Jak wybrać dobrą pralkę?

Do niedawna pranie było koszmarem dla większości kobiet w naszym kraju. Oczywiście pralki już wtedy istniały, ale praca z nimi była koszmarem! Że istniało tylko urządzenie ściskające w postaci dwóch rolek na „ żeńskiej ” trakcji! I dlatego zaraz po pojawieniu się na naszym rynku pełnowartościowych pralek automatycznych od razu spadła na nich niesamowita popularność. Po kilku latach było tak wiele modeli wszelkiego rodzaju „ podkładek ” , że wybór tego, którego potrzebowałeś, stał się bardzo trudny. Wszystko jest inne: ilość załadowanego prania, rodzaj elementu grzejnego ... Krótko mówiąc, aby dokonać właściwego wyboru, trzeba choć trochę zrozumieć teorię.
Liczba programów
Im więcej programów, tym bardziej zróżnicowane rzeczy można prać w pralce. Na przykład większość pralek może prać rzeczy wełniane i syntetyczne przy użyciu specjalnych programów.
Maksymalna prędkość wirowania
Im więcej obrotów, tym suchszy obrót. Przyjmuje się, że normalna liczba obrotów wynosi w przybliżeniu 850 obr / min.
Klasa energetyczna
Klasa zużycia energii jest ustawiana w zależności od ilości energii zużywanej przez pralkę. Najlepsza wydajność dla modeli klas A, B; średni - C, D, E; najniższe to F, G.
Klasa prania
Ten parametr określa, jak dobrze będzie prane pranie. Najlepsza wydajność dla modeli klas A, B; średni - C, D, E; najniższe to F, G.
Klasa wirowania
Zależy od maksymalnej prędkości wirowania i charakteryzuje stopień wilgotności resztkowej już wyciśniętego prania. Najlepsza wydajność dla modeli klas A, B; średni - C, D, E; najniższe to E, G.
Ładowanie bębna
Maksymalne obciążenie waha się od 3 do 7,2 kg. Dla 5-osobowej rodziny obciążenie 5 kg jest optymalne. Im większa pojemność bębna, tym rzadziej go pierzesz i tym mniej energii zostanie zużyte.
Asortyment pralek
Wszystkie automaty na rynku są podzielone na dwie duże klasy - pralki frontowe i pralki pionowe. Pralki typu front-end są znacznie szersze i bardziej popularne w Rosji. Zacznijmy od tego.
Modele w pełnym rozmiarze
Maszyny pełnowymiarowe znajdują się w asortymencie prawie każdego producenta. Wyjątkiem jest Eurosoba. Pod tą marką produkowane są wyjątkowo kompaktowe maszyny.
Ponadto u niektórych producentów, na przykład Miele, AEG, Asko, nie znajdziesz maszyn o zmniejszonych rozmiarach. I nie można tego przypisać niedociągnięciom tych firm, ponieważ ich produkty są przeznaczone dla osób o wysokich dochodach i bez problemów mieszkaniowych. Za model o pełnej długości uważa się model, którego wymiary - „ Wysokość X Szerokość X Głębokość ” ( WxSxG) - część standardowa 85x60x60 cm Poniżej. „ Szerokość ” oznacza tę część maszyny, na której znajduje się panel sterowania i właz załadunkowy „ głębokości ” - odległość od przedniego panelu do ściany.
Należy pamiętać, że głębokość pełnowymiarowych maszyn wynosi od 53 do 62 cm.
Wąskie pralki
Wąskie maszyny to takie, których głębokość wynosi 39-45 cm Wąskie pralki znajdują się w asortymencie większości producentów: Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Candy, Electrolux, Hansa, Hoover, Indesit, Kaiser, LG, Samsung, Siemens, Whirlpool , Zanussi ...
Ładowanie w wąskich pralkach waha się od 4 do 5,5 kg w zależności od marki.
Pralki Super Slim
Samochody o głębokości 32-35 cm uważane są za superciężkie, takie modele są najlepszym rozwiązaniem problemu wolnej przestrzeni. Liczba producentów produkujących superciężkie maszyny rośnie każdego dnia. Dziś są to: Beko (35 cm), Indesit (34 cm), LG (34 cm), Samsung (34 cm), Whirlpool (34 cm), Ardo (33 cm), Candy (33 cm), Electrolux (32 cm ), Zanussi (32 cm). Minimalna głębokość jest podana w nawiasach.
Jak widać, najbardziej „ smukłe ” samochody reprezentuje marka Zanussi (modele FLV 504/704/904 NN) oraz Electrolux EWS 1105.
Modele super slim mają zmniejszoną objętość załadunku, co jest całkiem naturalne przy zmniejszeniu objętości maszyny, a co za tym idzie, bębna. Ładowanie w super smukłych maszynach - 3,5 kg (prawie wszystkie modele) i 4 kg (Beko i Whirlpool). Wraz ze zmniejszaniem się wielkości pralki zmniejsza się objętość bębna, co z kolei wpływa na jakość prania. Z reguły modele o zmniejszonych rozmiarach mają niższą charakterystykę (niższe klasy prania, wyższe zużycie energii itp.) Dotyczy to wszystkich, w tym producentów z wyższej półki. Są wyjątki: na przykład firma LG twierdzi, że jej trzy linie pralek o różnych głębokościach (34/44/54 cm) różnią się jedynie objętością załadunku (3,5 / 5 / 6kg), a pozostałe cechy są takie same w w szczególności zajęcia z prania i zużycia energii, zestaw programów.
Kompaktowe pralki
Pralki nazywane są kompaktowymi, w których wszystkie wymiary są zmniejszone. Ale najważniejszym wskaźnikiem jest wysokość, która nie przekracza 70 cm (w porównaniu ze zwykłymi 85 cm), ponieważ w większości przypadków te maszyny są instalowane pod zlewem. Od wyżej wymienionych producentów kompaktowe maszyny ładowane od przodu produkują Candy (seria Aquamatic o wymiarach (70x50x43 cm), Electrolux (wysokość 67 cm) i Zanussi (wysokość 67 cm).
Jedynym producentem kompaktowych maszyn ładowanych od góry jest Asko (seria Compact), wysokość tych maszyn to 68 cm.
Pralki ładowane od góry
Według statystyk w Rosji maszyny z ładowaniem pionowym - 25% w porównaniu z 75% maszyn z ładowaniem od przodu. Standardowe wymiary pralki pionowej to 90x40x60 cm Maszyny ładowane od góry mogą mieć bęben poziomy lub pionowy. Maszyny ładowane od góry są dostępne w asortymencie AEG, Ardo, Ariston, Bosch, Candy, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, Kaiser, Miele, Whirlpool, Zanussi. Osobno zwracamy uwagę na firmę Brandt, która specjalizuje się w produkcji pralek wyłącznie z załadunkiem pionowym.

Jak wybrać dobrą pralkę?
Jak wybrać dobrą pralkę?
Jak wybrać dobrą pralkę?
Jak wybrać dobrą pralkę? Jak wybrać dobrą pralkę? Jak wybrać dobrą pralkę?Home | Articles

December 3, 2022 05:09:33 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting