Jak prać w pralce i utrzymywać swój kształt

Dzisiejsza kurtka puchowa to niedroga, wygodna, lekka, wszechstronna odzież będąca alternatywą dla klasycznych rodzajów odzieży zimowej z wyższej grupy. Podobnie jak dżinsy, kurtka puchowa była wcześniej używana wyłącznie jako specjalna odzież robocza. W dzisiejszych czasach mocno wpisała się w nasze życie jako rodzaj odzieży, która jest codziennością w zimnych porach roku.
Jak każdy rodzaj odzieży, kurtki puchowe często się brudzą. Powstaje logiczne pytanie o prawidłowe czyszczenie kurtki puchowej z brudu. Z reguły kurtka puchowa jest prana w pralce. Istnieje kilka zasad prania kurtki puchowej w pralce, aby jak najlepiej zachować wygląd i właściwości termoizolacyjne produktu.
Przed praniem kurtki puchowej należy przygotować produkt
- zapiąć wszystkie zamki błyskawiczne, guziki lub guziki;
- odwróć kurtkę puchową na niewłaściwą stronę.
Nie moczyć kurtki puchowej przed praniem.
Konieczne jest pranie kurtki puchowej w temperaturze nie wyższej niż 30 stopni na delikatnym cyklu prania, przy użyciu specjalnych płynnych środków czyszczących. Zaleca się przepłukanie kurtki puchowej w trybie delikatnego płukania przy zmianie wody.
W wyniku niewłaściwego mycia produktu powstają grudki kłaczków, które po umyciu i wysuszeniu produktu są trudne do rozbicia i rozprowadzenia zbłąkanej masy puchu. W związku z tym wielu producentów w swoich zaleceniach dotyczących prania kurtki puchowej w pralce wskazuje, że kurtki puchowe należy prać razem z piłeczkami tenisowymi. Kulki ubijają puch podczas całego cyklu prania, minimalizując w ten sposób tworzenie się trudnych do złamania grudek kłaczków. Wirowanie puchowej kurtki w maszynie powinno odbywać się przy niskich prędkościach, bez wyjmowania piłek. Suszenie produktu można przeprowadzić zarówno w pralce, jak iw pobliżu dowolnego źródła ciepła. Nie należy suszyć puchowej kurtki ręcznikiem lub kocem, ponieważ spowalniają one cyrkulację powietrza, wydłużając czas schnięcia. Konieczne jest potrząsanie puchową kurtką podczas suszenia, jak uderzanie w poduszkę, aby równomiernie rozprowadzić pióra.
Stosując się do tych prostych zaleceń, możesz łatwo i prosto zadbać o swoją ulubioną kurtkę puchową przez długi czas, zachowując jej wygląd i właściwości termoizolacyjne.

Jak prać w pralce i utrzymywać swój kształt
Jak prać w pralce i utrzymywać swój kształt
Jak prać w pralce i utrzymywać swój kształt
Jak prać w pralce i utrzymywać swój kształt Jak prać w pralce i utrzymywać swój kształt Jak prać w pralce i utrzymywać swój kształtHome | Articles

December 5, 2022 02:37:05 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting