczytaniu tego materiału możesz odpowiedzieć na pytanie: jak wybrać e-booka?
Książki elektroniczne mają niepodważalną przewagę nad książkami papierowymi; w jednym urządzeniu można zgromadzić wiele megabajtów materiału tekstowego. Wersja elektroniczna jest łatwa do odczytania, w przeciwieństwie do odpowiedników LCD. Tekst jest optymalny do czytania, a samo urządzenie przez długi czas nie wymaga ładowania. Dodatkowym plusem są rozmiary urządzenia - ebooki są z reguły dużo mniejsze od papierowych i ważą dużo mniej.
Następnie przyjrzymy się głównym różnicom między e-bookami.
Rozmiar ekranu
Możesz warunkowo podzielić e-booki według rozmiaru ekranu na:
- standard, którego przekątna ekranu wynosi 6-7 cali
- kompaktowe, ich przekątna to 5 cali
- duże książki o przekątnej większej niż 8 cali
Jeśli chcesz wygodnie odbierać informacje, to znaczy widzieć tekst w całym akapicie, z dużą czcionką, powinieneś zwrócić uwagę na duże książki, jeśli zwartość formy jest dla Ciebie ważna, możesz zaniedbać rozmiar i wybierz mniejszą przekątną.
Zwróć uwagę na rozdzielczość ekranu, minimalna dopuszczalna rozdzielczość to 480x800 pikseli.
Typ ekranu
Dzisiejsze modele e-booków są częściej produkowane z ekranami dotykowymi, ponieważ kupujący je preferują. Warto zauważyć tylko, że ekrany dotykowe są bardziej wrażliwe na wpływy zewnętrzne niż konwencjonalne.
Kolorowy wyświetlacz
Kolorowe ekrany nie są niczym nowym w e-bookach. Istnieją 2 rodzaje ekranów, kolorowy E-Ink i wyświetlacze LCD.
Te pierwsze nie emitują światła, to znaczy jeśli na takim ekranie nie świeci ani lampa, ani światło słoneczne, to niestety nic na nim nie zobaczysz. Z drugiej strony, pobór mocy takiego ekranu jest znacznie niższy niż jego odpowiedników LCD, ale są jeszcze bardziej istotne wady, na przykład opóźnienia podczas przewracania stron i wyblakłe kolory.
Wyświetlacze LED to ta sama technologia, która jest stosowana w większości współczesnych urządzeń, telefonach komórkowych, tabletach, telewizorach i innych urządzeniach. takie ekrany mają podświetlenie i czytanie książek będzie odbywać się bez trudności, nawet w całkowitej ciemności, nawet w świetle. Jakość obrazu na nich jest znacznie wyższa niż w poprzednim przypadku. Wśród niedociągnięć można wyróżnić silniejszy negatywny wpływ na oczy oraz szybkie zużycie baterii dzięki energochłonnemu podświetleniu.
Rozmiar pamięci
Wbudowana pamięć książki. Jest obecny w każdym e-booku i wystarczy, że załadujesz całą małą bibliotekę. Poszukaj jednak więcej pamięci, ponieważ będziesz musiał oglądać książki z ilustracjami, a nawet filmy.
Rozszerzalna pamięć. Wszystkie elektroniczne urządzenia mobilne, w tym e-booki, mają gniazda rozszerzeń. Najpopularniejszy format kart rozszerzeń to SD i microSD.
Maksymalny rozmiar pamięci. Dzisiejsze urządzenia całkiem dobrze akceptują karty pamięci do 32 GB. Taki tom wystarczy na wszelkiego rodzaju rozrywkę, od ściągania muzyki, filmów i książek.
Rozszerzenie pliku
Jednym z ważnych punktów jest umiejętność czytania książek o różnych rozszerzeniach. Najpopularniejsze formaty książek są znane wszystkim, są to html, txt, rtf, pdf, fb2. Warto zaznaczyć, że pomimo obsługiwanej możliwości odczytu formatu PDF, będziesz musiał z trudem czytać te dokumenty, po pierwsze, niewiele urządzeń potrafi poprawnie wyświetlać tak wielkogabarytowe pliki tego rozszerzenia przy jednoczesnym zachowaniu czytelności tekst, a po drugie, ten format w ogóle nie istnieje do czytania w e-mailach książki, a ekran e-booków jest znacznie mniejszy niż format A4.
Archiwa zip. Wiele współczesnych książek może łatwo otwierać pliki z archiwów tego rozszerzenia. Najpopularniejsze są książki firmy PocketBook. Doskonale obsługują DJVU, DOC, TCR, EPUB i wszystkie powyższe rozszerzenia plików.
Odtwarzanie plików muzycznych. Bez wyjątku wszystkie modele wszystkich producentów doskonale rozumieją format muzyczny MP3, wiele modeli ma wyjścia słuchawkowe i głośnikowe, zwróć uwagę na ten punkt przy wyborze, korzystając z rozszerzenia MP3 można nie tylko czytać, ale także słuchać plików audio.
Przeglądanie zdjęć i obrazków. Najpopularniejszym formatem obrazu jest JPEG. E-booki rozumieją nie tylko ten format, ale także gif, png, tiff i bmp.
Dodatkowe funkcje.
Dyktafon. Jego obecność nie jest obowiązkową funkcją e-booka, ale jeśli chcesz zanotować jakieś przemyślenia lub ważne punkty podczas konferencji prasowej lub wykładu, to nie możesz obejść się bez dyktafonu.
Wi-Fi. Wymagana jest obecność bezprzewodowego modułu komunikacyjnego do pobierania książek. Zwróć uwagę na ten szczegół przy wyborze.
Ergonomia urządzenia
Możesz ocenić zarządzanie e-bookiem tylko trzymając go w rękach. Nie bądź leniwy, aby wybrać się na wycieczkę po supermarketach komputerowych w swoim mieście i dowiedzieć się, co jest dla ciebie wygodniejsze, w jaki sposób znajdują się przyciski sterujące lub przesuwanie, ponieważ jesteś indywidualny i co wydaje się brzydkie lub niewygodne dla jednej osoby optymalny dla innego.
Zwróć uwagę na te punkty przy wyborze e-booka. Powodzenia!

Jak wybrać e-book
Jak wybrać e-book
Jak wybrać e-book
Jak wybrać e-book Jak wybrać e-book Jak wybrać e-bookHome | Articles

November 28, 2022 04:46:09 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting