Jak wybrać DVR

Rejestrator samochodowy to bardzo przydatne urządzenie dla kierowców, które pozwala na nagrywanie informacji audio i wideo o sytuacji drogowej z samochodu. Dziś, pośród sterty wypadków i kontrowersyjnych sytuacji transportowych, taka rzecz jest niezbędna dla kierowcy każdego samochodu.
Najczęściej rejestratory DVR służą do udowodnienia swojej niewinności w konkretnym problemie, czy to w wypadku, konfiguracji transportu, czy nielegalnych działaniach funkcjonariuszy policji drogowej. Następnie spróbujmy odpowiedzieć na pytanie: jak wybrać rejestrator i dowiedzieć się, co to jest szczegółowo!
Wśród szybko postępującego postępu naukowego i technicznego oraz mnóstwa producentów oferujących swój sprzęt cyfrowy bardzo łatwo jest pomylić nazwy i terminy. Jaka jest różnica między tym a innym urządzeniem? Jakie „ pułapki ” czekają na Ciebie przy wyborze? Jakie pytania ma konsument i na co w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę przy wyborze rejestratora do samochodu?
Sposób montażu rejestratora
Ważny parametr związany raczej z mechaniką niż z elektroniką urządzenia. Aby zapewnić długotrwałą bezawaryjną pracę, urządzenie musi być pewnie zamocowane we właściwym miejscu auta i co najważniejsze mieć dobry widok, nie przyciągając uwagi kierowcy i nie odciągając go od sytuacji na drodze.
Rejestratory uniwersalne z mocowaniem szklanym. Zazwyczaj mocuje się je do szkła za pomocą zwykłej przyssawki. Przenośne rejestratory tego typu są bardzo łatwe w montażu. Każdy bez zbędnych kłopotów i problemów samodzielnie zainstaluje takie urządzenie w swoim samochodzie. Nie będzie też trudności z kątem nachylenia rejestratora, takie mocowanie jest bardzo wygodne w użyciu. Piętą achillesową tego typu przywiązania jest jego zawodność i niewystarczające bezpieczeństwo. Problem może być szczególnie dotkliwy poza sezonem oraz zimą, kiedy różnica temperatur w samochodzie przy włączonej klimatyzacji jest znaczna. Ponadto taki rejestrator musi być częściej ukrywany, ponieważ będąc w widocznym miejscu, przyciąga niepotrzebną uwagę. Kolejnym minusem jest zasilanie rejestratora, możliwe jest tylko z zapalniczki, nie będzie działać podłączenie urządzenia w inny sposób.
Zaciski samochodowe wbudowane w tylną szybę. Tutaj przede wszystkim warto zwrócić uwagę na niezawodność mocowania urządzenia oraz dobrą lokalizację i dyskrecję rejestratora (nie będzie trzeba go chować przed wzrokiem ciekawskich i ciągle usuwać w nocy). Dodatkowo istnieje stały e-mail. zasilanie sieci samochodowej. Kolejnym interesującym punktem jest agregacja funkcji. Jako fajne dodatki do tego typu urządzeń można znaleźć monitor do podłączenia kamery cofania, czy np. Wykrywacz radaru. Wady obejmują tylko wysoki koszt urządzenia i instalację rejestratora, ponieważ z pewnością będzie musiał zostać zainstalowany w specjalistycznym centrum samochodowym.
Magnetowidy z oddzielnie podłączonymi kamerami. Takie rejestratory strukturalnie składają się z oddzielnej jednostki rejestrującej wideo, kamery i monitora do oglądania przechwyconego wideo. Osobliwością rejestratora wideo jest to, że za jego pomocą można podłączyć kilka kamer jednocześnie i rejestrować sytuację drogową z kilku punktów widzenia. W takim przypadku na pewno nie ryzykujesz przeoczenia ważnego szczegółu incydentu. Trudno jest wykryć takie urządzenie, ponieważ urządzenie jest zainstalowane ukryte, na przykład pod deską rozdzielczą samochodu. Kamery można umieścić w dowolnym miejscu, z przodu lub z tyłu samochodu. To rozwiązanie jest najwygodniejsze i najbardziej profesjonalne. Złożoność instalacji i cena są równoważone wygodą projektowania i użytkowania.
Optyka
Optyka i obiektyw odgrywają jedną z podstawowych ról w rejestratorze, ponieważ to za ich pomocą rejestrowany jest obraz. Ponadto magnetowid powinien uchwycić obraz i nagrywać nie tylko sytuację w samochodzie, ale także daleko poza nim. Dlatego też kąt widzenia obiektywu powinien odgrywać decydującą rolę w wyborze. Jeśli kąt widzenia jest mniejszy niż przedział 90 do 1400, to nie zalecamy zakupu, ponieważ istnieje szansa, że ​​ważny szczegół wypadku lub innej sytuacji po prostu wymknie się z Twojej uwagi lub nie dostanie się w kadr szczególnie istotne są informacje o samochodach poruszających się po sąsiednim pasie. Należy również uważać na duży kąt widzenia, ponieważ w tym przypadku obraz może być zniekształcony i niemożliwe staje się rozpoznanie niektórych ważnych szczegółów, takich jak numer samochodu.
Zapisywanie i przetwarzanie obrazów
Aby obejrzeć wideo na komputerze, musisz nagrać wideo w formacie cyfrowym. W związku z tym należy zwrócić szczególną uwagę na szereg parametrów odpowiedzialnych za jakość obrazu:
Rozdzielczość obrazu jest chyba najważniejszą cechą. Dzisiejsze rejestratory DVR umożliwiają zapisywanie filmów w różnych rozdzielczościach. Od VGA 640 na 480 do Full HD z 1920 na 1080 pikseli. Wszyscy wiedzą, że im wyższa rozdzielczość, tym bardziej szczegółowe będą obrazy i filmy z rejestratora. Czasami jest to bardzo ważne, jeśli chcesz wziąć pod uwagę małe części samochodu, takie jak stan. numer lub marka samochodu.
Liczba klatek na sekundę. Również najważniejszy parametr. Pokazuje liczbę klatek przechwytywanych w ciągu sekundy. Ta cecha jest również nazywana szybkością nagrywania DVR. Im większa liczba klatek, tym lepsze będzie wideo i będziesz mógł śledzić dynamikę wypadku lub innych ważnych punktów. Dzisiejsze rejestratory DVR pozwalają na nagrywanie z prędkością co najmniej 25 klatek na sekundę.
Rozszerzenie lub format pliku. Nowoczesne oprogramowanie pozwala na kompresję wideo, dzięki czemu utrata jakości obrazu jest minimalna. Wynika to przede wszystkim z faktu, że pojemność kart pamięci rejestratora jest bardzo ograniczona, a kompresja pozwala na zmniejszenie rozmiaru nagrywanego pliku w czasie rzeczywistym, oszczędzając tym samym pamięć urządzenia. Dzięki temu możesz oglądać pliki wideo przez długi czas. Najpopularniejsze obecnie formaty plików to AVI z kodekami MJPEG lub H.264. Należy zaznaczyć, że bardziej kompaktowe pliki pozwalają na stworzenie kodeka H.264 i jego ewentualne modyfikacje.
Zapisz wideo. Aby to zrobić, utrwalacze wideo używają standardowych kart pamięci. Ich format to SD lub Micro Sd (T-Flash). Najważniejszą cechą jest niewątpliwie pojemność karty pamięci, im jest ona większa, tym dłuższy przedział czasowy będzie dostępny do rejestracji. Koszt kart SD jest bardziej akceptowalny niż ich odpowiedników.
Funkcje DVR
Który rejestrator wybrać? Kupując, zwróć uwagę na następujące funkcje:
Wbudowany monitor
Jedną z najwygodniejszych funkcji jest wbudowany monitor. Jeśli nie ma monitora, zwróć uwagę, czy w samochodzie jest wyjście do zewnętrznego podłączenia zewnętrznego odbiornika wideo.
Autostart i automatyczne wyłączanie magnetowidu podczas uruchamiania lub zatrzymywania silnika samochodu
Z nazwy wszystko jasno wynika. Kierowca często zapominał o wyłączaniu rejestratorów, więc automatyczne wyłączanie i włączanie będzie bardzo przydatne.
Nadpisywanie plików
Czas nagrywania rejestratorów samochodowych jest ograniczony i wynosi do 5 minut. Gdy karta pamięci zapełni się, stare pliki zostaną usunięte, a nowe filmy będą nadal nagrywane.
Czas i data
Wszyscy zauważyliście, że podczas przeglądania plików z DVR czas i data są koniecznie ustalane na górze lub na dole ekranu.
Nagrywanie dźwięku
Posiadanie mikrofonu do nagrywania dźwięku jest bardzo ważne. Zwróć uwagę na jakość mikrofonu i odtwarzanego dźwięku.
Czujnik ruchu
Umożliwia włączenie automatycznego rejestratora, gdy w polu działania pojawi się czujnik ruchu. W Rosji zastosowanie takich innowacji nie znalazło odpowiedzi wśród obywateli, dlatego funkcja ta nie była pożądana.
Rejestracja współrzędnych GPS
Całkiem przydatna funkcja, choć dość rzadka. Ustala współrzędne na mapie i linki do wideo.
Podświetlenie
Przydatna rzecz w ciemności. Niektóre modele są wyposażone w oświetlenie podczerwone. Negatywnym aspektem jest słaba jakość nagrywania w nocy, ponieważ oświetlenie jest słabe.
Tryb fotograficzny
Wspólna i ważna funkcja obsługiwana przez wiele nowoczesnych rejestratorów. w razie wypadku może być potrzebne zarejestrowanie uszkodzenia samochodu przez inspektorów policji drogowej i przekazanie informacji firmie ubezpieczeniowej. Kierowca nie zawsze ma pod ręką kamerę, dlatego ważne jest, aby mieć tę funkcję w swoim rejestratorze.
Jak wybrać odpowiedni rejestrator? Nie zapomnij o kosztach. Istnieje wiele modeli magnetowidów i waha się od 60-700 rubli do kilkudziesięciu tysięcy w przypadku modeli z wieloma funkcjami. Przede wszystkim przy wyborze zdecyduj, które funkcje potrzebujesz, a które nie. Wielu kierowców nadal uważa to za niepotrzebne, ale praktyka pokazuje, że wraz z rozwojem samochodów na drogach Rosji rejestratorzy samochodów pomagają rozwiązywać różne sytuacje problemowe, zarówno w wypadku, jak iw życiu.

Jak wybrać DVR
Jak wybrać DVR
Jak wybrać DVR
Jak wybrać DVR Jak wybrać DVR Jak wybrać DVRHome | Articles

December 3, 2022 15:23:36 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting