Instalacja lodówki

Oczywiście, zanim zaczniesz bezpośrednio instalować lodówkę, musisz uważnie przeczytać załączone instrukcje. Dopiero potem należy sprawdzić wszystkie przewody elektryczne. Nie powinno być żadnych śladów uszkodzeń. Jeśli są, najlepiej zadzwonić do specjalisty, aby je wyeliminować. W takim przypadku nie będzie problemów z późniejszą gwarancją. Następnie należy ustalić, czy napięcie w sieci odpowiada tym wskaźnikom, które są dopuszczalne dla działania urządzenia chłodniczego. Jeśli obserwuje się duże odchylenia od normy, najlepiej jest użyć transformatora domowego podczas pracy lodówki. Podczas podłączania nie pozwól, aby przewód zasilający dostał się pod lodówkę. Może to spowodować późniejsze zwarcie, aw rezultacie pożar. Aby uniknąć takiej uciążliwości, najlepiej jest związać ją z kondensatorem. W tym celu odpowiedni jest zwykły sznurek.
W przypadku, gdy BHP zakłada uziemienie, konieczne jest zainstalowanie odpowiedniego gniazdka. Wszystkie, zarówno wtyczka, jak i gniazdo, są wyposażone w trzy bieguny. Aby lodówka działała prawidłowo, musi zapewniać swobodną cyrkulację powietrza. Lodówka działa jak pompa. Ciepło znajdujące się w środku jest wypompowywane i usuwane na zewnątrz.
Ogrzewanie następuje z zewnątrz. Im więcej żywności jest schłodzona w lodówce, tym bardziej powietrze w pomieszczeniu, w którym znajduje się lodówka, nagrzewa się. Nowoczesne lodówki mają gładkie ściany. Cewka w tym przypadku jest dość mocno przymocowana do ściany. Może być umieszczony zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Podczas instalowania lodówki należy pozostawić obowiązkową szczelinę co najmniej pięciu centymetrów. Na szczególną uwagę zasługują lodówki wbudowane w meble kuchenne. Tam również należy przestrzegać wszystkich technik.
Wiele nowoczesnych modeli jest wyposażonych w automatyczne samozamykacze, ale możesz je wykonać samodzielnie. Aby to zrobić, wystarczy cofnąć lodówkę lub zamrażarkę o 2 stopnie. Nie zaleca się instalowania lodówek w pobliżu pieca lub okna. Przychodzące ciepło spowoduje nagrzewanie lodówki, aw rezultacie większe zużycie energii. Jeśli inna opcja nie jest możliwa, konieczne jest umieszczenie ekranu z odblaskową powierzchnią między lodówką a źródłem ciepła.

Instalacja lodówki
Instalacja lodówki
Instalacja lodówki
Instalacja lodówki Instalacja lodówki Instalacja lodówkiHome | Articles

November 29, 2022 13:58:37 +0200 GMT
0.019 sec.

Free Web Hosting