HDTV w Rosji

Przede wszystkim przypomnijmy czytelnikowi, że może on odbierać kanały telewizyjne drogą radiową (naziemną), poprzez sieć telewizji kablowej, a także z satelity.
Nie trzeba liczyć na rychłe pojawienie się kanałów HDTV w Rosji w pakietach kilku cyfrowych sieci kablowych. W przyszłości rozwój sieci kablowych będzie odbywał się właśnie w nadawaniu HD. Oczywiście operatorzy kablowi nie mają natychmiastowej motywacji do przejścia z nadawania analogowego na cyfrowe, ponieważ nie ma korzyści z nadawania cyfrowego w standardowej rozdzielczości. W HDTV sytuacja jest zupełnie inna: obraz w wysokiej rozdzielczości nie jest transmitowany metodą analogową (wykluczamy HD-MAC z rozważenia jako mało obiecujący pod względem kosztów wdrożenia). Dlatego przejście na cyfryzację operatorów kablowych nie będzie zwykłym „ unowocześnieniem ” bazy technologicznej, ale także warunkiem koniecznym do poszerzenia pakietu świadczonych usług. Niewątpliwie operatorzy kablowi będą stymulowani przez producentów technologii cyfrowej: otworzy się dla nich zintegrowany rynek sprzedaży, ponieważ operator będzie musiał zakupić nie tylko odbiorniki abonenckie z pewnym systemem warunkowego dostępu, ale także kompatybilne z nimi aparaty czołowe.
Oczekuje się, że takie dostawców zintegrowanych rozwiązań nadających jak Digiraum (DRE), TongPhang, Irdeto będzie wprowadzić rosyjskiego „ kablową ” rynku HDTV. Zapewniają opłacalne, łatwe do wdrożenia rozwiązania, a co najważniejsze mają wymaganą liczbę odbiorników z dostępnymi wbudowanymi modułami dostępowymi (dekodery usług). Tak, tak, w rosyjskim kablu należałoby się spodziewać pojawienia się DRE Crypt lub jakiejś rosyjskiej zabudowy, „ tunelowanej ” w Conax czy Irdeto ... Nie ma wątpliwości, że dostawcy sprzętu będą pracować w bliskiej, niemal intymnej współpracy z scentralizowani nadawcy. Nastąpi to mniej więcej w taki sam sposób, jak w przypadku TricolorTV i DRE. Oznacza to, że z satelity będzie nadawany jakiś pakiet kanałów HDTV, które będą odbierane przez regionalnych operatorów kablowych i transmitowane do użytkowników końcowych. Ponadto wszystkie te sieci będą korzystać ze scentralizowanego systemu dostępu warunkowego. Operator regionalny będzie miał dostęp do centralnego serwera CAS nadawcy i nie będzie musiał wdrażać systemu warunkowego dostępu tj. nie będziesz musiał wydawać znacznych pieniędzy.
Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku naziemnej telewizji cyfrowej. W Moskwie w ramach rozwoju częstotliwości 34. kanału UHF przeprowadzana jest emisja testowa programów telewizyjnych wysokiej rozdzielczości w formacie kompresji (kompresji) H.264 / AVC. Nadawanie odbywa się w formacie transmisji DVB-T. Strona techniczna prowadzona jest przez Telecom Project 5 The zawartość oprogramowanie nie jest jeszcze bogaty, ale uczestniczy w nim, w tym. „ Pierwszy kanał ”. Powinniśmy spodziewać się pojawienia się zwykłego HD w zasięgu naziemnym w nadchodzących latach, ponieważ naziemna telewizja cyfrowa jest wdrażana w Rosji. Najprawdopodobniej wszystko, co zostało powiedziane na temat specyfiki budowy sieci telewizji kablowej, dotyczyć będzie także ogólnopolskiego projektu nadawczego, ale tylko „ stawka ” jest tutaj znacznie wyższa. Oczywiste jest, że rynek antenowy jest wielokrotnie większy niż rynek telewizji kablowej, a ponadto rynek satelitarny, dlatego wykonawca, który wygrał przetarg na kompleksowe rozwiązanie, otrzyma miliardy dolarów bezpośrednio z budżetu państwa. . Jest mało prawdopodobne, aby D. Volobuev był w stanie „ zdobyć ” ten rynek za pomocą swojego DRE (a dokładniej L. D. Reiman po prostu mu tam nie pozwoli). Najprawdopodobniej kodowanie Roscrypt trafi do sieci lotniczej. Dla entuzjastów telewizji HDTV w Rosji najbardziej akceptowalną metodą odbioru wysokiej jakości obrazu telewizyjnego jest metoda odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości z satelity.
Prawdziwymi czynnikami ograniczającymi będą jedynie wymagania dotyczące sprzętu i fizyczna widoczność satelitów w miejscu odbioru.

HDTV w Rosji
HDTV w Rosji
HDTV w Rosji
HDTV w Rosji HDTV w Rosji HDTV w RosjiHome | Articles

December 5, 2022 04:09:51 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting