HDTV v Rusku

V prvom rade pripomeňme čitateľovi, že môže prijímať televízne kanály prostredníctvom pozemného vysielania, siete káblovej televízie a tiež zo satelitu.
Nie je potrebné počítať s bezprostredným výskytom kanálov HDTV v Rusku v balíkoch niekoľkých digitálnych káblových sietí. V budúcnosti bude rozvoj káblových sietí spočívať práve v HD vysielaní. Je zrejmé, že kábloví operátori nemajú okamžitú motiváciu k prechodu od analógového k digitálnemu vysielaniu, pretože digitálne vysielanie nemá v štandardnom rozlíšení nijakú výhodu. V prípade HDTV je situácia úplne iná: obraz vo vysokom rozlíšení sa neprenáša analógovou metódou (HD-MAC vylučujeme z hľadiska nákladov na nasadenie ako nekompromisný). Prechod na digitálnu pre káblových operátorov preto nebude len obyčajným „ upgradom “ technologickej základne, ale aj nevyhnutnou podmienkou rozšírenia balíka poskytovaných služieb. Káblových operátorov nepochybne stimulujú výrobcovia digitálnych technológií: otvorí sa im integrovaný trh predaja, pretože operátor bude musieť nakupovať nielen predplatiteľské prijímače s určitým systémom podmieneného prístupu, ale aj kompatibilné hlavové vybavenie.
Očakáva sa, že na ruský „ káblový “ trh HDTV vstúpia poskytovatelia integrovaných vysielacích riešení ako Digiraum (DRE), TongPhang a Irdeto. Poskytujú nákladovo efektívne, ľahko nasaditeľné riešenia a čo je najdôležitejšie, majú k dispozícii požadovaný počet prijímačov so zabudovanými prístupovými modulmi (dekodéry služieb). Áno, áno, v ruskom kábli treba očakávať výskyt DRE Crypt alebo akýsi ruský vývoj, „ tunelovaný “ v Conaxe alebo Irdete ... Niet pochýb o tom, že dodávatelia zariadení budú úzko, takmer dôverne spolupracovať s centralizovaní vysielatelia. Stane sa to rovnakým spôsobom, ako sa to stane s TricolorTV a DRE. To znamená, že bude existovať akýsi balík HDTV kanálov vysielaných zo satelitu, ktorý budú prijímať regionálni kábloví operátori a budú sa vysielať koncovým používateľom. Všetky tieto siete budú navyše využívať centralizovaný systém podmieneného prístupu. Regionálny operátor bude mať prístup k centrálnemu serveru CAS vysielateľa a nebude musieť nasadiť systém podmieneného prístupu, t.j. nebudete musieť míňať značné peniaze.
Pri pozemskej digitálnej televízii je situácia trochu iná. V Moskve sa v rámci rozvoja frekvencie 34. kanálu UHF uskutočňuje testovacie vysielanie televíznych programov s vysokým rozlíšením v kompresnom (kompresnom) formáte H.264 / AVC. Vysielanie sa vykonáva v prenosovom formáte DVB-T. Po technickej stránke sa vykonáva pomocou Telecom Projektu 5 je obsah softvér ešte nie je bohatá, ale podieľa sa na nej, vr. „ Prvý kanál “. V nadchádzajúcich rokoch by sme sa mali dočkať výskytu bežného HD v pozemskom rozsahu, pretože v Rusku je nasadená digitálna pozemská televízia. S najväčšou pravdepodobnosťou sa všetko, čo sa hovorilo o špecifikách budovania siete káblovej televízie, bude vzťahovať aj na národný vysielací projekt, ale iba „ stávky “ sú tu oveľa vyššie. Je zrejmé, že trh v éteri je mnohonásobne väčší ako trh s káblami a navyše trh so satelitmi, a preto kontraktor, ktorý zvíťazil v tendri na poskytnutie komplexného riešenia, dostane miliardy dolárov priamo zo štátneho rozpočtu . Je nepravdepodobné, že D. Volobuev bude schopný „ uchytiť “ tento trh svojím DRE (presnejšie L. D. Reiman ho tam jednoducho nedovolí). S najväčšou pravdepodobnosťou sa šifrovanie Roscrypt dostane do leteckej siete. Pre nadšencov HDTV v Rusku je najprijateľnejšou metódou prijímania vysokokvalitných televíznych obrazov metóda prijímania televízie s vysokým rozlíšením zo satelitu.
Skutočnými limitujúcimi faktormi budú iba požiadavky na vybavenie a fyzickú viditeľnosť satelitov na prijímajúcom mieste.

HDTV v Rusku
HDTV v Rusku
HDTV v Rusku
HDTV v Rusku HDTV v Rusku HDTV v RuskuHome | Articles

December 2, 2022 02:16:15 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting