Ile będzie kosztować właściciel wymiana rolety w pralce

Jeśli pralka przestanie podgrzewać wodę podczas prania, najprawdopodobniej problem polega na awarii elementu grzejnego - elementu grzejnego. Przyczyną awarii są zwykle osady z kamienia lub brudu na elemencie grzejnym. Utrudniają przenoszenie ciepła, w wyniku czego wypala się cewka elementu grzejnego. W takim przypadku konieczna będzie wymiana elementu grzejnego w pralce.
Element grzejny w pralkach automatycznych jest instalowany na dnie zbiornika, ponieważ podczas pracy musi być zanurzony w wodzie. Jeśli znajduje się z tyłu zbiornika, wówczas wymiana elementu grzejnego w pralce rozpoczyna się od odłączenia go od sieci elektrycznej i zdjęcia tylnej pokrywy. Aby to zrobić, musisz odkręcić śruby. Element grzejny znajduje się pod kołem pasowym silnika elektrycznego lub bębna. Dla wygody wymiany elementu grzejnego w pralce zdejmij pasek napędowy. Następnie dwa przewody zasilające i jeden przewód uziemiający należy usunąć z zacisków elementu grzejnego, a także usunąć złącze z czujnika temperatury, jeśli taki jest na elemencie grzejnym. Następnie należy poluzować nakrętkę na środkowej śrubie, wcisnąć śrubę do wewnątrz i wyjąć element grzejny, podważając go dwoma płaskimi śrubokrętami. Warstwa kamienia lub innych osadów utrudnia wymianę elementu grzejnego w pralce. Wyjmij element grzejny z korpusu maszyny bardzo ostrożnie, aby uniknąć uszkodzenia zbiornika. Następnie przez jego otwór musisz usunąć resztki brudu i kamienia.
Wskazane jest, aby wybrać nowy element grzejny do montażu tej samej firmy lub kierować się rozmiarem gumy uszczelniającej. Muszą pasować. Montaż nowego elementu grzejnego w pralce odbywa się w odwrotnej kolejności.
Po wymianie grzałki w pralce należy ją uruchomić, aby sprawdzić, czy woda się nagrzewa i nie ma wycieków. W środowisku domowym wygodnie jest monitorować działanie elementu grzejnego za pomocą licznika energii elektrycznej. Wraz z rozpoczęciem podgrzewania wody zużycie energii dramatycznie wzrośnie.
Wymiana elementu grzejnego w pralkach z przednim położeniem elementu grzejnego jest taka sama, tylko przednia część korpusu maszyny jest demontowana w celu uzyskania dostępu.

Ile będzie kosztować właściciel wymiana rolety w pralce
Ile będzie kosztować właściciel wymiana rolety w pralce
Ile będzie kosztować właściciel wymiana rolety w pralce
Ile będzie kosztować właściciel wymiana rolety w pralce Ile będzie kosztować właściciel wymiana rolety w pralce Ile będzie kosztować właściciel wymiana rolety w pralceHome | Articles

December 2, 2022 00:30:46 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting