Frigoriferë Miele me dizajn unik nga një prodhues gjerman

Në vitin 2008, Miele lëshoi ​​në " gjykatë " klientët e tyre një familje të re të frigoriferëve solo K10000. Ngrirësit dhe frigoriferët Miele të kësaj serie kënaqen me funksionalitetin e përmirësuar me një gamë të gjerë opsionesh shtesë dhe dizajnin e përmirësuar. Prandaj, kur themi " frigoriferë nga Mile ", nënkuptojmë jo vetëm një pamje të bukur, por edhe mbushjen përkatëse inteligjente.
Nga intelektuale " mbushje " mund të dallohen: DynaCool operative sistemeve, të cilat ju lejojnë të shpejt të ftohtë një sasi mbresëlënëse të ushqimit ftohjes; Dhomat Ergonomic PerfectFresh që ruajnë rezervat e frutave dhe perimeve dy herë më shumë sesa ndarjet standarde në frigorifer; një prodhues i brendshëm akulli i aftë të japë më shumë se 1 kg freski të ftohtë pronarit të frigoriferit Mila në 60 minuta; Soft Close afër, i cili kontrollon përshtatjen e ngushtë të derës së frigoriferit; " Zgjuar " ekran që kontrollon regjimit të temperaturës së dhomës së punës, etj
Përsosmëria në çdo detaj ka të bëjë me frigoriferin Miele. Për shembull, DynaCool jo vetëm që shpejt ul temperaturën e produkteve të ngarkuara, por gjithashtu mban një kurbë të njëjtë të sheshtë të temperaturës në të gjithë brendësinë e dhomës së frigoriferit. Kutitë e ridizenjuara PerfectFresh janë të lehta për tu tërhequr si një e tërë, e bërë e mundur nga integrimi i diapozitivëve teleskopikë në modelet K10000. Ndërtuar në ekran do të " tregojnë " me pronarin e frigoriferit Mille jo vetëm numrat në gradë Celsius, por edhe të ndihmojë të përcaktuar se kur për të zëvendësuar filtër ActiveAirClean qymyr, i cili është përgjegjës për eliminimin e " panevojshme " odors në dhomën.
Nga zgjidhjet e pazakonta të dizajnit: frigoriferët e rinj Miele do t'ju befasojnë këndshëm me raftet VarioBord të vendosura mu në derën e " njësisë frigoriferike ". Estetika e mrekullueshme e kornizave metalike e kombinuar me ndarjet plastike transparente tërheq menjëherë vëmendjen. Dhe konsumatori menjëherë e kupton: frigoriferi Miele është modern, i përshtatshëm dhe i besueshëm!
Zhvilluesit e ndërmarrjes Miele nuk kanë harruar të kujdesen për natyrën përreth. Të gjithë frigoriferët që i përkasin serisë K10000 karakterizohen nga klasa ekonomike të konsumit të energjisë elektrike: A +++, A ++ dhe A. Modelet e fundit të frigoriferëve nga Mile A +++ konsumojnë pak më shumë se 6 kW / orë në ditë. Por edhe 7 vjet më parë, " frigorifer " dhoma e një frigorifer të ngjashme me një vëllim prej 150 litra kërkohet 9.6 kW / h. Në përgjithësi, progresi është i dukshëm, dhe seria K10000 është një zgjidhje e mirë për pronarët e kursyer! Gëzuar pazar!

Frigoriferë Miele me dizajn unik nga një prodhues gjerman
Frigoriferë Miele me dizajn unik nga një prodhues gjerman
Frigoriferë Miele me dizajn unik nga një prodhues gjerman
Frigoriferë Miele me dizajn unik nga një prodhues gjerman Frigoriferë Miele me dizajn unik nga një prodhues gjerman Frigoriferë Miele me dizajn unik nga një prodhues gjermanHome | Articles

December 3, 2022 08:59:59 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting