Frigorifer portabël DIY i bërë lehtë!

Me ardhjen e sezonit të ngrohtë, ekziston nevoja për një produkt të tillë si një frigorifer makine. Produkti është i nevojshëm, veçanërisht në kushtet e largësisë nga civilizimi, gjatë rekreacionit në natyrë, nëse keni një udhëtim të gjatë me makinë, dhe nuk e dini kurrë se mund të ketë situata të ndryshme. Ju mund ta blini këtë gjë në dyqan, por është e shtrenjtë, por një qese frigorifer që bëni vetë do t'ju lejojë jo vetëm të ndiheni si master, por edhe të kurseni para për nevoja të tjera.
Dalja e LG Nexus 4 u bë një ngjarje në tregun e telefonave inteligjentë. Krijuar nga dy korporata të famshme botërore Google dhe LG, zgjoi shumë interes të vërtetë. Doli se ky smartphone mund të konkurrojë me çdo përfaqësues të një grupi të ngjashëm të produkteve.
Parimi i funksionimit të këtij artikulli është i njëjtë me atë të termosit. Për të krijuar një frigorifer automatik me duart tuaja, keni nevojë për një qese të zakonshme pazar, dimensionet e së cilës mund të jenë të çdo madhësie, gjithçka varet nga nevojat tuaja. Ju gjithashtu duhet të blini shkumë polietileni të veshur me fletë metalike (variante të tjera të emrit janë izolimi termik, polizol, izolon), shirita skotash në të dy anët dhe të zakonshme, gërshërë. Lidhur me izoluesin e nxehtësisë - mund ta blini në një dyqan pajisjesh, është më mirë nëse petëza është në të dy anët, sa më i trashë materiali, aq më të mira do të jenë vetitë e tij të izolimit termik, që do të thotë se produktet tuaja do të qëndrojnë të ftohta më gjatë.
Faza e parë. Kërkohet të pritet izolator i nxehtësisë në mënyrë që të përshtatet me madhësinë e çantës. Ju duhet të merrni një kuti, të cilën më vonë do ta vendosni në çantën tuaj. Vini re se do t'ju duhet edhe një mbulesë. Për t'i dhënë izolonit formën e dëshiruar, përdorni shirit të dyanshëm, duhet të ngjitet rreth perimetrit të pjesës së poshtme të kontejnerit. Pastaj bashkëngjitni muret anësore në këtë element dhe ena termike është gati, mbetet vetëm të përpunoni qepjet me shirit ngjitës, mundësisht alumini, por mund të bëni pa të. Tani futeni enën në qese - kjo është faza përfundimtare, çanta e makinës frigorifer është gati. Sigurisht, nëse nuk vendosni akumulues të ftohtë në të, nuk do të funksionojë, mund të përdorni akullin nga ngrirja në kapacitetin e tyre.
Akumulatorët e ftohtë
Quiteshtë mjaft e mundur të përdoren shishe plastike, por ato kanë një pengesë të konsiderueshme - ato zënë shumë hapësirë ​​dhe kthimi i të ftohtit është i vogël. Shtë shumë më efektive të përdorni qese plastike me një shul, duke qenë më të vogla, ato japin më shumë ftohtë. Zgjidhni numrin e qeseve Zip Lock bazuar në madhësinë e çantës tuaj. Kontejnerët e akullit duhet të shpërndahen në mënyrë të barabartë brenda qeses ushqimore.
Praktika e përdorimit ka provuar se vetëm pas gjysmë dite akulli filloi të shkrihej. Për ta mbajtur temperaturën në qese sa më të ftohtë, duhet ta hapni më rrallë.

Frigorifer portabël DIY i bërë lehtë!
Frigorifer portabël DIY i bërë lehtë!
Frigorifer portabël DIY i bërë lehtë!
Frigorifer portabël DIY i bërë lehtë! Frigorifer portabël DIY i bërë lehtë! Frigorifer portabël DIY i bërë lehtë!Home | Articles

November 29, 2022 12:57:04 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting