HDTV gotowy?

Jeśli byłeś w sklepie elektronicznym w zeszłym roku, prawdopodobnie zauważyłeś już etykietę „HDTV READY” na telewizorach . Jednak ten skrót wcale nie oznacza, że ​​telewizor pokaże HDTV. Większość sprzedawanych obecnie telewizorów (lato 2006) może faktycznie odbierać sygnał telewizyjny w wysokiej rozdzielczości i ... skompresować go do zwykłej rozdzielczości 720 na 576 pikseli.
True HDTV będzie działać tylko na telewizorach z „ natywną ” rozdzielczością 1920 * 1080. Ale takie telewizory kosztują co najmniej 2-3 tysiące dolarów. Ponadto do tej pory w ogóle ich nie było w Rosji. Dopiero w lipcu 2006 oznaczyłem telewizory LCD Acer i Philips w sieci handlowej KEY w St. Petersburgu. Koszt telewizora Acer wyniósł około 2500 USD.
Dlatego jeśli Twój budżet jest ograniczony, polecam zwrócić uwagę na telewizory LCD o rozdzielczości 1280 na 720, które kosztują około 1000 USD.
Można też zobaczyć monitory o dużej przekątnej kosztujące około 300 dolarów.
Sprzęt przeznaczony do HDTV kosztuje więcej niż konwencjonalny sprzęt, ale niewiele.
Telewizory HDTV są podzielone na dwie grupy: HDTV z możliwością aktualizacji i HDTV wbudowane. Pierwsza grupa może wyświetlać programy HD tylko za pomocą zewnętrznego odbiornika HDTV, który kosztuje około 700 USD. Telewizory HDTV mogą wyświetlać kanały HDTV bez dodatkowego wyposażenia. W tym miejscu należy zaznaczyć, że ma on mieć wbudowany odbiornik (czyli odbiornik) do odbioru sygnału HDTV telewizji naziemnej. W tej chwili HDTV można odbierać tylko na antenie naziemnej w USA, Francji i Anglii. W Rosji HDTV można oglądać tylko satelitarne kanały HDTV. Planowane jest tylko otwarcie kanałów kablowych. Dlatego kupowanie wbudowanego telewizora HDTV jest wyjątkowo nierozsądne. Dla ścisłości należy zauważyć, że od czerwca 2004 r. W Stanach Zjednoczonych sprzedawane są tylko telewizory z wbudowanym tunerem.

HDTV gotowy?
HDTV gotowy?
HDTV gotowy?
HDTV gotowy? HDTV gotowy? HDTV gotowy?Home | Articles

November 29, 2022 13:00:28 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting