Jak wybrać drukarkę

Wybór i zakup drukarki to jak szukanie odpowiedniego modelu samochodu w tym sensie, że kupuje się ją nie po to, by ozdobić wnętrze, ale trzeba nią „ jeździć ”. Zwykłej osobie jest dość trudno znaleźć odpowiedni model, konieczne jest najpierw zbadanie właściwości technicznych drukarek oferowanych obecnie przez dostawców. A wybór urządzeń drukujących jest tak duży i zróżnicowany! W tym materiale pomożemy odpowiedzieć na pytanie, jak wybrać drukarkę? Jak wybrać odpowiednią drukarkę i podkreślić specyfikacje techniczne, na podstawie których dokonasz wyboru.
Najpierw musisz zrobić listę zadań, które planujesz rozwiązać za pomocą nowego przejęcia. Przeanalizuj potrzeby swojego biura w oparciu o cechy różnych drukarek: wydajność, koszt materiałów eksploatacyjnych, cenę samego urządzenia. Następnie będziesz miał dokładniejsze wyobrażenie o tym, którą drukarkę wybrać do domu, a którą do biura.
rodzaj instalacji
W zależności od rodzaju instalacji wszystkie drukarki można podzielić na trzy typy:
położenie podłogi
lokalizacja blatu
przenośny
Ustawienie na podłodze wymaga szczególnie dużych urządzeń, które przetwarzają znaczną ilość dokumentów. Najczęściej są to urządzenia wielofunkcyjne o znacznych gabarytach i wadze, które są instalowane w biurach czy drukarniach i obciążone dużym nakładem pracy. Drukarki biurkowe są używane w małych biurach lub w domu do pracy stacjonarnej. Przenośne służą głównie do drukowania zdjęć w podróży służbowej, są lekkie i niewielkie.
Drukarki różnią się również znacznie pod względem możliwości. Od zwykłych drukarek z funkcją drukowania, tanich i praktycznych do rozwiązywania małych i prostych zadań domowego mini-biura, po urządzenia wielofunkcyjne, które łączą kilka różnych możliwości poszczególnych urządzeń drukarki, skanera, kopiarki, faksu. Jeśli potrzebujesz sprzętu do drukarni, skontaktuj się z Ural-Minolta!
Urządzenia wielofunkcyjne
Oczywiście cena takich inteligentnych urządzeń jest znacznie wyższa niż zwykłych drukarek domowych.
Urządzenia wielofunkcyjne (MFP) łatwo dopasowują się do dowolnej sieci komputerowej i najbardziej złożonego systemu zarządzania dokumentami.
A ile zalet ma wielofunkcyjność - jedno urządzenie zużywa przestrzeń bardziej ekonomicznie niż pięć czy sześć drukarek. A cena „ urządzenia wielorękiego ” jest niższa niż kompletny zestaw faks-drukarka-skaner-kopiarka. Urządzenia wielofunkcyjne są łatwiejsze w instalacji i konfiguracji - wystarczy jeden sterownik i jeden kabel interfejsu zamiast wielu różnych.
Żywotność i wydajność drukarki
Bardzo ważny parametr. Skromne urządzenia do domowego biura mogą przetwarzać do 10 000 stron miesięcznie. Należą do nich drukarki atramentowe i laserowe. Najpopularniejsze są drukarki do małych biur, które mogą drukować od 10 000 do 50 000 kopii miesięcznie. Urządzenia wielofunkcyjne w średnich biurach mogą przetworzyć do 100 tysięcy stron, a nawet w największych biurach urządzenia drukujące na ogół konkurują z drukarniami.
Aby uzyskać wydajność, wybierz urządzenie w oparciu o obciążenie biura. W przypadku drukarki domowej wskaźnik ten nie jest tak ważny, ale dla przeciętnej drukarki konieczne jest już uzyskanie do 30 stron przetworzonego materiału na minutę, wymagania dotyczące urządzeń o wysokiej wydajności są dość wysokie do 40 stron na minutę.
Technologia druku
Rozumiemy technologię drukowania nowoczesnych drukarek. Możesz uzyskać bardzo wysokiej jakości wydruki na urządzeniu wielofunkcyjnym lub drukarce z technologią laserową. Jakość zapewnia druk elektrograficzny, ale koszt takiego urządzenia jest wysoki. Jest to jednak rekompensowane w procesie pracy niskim kosztem druku.
Drukarki atramentowe są znacznie bardziej atrakcyjne cenowo i cieszą się ogromną popularnością. Używają piezoelektrycznego lub termicznego druku atramentowego. Pod względem jakości druku dokumenty nie ustępują dokumentom laserowym, jeśli są wykonane na papierze fotograficznym. Kupując taką drukarkę należy pamiętać, że koszt wydrukowania jednego dokumentu w tym przypadku jest wysoki. Powodem tego jest wysoki koszt wkładów do drukarek atramentowych oraz specyfika tego urządzenia, które wymaga ciągłej pracy, aby uniknąć wysychania atramentu. Ponadto czas drukowania na drukarce atramentowej jest dłuższy, a ta ich właściwość sprawia, że ​​są one bardziej prawdopodobne do wykorzystania w domu. Rozważ te wskazówki przy wyborze drukarki atramentowej.
Jak działa drukarka
Jak działa każdy typ urządzenia? W drukarkach laserowych wiązka tworzy obraz na światłoczułym bębnie. I dopiero wtedy ten obraz jest przenoszony na kartkę papieru za pomocą farby proszkowej. Wałek nagrzewa się i topi cząsteczki proszku, tworząc tekst lub grafikę. Farba może mieć różne kolory, a liczba nabojów również odpowiednio wzrasta. Kaseta zawiera jeden toner. Zasada działania drukarek LED jest bardzo podobna do opisanej powyżej, ale linia diod LED wymaga mniejszych kosztów produkcji niż laser, co znajduje odzwierciedlenie w cenie drukarki.
W drukarkach atramentowych matryca głowicy drukującej podaje atrament na papier. Membrana kryształu piezoelektrycznego tworzy kroplę atramentu. Pod wpływem prądu kryształ piezoelektryczny wygina się i naciska na membranę, wypychając kroplę z dyszy. Dzięki tej technologii znana na całym świecie firma drukująca Epson stała się sławna. Urządzenia tej firmy słyną z niesamowitej trwałości.
W drukarkach sublimacyjnych tusz jest podgrzewany przez utrwalacz i odparowuje na kartce papieru. Długie czasy drukowania tych drukarek wynikają z faktu, że każdy kolor jest przetwarzany kolejno i dopiero wtedy nakładana jest powłoka ochronna.
W drukarkach z tuszem stałym tusz jest najpierw topiony w pojemniku, a następnie podawany do głowicy drukującej, a następnie na arkusz papieru.
Liczba wkładów jest różna dla różnych modeli drukarek. Źle jest, gdy jest tylko jeden wkład zarówno dla czerni i bieli, jak i koloru, kończy się jeden z kolorów i trzeba wymienić cały wkład.
Aby uniknąć dostosowywania drukowania za pomocą komputera, wybierz drukarkę z klawiaturą dotykową na panelu obudowy, a także panelem LCD lub wyświetlaczem do wyświetlania informacji w locie.
Jak i ile papieru jest podawanych do drukarki? Niedrogie drukarki domowe mają jeden podajnik papieru, który może pomieścić do 150 arkuszy. Urządzenia dla średnich biur przyjmują do 500 arkuszy, dla dużych 1000 i więcej. Modułowe urządzenia wielofunkcyjne są zwykle wyposażone w wiele tac, a ich możliwości są rozszerzone do 8700 arkuszy. Takie poważne maszyny są często wyposażone w automatyczny podajnik dokumentów dla oryginałów podczas procesu skanowania. Wystarczy położyć stos arkuszy, a urządzenie samo kopiuje najpierw jedną, a następnie drugą stronę arkusza, samoczynnie go odwracając.
Weź pod uwagę tendencję drukarek do hałasowania podczas pracy. Im mocniejsza drukarka, tym więcej hałasu wytwarza.
Czy Twoim celem jest drukowanie zdjęć na drukarce? Kup drukarkę z możliwością drukowania na papierze fotograficznym, jedyny sposób na uzyskanie wysokiej jakości druku. Jeśli chodzi o gramaturę papieru do drukarek, jej maksymalna wartość to 1190,0 g / m2.
Jak są połączone drukarki?
W dużych przedsiębiorstwach i instytucjach specjaliści podłączają urządzenie wielofunkcyjne do kilku komputerów jednocześnie, organizując tym samym swobodny dostęp pracowników do urządzenia do drukowania dokumentów. W tym celu wykorzystywany jest protokół HTTP. Standardowa procedura konfiguracji odbywa się z poziomu zwykłej przeglądarki internetowej.
Nie trzeba już konfigurować drukarek fotograficznych za pomocą komputera. Są w stanie wykonać odbitki w tandemie tylko z aparatem. Do edycji i przeglądania zdjęć drukarki te są wyposażone w kolorowy ekran.
Kwestia wyboru komputerowych systemów operacyjnych do normalnego działania tandemu drukarka-komputer nie jest aktualna w naszych czasach. Komputer może być wyposażony w dowolny system operacyjny, a wybierając drukarkę, zapisz na kartce dane o ilości pamięci RAM i typie procesora. Drukarki mają własną pamięć RAM. Przechowuje dane przetwarzania obrazu, a przy wysokiej rozdzielczości ilość tej pamięci jest bardzo znacząca.
Przy dużym obciążeniu drukarki ważna jest częstotliwość jej procesora; przy wyższych częstotliwościach kolejka drukowania przechodzi szybciej.
Akcesoria i materiały eksploatacyjne
Właściciele drukarek powinni pamiętać, że Exupery powiedział, że jesteśmy odpowiedzialni za tych, których oswoiliśmy. Parafrazując to, jeśli kupiłeś drukarkę, będziesz musiał cały czas o nią dbać. A ta troska będzie polegała na utrzymaniu go w dobrym stanie poprzez wymianę części składowych i zakup materiałów eksploatacyjnych.
Uderzającym przykładem jest fotobęben jako część, która wymaga wymiany po wyczerpaniu się jego żywotności. To urządzenie przenosi obraz na kartkę papieru. W drukarkach laserowych i LED rozwija swoje zasoby dzięki dość szybkiemu drukowaniu. Jeśli bęben fotograficzny zostanie umieszczony wewnątrz wkładu, tak jak ma to miejsce w urządzeniach wielofunkcyjnych i prostych drukarkach, jego żywotność wzrasta.
Zasób proszku magnetycznego w drukarce laserowej ma również swoją własną strukturę - wywoływacz, czyli ten proszek, może trwać do około 600 000 stron. Zasoby tonera są jeszcze mniejsze - wystarczają na pięć tysięcy stron w drukarkach osobistych, do trzydziestu tysięcy kopii w wydajnych dużych urządzeniach. Nieco większe zasoby tonerów kolorowych - do pięćdziesięciu tysięcy oraz tonerów czarno-białych - do stu tysięcy stron. Zwróć uwagę, że przy znacznym poziomie cen drukarek atramentowych zasoby ich wkładów atramentowych są bardzo skromne. Odpowiada trzystu stronom.
Którego interfejsu użyć?
Za pomocą którego interfejsu połączysz swoją nową drukarkę z komputerem, zdecyduj nie po zakupie, ale do tej szczęśliwej chwili, kiedy zupełnie nowe urządzenie ozdobi Twoje biuro. Spróbujmy zrozumieć bogactwo ludzkich wynalazków w zakresie przesyłania danych z procesora do urządzenia peryferyjnego. Istnieją interfejsy przewodowe i bezprzewodowe. Te ostatnie są oczywiście wygodniejsze pod każdym względem, a ludzkość porusza się w swoich wynalazkach, odchodząc od konieczności trzymania się drutów pod stopami. Ponownie podkreślamy, że wszystko zależy od ceny, a Ty decydujesz, który interfejs wybrać:
Ethernet to interfejs przewodowy, kabel RJ-45 łączy się z drukarką lub urządzeniem wielofunkcyjnym. Niedogodność tkwi w przewodach pod stopami i konieczności ponownego zaciśnięcia kabla w nowym złączu, o ile ktoś upadł, zaczepiając się o niego. Zaopatrz się w złącza i kup zaciskarkę.
LPT to bardzo popularny interfejs równoległy do ​​przesyłania danych z komputera do drukarki, ale obecnie zanika. Charakteryzuje się niską prędkością i powoli przeżywa swoje dni.
USB - ponieważ jest to obecnie najpopularniejszy i najbardziej rozpowszechniony interfejs - zalecamy pozostanie przy nim. Każdy nowoczesny komputer ma kilka portów USB. Dlatego nie powinno być problemów ze zmianą zakupu.
FireWire - to interfejs szeregowy i nie tylko tym różni się od LPT. Szybkość tego połączenia jest znacznie wyższa i wynosi około 400 Mb / s.
Bluetooth to niezwykle wygodny interfejs bezprzewodowy. Zgadzam się, przełączanie drukarki to przyjemność bez kabli leżących na podłodze.
Wi-Fi to nowoczesna wersja komunikacji bezprzewodowej. Jest używany w dużych firmach i organizacjach do budowy sieci bezprzewodowych. Wygodny i bezpieczny, pozwala zapomnieć o przewodach.
IRDA - port podczerwieni. Ma niską szybkość przesyłania danych, ale służy do przełączania prawie każdego urządzenia wyposażonego w podobny interfejs promieniowania podczerwonego.
Możliwości faksu
Producenci urządzeń wielofunkcyjnych ciężko pracowali nad rozszerzeniem możliwości najnowszych urządzeń, a my mamy okazję skorzystać z tej szerokiej oferty. Czy kopiowanie, skanowanie, wysyłanie i odbieranie faksów, a jednocześnie rozmowa przez telefon bez słuchawki, brzmi jak bajka? Ale te możliwości są od dawna dostępne dla wszystkich!
Wśród możliwości urządzenia wielofunkcyjnego znajdują się wszystkie zalety pełnoprawnego telefonu, ponadto niektóre z tych inteligentnych maszyn są wyposażone w bezprzewodową słuchawkę. Dzięki temu możesz na wzór Juliusza Cezara radzić sobie z kilkoma zadaniami jednocześnie - odbieraniem telefonu, kopiowaniem zdjęć i piciem kawy. Jeśli zestaw głośnomówiący jest dołączony do urządzenia wielofunkcyjnego, rozmowa w trybie głośnomówiącym nie stanowi dla Ciebie problemu. Autoresponder przejmie funkcję obsługi połączeń klientów, gdy nie będziesz w pracy.
Jeśli programowo skonfigurujesz komputer do korzystania z wbudowanego faksu urządzenia wielofunkcyjnego, uzyskasz znaczne oszczędności w kosztach papieru.
Możliwości skanowania urządzenia wielofunkcyjnego
Te magiczne urządzenia wielofunkcyjne mogą również zamienić się w kolorowy skaner. Skanery wbudowane w urządzenia wielofunkcyjne są podzielone na dwa typy - płaskie i przeciągane. Te pierwsze przeznaczone są do skanowania pojedynczych dokumentów. Umieszczając arkusz na szybie skanera, odczytujesz informacje z dokumentu z wysoką jakością. Możesz wykonać tę operację z książką, jeśli spróbujesz. Ale skaner przeciągający nie pozwoli ci pracować ze stroną książki, jeśli wcześniej jej nie wyrwałeś. Ten typ skanera jest przeznaczony do wykonywania bardzo różnych zadań. Jeśli Twoje zdjęcie lub plakat są duże - wielkoformatowa drukarka wielofunkcyjna ze skanerem przelotowym jest właśnie dla Ciebie. Umożliwia digitalizację wielkoformatowych plakatów i kalendarzy, znaków, fotografii i ogłoszeń. Wybierając urządzenie wielofunkcyjne, zwróć na to uwagę.
Producenci urządzeń wielofunkcyjnych nie byliby liderami sprzedaży, gdyby nie wprowadzili na rynek urządzeń wielofunkcyjnych z wbudowanymi skanerami, które łączą w sobie zarówno możliwości urządzenia płaskiego, jak i przeciągacza! Tak, są takie połączone urządzenia.
Należy podkreślić, że koszt wbudowanego skanera, a co za tym idzie koszt całego urządzenia wielofunkcyjnego, w istotny sposób zależy od rodzaju czujnika używanego przez producentów. W większości przypadków w skanerze znajduje się czujnik stykowy CIS. Ta opcja jest bardziej demokratyczna pod względem ceny i jest przeznaczona dla konsumentów z sektora biur domowych.
Jeśli jednak Twoje potrzeby zawodowe dotyczą obróbki grafiki, wysokiej jakości digitalizacji obrazów i zdjęć, to skaner CCD jest do Twojej dyspozycji. Oczywiście koszt takiego urządzenia będzie wyższy.
Możliwości nowoczesnych urządzeń wielofunkcyjnych pozwalają nie korzystać z usług gołębi pocztowych, ale od razu wysłać odczytany obraz e-mailem i bez wchodzenia do przeglądarki komputera, ale za pomocą panelu dotykowego samego urządzenia i książki adresowej . I powiedz mi potem, że naszego wieku nie można nazwać okresem nowych ludzkich możliwości!
Możliwości kopiowania urządzenia wielofunkcyjnego
Niektóre modele urządzeń wielofunkcyjnych zapewniają możliwość kopiowania bez sterowania komputerowego. Jakość i szybkość procesu nie ustępuje standardowym odpowiednikom.
Szybkość kopiowania monochromatycznego na papierze A4 wynosi od 3 do 140 str./min, aw kolorze od 1 do 130 str./min.
Gwarancje wsparcia serwisowego
Kupując drogi sprzęt, każdy kupujący przekonuje się o możliwych opcjach obsługi, ponieważ skomplikowane urządzenia w określonym czasie mają tendencję do sprawiania właścicielowi przykrych niespodzianek. Z reguły dzieje się to w najbardziej nieodpowiednim momencie w środku dnia roboczego przy maksymalnych obciążeniach i ograniczeniach czasowych związanych z naprawą.
W takich sytuacjach bardzo szybko na wezwanie pojawiają się w biurze pozbawieni skrupułów „ specjaliści ” z jednodniowych firm, którzy przy wysokich wymaganiach co do wysokości zapłaty za swoje usługi, wciąż potrafią wymienić Twoje wysokiej jakości części na mniej wydajne.
Aby uniknąć takich sytuacji, staraj się wcześniej zakupić sprzęt u sprzedawcy, który da Ci gwarancję wysokiej jakości wymiany części niesprawnej w krótkim czasie. Będziesz ubezpieczony przed wymianą części składowych twojego drogiego urządzenia.
Rusyfikacja menu
Współczesne urządzenia wielofunkcyjne są bardzo trudne do zrozumienia ich urządzeń roboczych z ogromną różnorodnością funkcji. Dlatego łatwiej będzie ci opanować informacje o jego możliwościach i pracować z nim, jeśli menu jest w twoim ojczystym języku rosyjskim.
Wniosek
Osiągnięcia w dziedzinie IT - technologie na pewno robią wrażenie, ale godzina jest odległa, kiedy całkowicie zapomnimy o papierowej wersji dokumentów i przejdziemy do elektronicznej. Wiele osób uważa, że ​​ten pomysł jest niewykonalny.
Z doświadczenia życiowego każdy wie, jak gorzka może być utrata ważnego dokumentu w pilnie potrzebnej sytuacji z powodu awarii komputera. Ale zaletą papierowej wersji dokumentu jest jego trwała konserwacja, nie licząc pożarów.
Rozwój produkcji urządzeń kopiujących nie odstaje od ogólnych trendów w technologii komputerowej, producenci są wrażliwi na puls potrzeb pracowników dużych firm i firm. Dzięki temu w każdej chwili możemy korzystać z szerokiej gamy wysokiej jakości technologii. Mamy nadzieję, że pomogą Ci wskazówki dotyczące wyboru drukarki!

Jak wybrać drukarkę
Jak wybrać drukarkę
Jak wybrać drukarkę
Jak wybrać drukarkę Jak wybrać drukarkę Jak wybrać drukarkęHome | Articles

December 6, 2022 15:47:06 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting